Yeni Octavia, kısa sürede 331 adet satmış

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Octavia, kısa sürede 331 adet satmış

İleti ayhani » 23 Haz 2009, 02:24

Makyajlı Skoda Octavia, kısa sürede 331 adetlik satışa ulaştı
http://www.otomobil.com.tr/detay.asp?bo ... ula%FEt%FD
Satılmasa fiyata zam yapmazlardı demiştim yanılmamışım. Demek ki millet kapış kapış aıyormuşta haberimiz yomuş.
Geçen sene 32 bine aldığım octi ambiante, şu an ötv indirimli 38 bin lira hayret vallahi.
38 lira verip 1.6 mpi octi alacağıma 40,7 bin lira verir 1.6 mpi esp'li passat alırım.

40.7 liralık passat tredline bizim octinin elegancında  daha donanımlı

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 23 Haz 2009, 03:13

Passat Trendline, Octavia Elegance'tan donanımlı değil. Hatta Passat Comfortline bile Octavia Elegance'tan çok dolu değil. (Elegance'ın müzik sistemi bile yeter)

38 bin lira vermeme olayına katılıyorum.

Dediğiniz doğru;demek ki satılıyor ki zam yapmışlar.

331 bu kadar kısa sürede satış için iyi rakam. Bana öyle geliyor ki ÖTV indirim zamanına denk gelme ile alakalı bu rakam.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti isikayhan » 23 Haz 2009, 10:11

nasıl satış ama
martta ötv indirimi başladıktan sonra bayiiyi telefonla arıyorum elinizde yeni octavia var mı diye, var diyorlar

gidiyorum bayiiye ellerindeki yeni octavia dedikleri araç makyajsız. yeni derken 2009 modeli kast etmişler :)

her yerde (forum ve haber siteleri) makyajlı yeni octavia resimleri varken yüce auto ve bayiilerinin sitelerinde bir tane bile resim yoktu. belli bir süre makyajlı octavianın türkiyede satılmaya başladığını anlamak için müneccim olmak gerekirdi

bence bu kadar satmış olmaları bile mucize, satmamak için ellerinden geleni yapıyorlar zaten

martta sipariş verilen araçlar iki ay sonra mayıs'ta (ilk başta haziranın ilk haftası denmişti) geldi 

televizyonda reklamı zaten yok, gazetede makyajlı octavianın ilk reklamını mayıs ayında görebildim :) yani önceden spariş edilen araçlar teslim edilmeye başladıktan sonra

hala sitelerine aracın türkçe katalog ve broşür koyabilmiş değiller
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti WXW » 23 Haz 2009, 11:55

skodanın ismi bu kadar satıyorsa, adam gibi bir bayii kim bilir ne kadar satar....
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti fyyaman » 25 Haz 2009, 14:28

Araba süper,kasa süper ama motorr!!! İllaki bir yerinden kırpacak bu distributör...eski motorlar o arabada bu motor olur mu?...nerdeyse 10 sene öncesinin motoru...getirsin TSI motorlu alalım bizde...
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti RoadFighter » 25 Haz 2009, 15:07

[quote="fyyaman"]Araba süper,kasa süper ama motorr!!! İllaki bir yerinden kırpacak bu distributör...eski motorlar o arabada bu motor olur mu?...nerdeyse 10 sene öncesinin motoru...getirsin TSI motorlu alalım bizde... [/QUOTE]

Biz mesela LPG uygulatamıyoruz FSI'a.

Öyle de yakacak,böyle de yakacak.

FSI artık satışta değil ama lpg taktırmak istemeyenler için çok iyi olur TSI.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 25 Haz 2009, 15:48

[quote="RoadFighter"] Passat Trendline, Octavia Elegance'tan donanımlı değil. Hatta Passat Comfortline bile Octavia Elegance'tan çok dolu değil. (Elegance'ın müzik sistemi bile yeter)....

[/QUOTE]

bir arkadaşım -ki kendisi elektronik sistemlere çok meraklıdır- ne zaman benim arabaya binse senin radyoya bitiyorum diyor. radyoda bile basları böyle verebilmesi inanılmaz diyor.
passat trendline donanım olarak elegance octavia'nın arkasındadır. comfortline ise octi elegance'a göre bazı fazlalıklar var olmasına karşın eksiklikleri de var. yani eşdeğer gibi.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir