2005 a4 kasa

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2005 a4 kasa

İleti Edebi » 08 Tem 2009, 20:44

Edebi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dawerw » 09 Tem 2009, 00:27

araba temize benziyor ama yol bilgisayarında problem var gibi sanki anahtar o konumdayken dereceyi göstermesi lazım değil mi bana mı öyle geliyor.
dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 09 Tem 2009, 10:53

Araç eğer gerçekten de söylendiği gibi ise tam bir garaj arabası yoksa bu yaştaki 1 araç yaklaşık 60bin km civarı olası lazımdı. Demek ki adam sadece hafta sonları kullanıyor, benim kayın peder de öyle ordan biliyorum onun da aracı 2005 ve ilk sahibi sadece h.sonu kısa mesafe yaptığı için aracıhala 23bin!!! km de... :) Ben alalı 1 yıl olmadı çoktan onun 4 yılda yaptığı km'yi yaptım bile :) Neyse araçta gerçekten ESP var zaten elegance modeli, ancak buna rağmen donanım eksiği bayağı fazla, bence aracın tek artısı km'sinin düşük olması. Yoksa 23-24 bin TL ye daha donanımlı araç bulmak mümkün.

Sadece aklıma takılan nokta:

İlandan alıntı: "Aracın sadece arka tampon ufak bir sürtme/dokunma sebebiyle kaskolu olması sebebiyle ilk sahibi tarafından Yetkili Servisinde değiştirilmiştir."

Hiç kimse tamponda sürtme/dokunma olduğu için tamponu komple değiştirmez, demekki onun adı sürtme dokundurma değilde göçerme! "bir de çökertme türküsü var ama konu ile alakalı değil :)" Ben şahsen arkadan darbe aldığını düşünüyorum, yine de baktırmakta fayda var. Fiyat olarak da 20-21 den fazla edeceğini sanmıyorum. Yine de mal sahibi o, istediğini söylemek de onun hakkı.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti lazianke » 09 Tem 2009, 12:45

[quote="delidolu"]

Sadece aklıma takılan nokta:

İlandan alıntı: "Aracın sadece arka tampon ufak bir sürtme/dokunma sebebiyle kaskolu olması sebebiyle ilk sahibi tarafından Yetkili Servisinde değiştirilmiştir."

Hiç kimse tamponda sürtme/dokunma olduğu için tamponu komple değiştirmez, demekki onun adı sürtme dokundurma değilde göçerme! "bir de çökertme türküsü var ama konu ile alakalı değil :)" Ben şahsen arkadan darbe aldığını düşünüyorum, yine de baktırmakta fayda var.

[/QUOTE]
açıkçası sadece tamponun değişmesi aracın değerini etkilemez. çünkü y.servisler ekspertiz yaparken ya da 2.el alırken tampon değişmesini kusur olarak saymıyorlar. olay şöyle de olabilir. servis kaskodan para almak için çizik ya da darbeli tamponu değiştirtmiş olabilir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Edebi » 09 Tem 2009, 13:43

Arkadaşlar araç benim yahu Smile. Orada yazan bilgilerin hepsi doğru zira ben de alırken aracı servise soktum neyi var neyi yok öğrendim. Tampon da lazianke nin dediği gibi olmuş. Aracın ilk sahibi tamponu boyatabilirdim diyor ama servisten illa değiştirelim demişler. Aracın yol bilgisayarında problem yok. 

Fiyat olarak bence makul zira ben zararına satmış oluyorum. Geçen yıl kasım ayında araç bana lpg ile birlikte 25,5 civarına geldi. Bir de vergiyi ödedim 235 lira. Daha ne olsun. 

Valla binilecek araçtı aslında ama şartlar işte..

Bakalım 5-6 kişi şu anda düşünme aşamasında yarına kadar aldılar aldılar almadılar tatile gidiyorum. Hayırlısı...

Edebi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 09 Tem 2009, 14:36

hiç kimse 2. el araçta kar yapmıyo..zararına satıyom diye fiyatına makul demek yanlış olur bence o fiyata daha donanımlı araç düşünülebilir açıkcası fiyat biraz yüksek gibi tabiki arac sahibi bu fiyatı uygun gördüyse bize söz söylemek düşmez : )

hayırlı satışlar dilediğiniz fiyata satarsınız inş.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti Edebi » 09 Tem 2009, 15:01

[quote="y.emre"]

hiç kimse 2. el araçta kar yapmıyo..zararına satıyom diye fiyatına makul demek yanlış olur bence o fiyata daha donanımlı araç düşünülebilir açıkcası fiyat biraz yüksek gibi tabiki arac sahibi bu fiyatı uygun gördüyse bize söz söylemek düşmez : )

hayırlı satışlar dilediğiniz fiyata satarsınız inş.

[/QUOTE]

Zarar etme işinde haklısınız. Gerçi bundan önceki 2 aracımda kar etmiştim ama. Yalnız km/donanım/yetkili servis bakımı/lpg gibi etkenleri düşününce aracın fiyatının makul olduğunu düşünüyorum. kaldı ki 23 bin veren çok insan oldu. o da ayrı bir konu.

Edebi
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir