Octavia'nın en sevmediğim yönü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia'nın en sevmediğim yönü

İleti crash » 02 Tem 2009, 14:57

Önden çekişli olupta arkada şaft tüneli yüksekliği bulunmayan araçlar bildiğim kadarıyla civic ve corolladır.Diğelerinde arkada şaft tüneli yüksekliği vardır.Ama neden var bende bilemiyorum.Gereksiz birşey çünkü önden çekişli araçlar için.

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Tem 2009, 14:58

egzost geçiyor galiba. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tivoli » 02 Tem 2009, 15:42

evet hondaların en hoşuma giden özelliği bu zaten..arka koltuk ortasında çıkıntı yok
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti adilektasli » 02 Tem 2009, 16:21

Toyota yaris te de yok.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti ayhani » 02 Tem 2009, 17:35

[quote="tivoli"]evet hondaların en hoşuma giden özelliği bu zaten..arka koltuk ortasında çıkıntı yok[/QUOTE]

orta kısım yok derken işte bunu kastettim. Yani orta koltuk yerinde Wink
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 02 Tem 2009, 19:47

evt bugun baktım eksozt geçiyor LOL
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 02 Tem 2009, 22:41

[quote="adilektasli"]
Aynı yükseltiyi dün audi a6 da da gördüm. Sevmeyelim mi yani a6 yı şimdi?

[/QUOTE]

Benim konuya attığım başlığı düz mantıkla değerlendirdiniz herhalde.

A6 sevilmez mi? Para olsa daha ne sevilecek arabalar var.

Gerçi araç alırken kimse kimseye zorla araç satmıyor. Bir aile 4 kişi ise zaten bu çıkıntı sorun olmaz. Ama Türk aile yapısını biliyorsunuz; ya kalabalığızdır ,ya fazladan arkadaş bindiririz aracımıza,(bir mühendis tanıdığımız var da aracın şasesini etkiler diye arkaya 4 kişi almaz:))
ya da kilolu kilolu teyzelerimiz,nenelerimiz,dedelerimiz vardır,onlar zaten zar zor hareket eder araba içinde.

Biz toplamda 7 kişilik bir aileyiz(biraderin biri yanımızda değil)

Ben de genelde arabaya yolcu olarak binmem(motosiklet kullanmam bir yana gideceğim yere metro ile gitmeyi yeğlerim arkada sıkışacağıma)

Aracımıza 5 kişi biniyor diyebiliriz sürekli.

Bizim için orta kısımın çıkıntılığı sorun oluyor.

Ankara'daki meşhur(ağzı laf yapan) plazayı biliyorsunuz.

Bize araç sattıklarında 4 yıl önce 2 kardeşten birisi ilkokul 4'te, diğeri ilkokul 5'te idi.

Plaza sahibinin babama tavsiyesi aynen şu şekilde idi :

"Hocam bunun bagajı geniş, bagajdaki parça da çıkıyor. Senin küçük çocuklar buraya rahatlıkla oturur. 7 kişiyi bile alır bu araba"

Böyle bir saçmalık olur mu Allah aşkına?! Babam buna kandı tabi. Octavia bizim ailenin 5 kişisine bile zor hitap ederken babam "idare edilir" dedi.

4 yıldır arabaya sığma anlamında idare edemedik hala :)

Octavia'ya bu özelliğinden ötürü hepten kötü araç muamelesi yapılamaz tabi. VW grubunun ekseriyeti böyle. (eski komşumuzdan bilirim 98 Passat bile böyle idi)

Adama derler tabi o zaman "git minibüs al" diye. Demeyen kalmadı ama biz hala Octavia ile idare ediyor gibi gözüküyoruz.

Yeni Superb dahi geniş olmasına rağmen arkaya 4 adam almaz. 3 yetişkin,1 çocuk dahi rahat oturamaz Superb'e.

Her yolcunun emniyet kemeri takması lazım tabi. İşin bir de o boyutu var. Biz emniyet kemeri olan orta kısımdan muzdaribiz.. O da yetmiyor. Tek sıkıntımız orta kısımda biraz daha geniş bir hareket alanı olması. (aracın arkasında 4 kişi oturtmak falan değil)

Türkiye yolları düşünülerek süspansiyon ayarlanıyor, Türkiye'deki vergiler düşünülerek 1.6 motor araçlar Türkiye'de satışa sunuluyor. Türk aile yapısı düşünülerek neden arka kısma bir düzenleme gelmesin ki?

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti tivoli » 03 Tem 2009, 01:40

ClapClapClap
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE