Asla reklam değil bir tavsiyedir

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Asla reklam değil bir tavsiyedir

İleti Davutgazi » 13 Haz 2009, 01:27

1.6 elegance lpg li octim ekim ayında satın aldığımdan bei EPC si yanan üç beş ustanın değişik seyler soyledigi, hatta cogunun sat gitsin dedigi, lambd asensolerini degistir, beyinini resetle vs vs dedigi aracımla adeta aylarca bogustum. En son Ucuz Lambda sensörü aramaya karar verdim. Çıkma Parçacıya (yıldız sanayi sitesine)gittim. Parçacı dei ki, sana lambda sensörlerini satmak isterim lakin senin sorunun kesinlikle lambda lardan değil. Sen EFEM VW ye git. orada apo ustayı bul sorununu o giderir dedi. Gittim. İnanılmaz bir adam. VAG ve VAS cihazlarini kombine etti. Yorumladı. Sorunun EGR den kaynaklandığını tespit etti. Sadece 100 TL masraf çıkardı. Arabam fişek gibi oldu. EFEM VW Ostimde büyük iş yapıyor. Millet sıra bekliyor. Helal olsun genç ekibine. Selamlar.

Davutgazi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 13 Haz 2009, 01:31

Burayı biliyorum,arkadaşımın passatındada aynı sorun vardı, tl.ye hallettiler.Söylediğin gibi çok kalabalık....
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 13 Haz 2009, 01:31

Sorununuzun hallolması çok iyi.

Bu araçlar yıllardır piyasada. Emsali arıza açan bir sürü araç vardır.

Tecrübeli kişilerin kısa zamanda olayı kısa zamanda teşhis etmeleri gayet normal.

Önemli olan aracımız hususunda kime danışacağımız.

Yeri geliyor yetkili servisteki elemanlar bile bön bön bakıyor bazı şeylere.

Tecrübe başka şey.

Tavsiye için de teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti fmaka » 13 Haz 2009, 01:40

teşekkrler
bide özelden tel numarasını versenız daha güzel olacak.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti emre_tokay » 13 Haz 2009, 01:50

Arabayı  ilk aldığımda benzeri ve değişik bi ton arızayla boğuştum ve yazdıklarımı okuyan arkadaşlar bilir ilk ay arabayı satmayı kafaya koymuştum hatta hala bazı sebplerden dolayı satmayı düşünmüyor değilim. Neyse bende izmitde Ekşioğlu otomotive gittim saolsun orda bi abi vardı VAG bağladı arabada arıza olmayan yer yokLOL 2tane  A4 arıza cıkardı. Ama sorunun LPGden kayankladığını ve aslında bi sorun olmadığını ancak bu arızalar sürekli çıkar demişti. Yaklaşık 4-5 aydır EPC uyarısı almıyorum aman nazar değmesinLOL Çok şükür şuan fişşek gibim saygılar sevgiler...Geek
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir