yağmurda kapanan camlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yağmurda kapanan camlar

İleti sondost » 02 Tem 2009, 14:37

sayın dostlar sizlerden öğrendiğim bilgiyi kullanarak denediğim bir özelliği paylaşmak istedim : aracımın yağmur da açık kalan camları nasıl kapatacak diye 2 gün önce denedim ve gerçekten de bu özellik arabamda mevcut vallahi siz sayın skoda dostlarına teşekkür her 6 ayda bir özellik öğreniyorum arabadan soğmamanınm en iyi yolu bu herhalde

sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 02 Tem 2009, 15:44

nasıl yani? yağmurlu havada park ettin ve camları açık unuttun.. daha sonra kendisi otomatikmi kapattı camları? ben hareket halindeyken böyle birşeye hiç rastlamadım çünkü.. biraz daha açabilirmisin konuyu acaba
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti hetepe » 02 Tem 2009, 15:50

Araba ne marka?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sondost » 02 Tem 2009, 15:51

yooo yoo tivoli dost
par ettikten sonra geçerli bu  anlattıkların arabayı kilitleyip çıktık dışarıya arabada hava alsın biz şurada az oturalım bir çay içelim dedik bu ara başladı yağmur bizde kendimizi attık cafeye ama unuttuk tabi arabanın camlarını açık olduğunu işte tam bu sırada devreye giriyor ve camlar yağmurla beraber kendiliğinden kapanıyor umarım anlatabilmişimdir saygılar.
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sondost » 02 Tem 2009, 15:51

par:park
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sondost » 02 Tem 2009, 15:52

araba octi 2008 elegance
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 02 Tem 2009, 16:19

bendeki octi 2005 elegance... şimdi 2005 modellerden sonra çıkan bir özellik olurmuş bu... bende deneme yapıcam ya... arabanın içi göl olurmuş benim camlar hala kapanmamış bulurmuşum LOL  hocam maytap geçmiyosun dimi? skoda kardeşliğimize zeval gelmesin yav Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 02 Tem 2009, 16:32

Bu özellik için sileceklerin yağmur sensörlü olması gerekiyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti keceli » 02 Tem 2009, 16:37

Favoda da var:)
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sondost » 02 Tem 2009, 16:41

ya sayın dostlar aranaın sensörsüz ise denemeyin olmaz zannımca. ben de inanamadın denedim oldu ben ilk yapan değilim bilgiyi yine buradan aldım.
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 02 Tem 2009, 16:59

[quote="sondost"]sayın dostlar sizlerden öğrendiğim bilgiyi kullanarak denediğim bir özelliği paylaşmak istedim : aracımın yağmur da açık kalan camları nasıl kapatacak diye 2 gün önce denedim ve gerçekten de bu özellik arabamda mevcut vallahi siz sayın skoda dostlarına teşekkür her 6 ayda bir özellik öğreniyorum arabadan soğmamanınm en iyi yolu bu herhalde [/QUOTE]
Keşfedecek özelliği kalmayıp, arabandan soğuduğunda haberimiz olsun. Hemen alalım senden :) Biz bir özelliği olmasada skoda hayranıyız. Bu, gönüllü bir yaşam biçimi, bir hayal, bir rüya....

i've a dream...
                 Martin Luther King

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti agros » 02 Tem 2009, 17:24

illaki denemeyi yağmurda yapmak gerekmez heralde. aracın camlarını açın az bişey hortumla su tutun Türk filmlerinde ki yağmur gibi bakalım kapanacak mı?
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti tivoli » 02 Tem 2009, 22:44

valla deniycem en kısa zamanda.. organik yağmur olmasada çalışır diyorsun yani Big%20smile aracımda yağmur sensörü var ama kontak kapatıldığında çalışacağı hiç aklıma gelmezdi..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 02 Tem 2009, 23:44

bir de bu yağmur sensörünün devreye girmesi için ne kadar bir yağmur gerekiyor, geçen bütün ön cem damlacıkla doldu hatta koruma sebebiyle birikmeyip kendiliğinden akmaya başladı ama devreye girmedi, sistemin çalışması için bir kol veya düğme var mı? (yeni skodacı olduğum nerdende belli oluyor değil mi:)))
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti tivoli » 02 Tem 2009, 23:55

imzandan belli oluyor Big%20smile yağmur sensörünün devreye girmesi için aracı çalıştırdıktan sonra silecek kolunu bir kademe yukarı alıyorsun... silecek kolunun üzerindeki 3 kademeli anahtar yardımıylada hassasiyeti değiştirebilirsin.. bir dipnot belirteyim.. sensörün devreye girmesi için bir süre boyunca kesintisiz olarak camı su altında tutman gerekir.. mesela aniden bastıran yoğun bir yağışa denk geldiğinde sensör devrede olmasına rağmen silecekler kısa bir süre beklemede kalıyor.. yağışın yoğunluğunu kısa bir süre algıladıktan sonra sen ayarlamış olsanda araç, o anki yağış yoğunluğuna en uygun silecek hızını belirleyerek devreye giriyor. bu arada önünü görmeden sileceklerin devreye girmesini beklerken benim gibi çıldırıp manuel çalıştırmazsan başka Smile sileceklerin bir başka özelliğide seyir halindeyken sürekli çalışır durumda olmasına rağmen kırmızı ışıkta durduğunuzda fasılalı moda otomatik olarak geçmesidir... yeşil ışıkla beraber hareketlendiğinde tekrar otomatik olarak sürekli çalışmaya başlayacaktır.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 03 Tem 2009, 00:14

[quote="tivoli"] imzandan belli oluyor Big%20smile yağmur sensörünün devreye girmesi için aracı çalıştırdıktan sonra silecek kolunu bir kademe yukarı alıyorsun... silecek kolunun üzerindeki 3 kademeli anahtar yardımıylada hassasiyeti değiştirebilirsin.. bir dipnot belirteyim.. sensörün devreye girmesi için bir süre boyunca kesintisiz olarak camı su altında tutman gerekir.. mesela aniden bastıran yoğun bir yağışa denk geldiğinde sensör devrede olmasına rağmen silecekler kısa bir süre beklemede kalıyor.. yağışın yoğunluğunu kısa bir süre algıladıktan sonra sen ayarlamış olsanda araç, o anki yağış yoğunluğuna en uygun silecek hızını belirleyerek devreye giriyor. bu arada önünü görmeden sileceklerin devreye girmesini beklerken benim gibi çıldırıp manuel çalıştırmazsan başka Smile sileceklerin bir başka özelliğide seyir halindeyken sürekli çalışır durumda olmasına rağmen kırmızı ışıkta durduğunuzda fasılalı moda otomatik olarak geçmesidir... yeşil ışıkla beraber hareketlendiğinde tekrar otomatik olarak sürekli çalışmaya başlayacaktır.[/QUOTE]

eyvallah birader:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti OKTAVİACI » 03 Tem 2009, 12:31

hocam camları aç kontak açık dursun ön camdaki yağmur sensörünede bi şişe suyu al yavaş yavaş dök bakalım kapanacakmı hem araban göl olmaz hemde merakını gidermiş olursun
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti vipsezgin » 03 Tem 2009, 16:56

cok güzel bır özellıkmıs tebrıkler skodaWink
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line