Yeni Octavia'ma jant arıyorum???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Octavia'ma jant arıyorum???

İleti guvenc » 09 Haz 2009, 00:09

herkese selam.
cuma günü ilkkez bir skoda aldım ve buda siteye ilk mesajım.

Yeni Octavia Classic aldım park sensörü, alaşım jant ve sis farı paketi aldım ancak söz konusu pakette tek tip jant olduğu için ve beyenmediğim için jantı paketten çıkarttırdım ve 5 kollu jant arıyorum. Skodanın orjinal jantlarını ucuza bulabileeğim bir yer varmıdır bilen varsa bana yardımcı olursa sevinirim. buarada 15" orjinal ebadını bozmicam sadece jant arıyorum.

guvenc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 09 Haz 2009, 00:15

Arabanız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

15" alaşımlı Octavia jantı bulmanız biraz zor. Şayet eski Octavia için alaşımlı jant arasaydınız çıkma parçacılarda kolaylıkla bulunurdu herhalde.

Yeni Octavia için 16" alaşımlı jant bulmanız 15"den daha kolay olabilir ki onu da piyasada bulmak pek kolay değil.

Çıkma parça satan yerlere bakmak lazım. Belki birisinin elinde temiz 15" jant bulunabilir.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti y.emre » 09 Haz 2009, 02:26

hayırlı olsun güzel seçim allah kaza bela vermesin.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti adilektasli » 09 Haz 2009, 11:06

Aracınız hayırlı olsun. Ucuza orjinal jant istiyorsan 16" ve çıkma almak zorunda kalabilirsin. OSTIM de Yıldız san. sit. de takımına 600 demişlerdi. Pazarlıkla çok daha aşağıya ineceklerini düşünüyorum. Eğer 16" düşünürsen orada bulabilirsin. Bu arada aracını nereden aldın ve orada sunulan jantların orjinal olup olomadığı hakkında sana ne söylediler merak ediyorum. Eğer orjinal olmasa da olur dersen 15" MAM W1 düşünebilirsin.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti guvenc » 25 Haz 2009, 01:24

[quote="adilektasli"]
Aracınız hayırlı olsun. Ucuza orjinal jant istiyorsan 16" ve çıkma almak zorunda kalabilirsin. OSTIM de Yıldız san. sit. de takımına 600 demişlerdi. Pazarlıkla çok daha aşağıya ineceklerini düşünüyorum. Eğer 16" düşünürsen orada bulabilirsin. Bu arada aracını nereden aldın ve orada sunulan jantların orjinal olup olomadığı hakkında sana ne söylediler merak ediyorum. Eğer orjinal olmasa da olur dersen 15" MAM W1 düşünebilirsin.
[/QUOTE]
önerin için teşekkür ediyorum en kısa zamanda bakıcam tavsiye ettiğin janta. aracımı ata otomotivden aldım...jantı beyenmeyip çıkarttırdığımda oranın yetkilisi aynen şöyle dedi "piyasa jantı alıp getirirsen taktırmak için asla takmayız burada aracına sadece orjinal jant taktırabilirsin" dedi. ancak daha sonra öğrendiğim kadarıyla kendileri octavia classic için parksensörü+sisfarı+alaşım jant opsiyonunda bana sundukları jant piyasa malı jantmış(orjinal skoda deyil)...tabi bunu öğrendikten sonra gidip polemik yapmadım ama alıcak olan varsa bilsinki ata otomotiv opsiyon paketinde orjinal jant takmıyor....
guvenc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 25 Haz 2009, 01:37

güvenç bey hayırlı ugurlu olsun aracınız kazasız belazsız kullanmalar...renk secimini ne yaptınız acaba...bu arada yeni octivia değilmi...
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti delidolu » 25 Haz 2009, 01:37

Aracınız hayırlı olsun.

Ata skoda ve orj. jant konusunda:

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=15151&PN=1

konusuna 1 göz atmanızı tavsi ederim.

adilektasli sana ayip olmadı umarım, senin konunun linkini vermek bana düşmezdi ;)

güvenç'cim madem yeni üyesin aramıza hoşgeldin. biz hep buralardayız.

aracını -resimli- ve seni de kısaca tanımak isteriz.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti WXW » 25 Haz 2009, 09:36

bu arada yeni octavia ile ilgili sormak istedikleriniz olursa, her ne kadar benden çok babam kullansada yardımcı olabilirim her zaman...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti agros » 25 Haz 2009, 09:53

arabanız hayırlı olsun. jant satan bi arkadaş vardı octi için linkini veriyorum.

Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti hetepe » 25 Haz 2009, 10:19

Hayırlı olsun,
ben olsam jantlı alırdım, sıfır araba alınıyor, 30 000 den fazla para veriliyor, yine çıkmacı, sanayi falan gezme işi...

Bence çıkma janta da yanaşmayın.Güzelim octiye ayıp olur...verin 1000-1500 tl, alın güzel birşey...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti aekaragoz » 26 Haz 2009, 13:00

Hayırlı olsun.
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Superb

İleti fmaka » 26 Haz 2009, 13:07

hayırı olsun.Allah kaza bela vermez inşallah.
orjinal jant alsanız fena olmazdı daha sonra değişimi kendini duruma göre jantı takas ederekte yapabilirdiniz.tercih sizin.

güle güle 1000 octiye:)
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti emrtkn » 01 Tem 2009, 11:52

Hayırlı olsun.
Allah kaza bela vermesin.
16 - 17'' jant iyi gider aslında Octi'ye...
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti fıratt » 01 Tem 2009, 11:55

yani 15 jant dam ustunde saksagan hesabı olur 16 jant bence en oturaklısı olur arac sedan dolayısıyla jant gosterecek
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti adilektasli » 01 Tem 2009, 12:09

[quote="guvenc"][quote="adilektasli"]
[/QUOTE]
önerin için teşekkür ediyorum en kısa zamanda bakıcam tavsiye ettiğin janta. aracımı ata otomotivden aldım...jantı beyenmeyip çıkarttırdığımda oranın yetkilisi aynen şöyle dedi "piyasa jantı alıp getirirsen taktırmak için asla takmayız burada aracına sadece orjinal jant taktırabilirsin" dedi. ancak daha sonra öğrendiğim kadarıyla kendileri octavia classic için parksensörü+sisfarı+alaşım jant opsiyonunda bana sundukları jant piyasa malı jantmış(orjinal skoda deyil)...tabi bunu öğrendikten sonra gidip polemik yapmadım ama alıcak olan varsa bilsinki ata otomotiv opsiyon paketinde orjinal jant takmıyor....
[/QUOTE]
Aynı şey park sensörü için de geçerli. Orjinal diye takıyorlar ama orjinallikle alakası yok. O paraya piyasadan çok daha fonksiyonel bir park sensörü taktırılabilir. İşin kötü tarafı Yüce Oto da bu konuyu biliyor ve sesini çıkarmıyor. Yani bu olumsuz durum sadece Ata için değil birçok skoda bayii için geçerli olabilir.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti RoadFighter » 01 Tem 2009, 13:11

Buldunuz mu jant?
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 01 Tem 2009, 13:42

[quote="guvenc"][quote="adilektasli"]
[/QUOTE]
[/QUOTE]

dediğiniz olay forumdan bir arkadaşın basına geldi. octi ambiante aracına plus paket alıp alaşım jant taktırmak istemişti. ama jantalar orjinal skoda değilde skoda kapaklı piyasa malı size önerilen mamw1 jant takmışlardı. arkadaşda olayı anlayınca çek'e yüce oto ya mail yazmıştı şikayet amaçlı. bi sre uğraştı.ilk gelen cevap jantları alıp paranızı iade edelimdi. kabul etmedi ve sonunda orjinal jantlarını getirtti. eğerki ben hakkımı ararım diyosanız park sensörünü ve sis farlarınızı kontrol edip orjinal olmadıgını düşünürseniz biraz uğraşıp hakkınızı alabilirsiniz.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 01 Tem 2009, 13:45

[quote="oguz"][quote="guvenc"][quote="adilektasli"]
[/QUOTE]
[/QUOTE]

dediğiniz olay forumdan bir arkadaşın basına geldi. octi ambiante aracına plus paket alıp alaşım jant taktırmak istemişti. ama jantalar orjinal skoda değilde skoda kapaklı piyasa malı size önerilen mamw1 jant takmışlardı. arkadaşda olayı anlayınca çek'e yüce oto ya mail yazmıştı şikayet amaçlı. bi sre uğraştı.ilk gelen cevap jantları alıp paranızı iade edelimdi. kabul etmedi ve sonunda orjinal jantlarını getirtti. eğerki ben hakkımı ararım diyosanız park sensörünü ve sis farlarınızı kontrol edip orjinal olmadıgını düşünürseniz biraz uğraşıp hakkınızı alabilirsiniz.
[/QUOTE]

Bahsettiğin arkadaş,mesajı alıntı yapılan adilektasli oluyor zaten :)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir