Octavia A5 Mercek ve Xenon Uygulaması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia A5 Mercek ve Xenon Uygulaması

İleti guvenxoca » 14 Tem 2009, 18:42

helal olsun hocam mükemmel olmuş...

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 14 Tem 2009, 19:57

valla muhteşemsin dostum. bende bu el becerisi olsa aynısını bende yapacam ama malesef :) artık servisleri gezdikçe mercekli far fiyatı soruyorum. orijinal uymaz dedi yetkili servis. bi tanesi yan sanayiden uydururuz dediler. gidip konuşacam fiyat alıcam bi gün.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti emrtkn » 14 Tem 2009, 22:05

[quote="oguz"]ben o audi a4ün led yuvasından buldum. almak mesele. ama tr de deil sipariş verecez. hediye olarak gonderebiliyolarmıs. eve gidince istersen sitesini verebilirim.[/QUOTE]

Link bekliyorum :)
Bakarsın mercek olayına girişirsem ki zor o arada da Led sıkıştırırız araya :)
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti emrtkn » 14 Tem 2009, 22:15

Asım peki bozuk yollardan geçerken far titremesi yaşıyormusun hiç ?
Genelde merceksiz Xenon'larda oluyor bu hafif bir titreme...
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 15 Tem 2009, 00:27

[quote="ayhani"]Hakikaten insanı tahri ediyor!
Ama şimdi TÜV'le uğraşmak var.
[/QUOTE]

Far ayarı tuttuğu için TÜV'de sıkıntı olacağını sanmıyorum. Gerçi TÜV'e girerken xenonları mecburen sökeceğim far yıkama olmadığı için. Far ayarında ki ufak sorunlarda hafif kusur olarak değerlendiriliyor diye biliyorum.

[quote="guvenxoca"]helal olsun hocam mükemmel olmuş... [/QUOTE]

Teşekkür ederim hocam sağolasın.

[quote="alpino"]valla muhteşemsin dostum. bende bu el becerisi olsa aynısını bende yapacam ama malesef :) artık servisleri gezdikçe mercekli far fiyatı soruyorum. orijinal uymaz dedi yetkili servis. bi tanesi yan sanayiden uydururuz dediler. gidip konuşacam fiyat alıcam bi gün.[/QUOTE]

Teşekkür ederim.

Orjinal halojen projektörlü(mercekli) far taktıranlar var. Hatta fyyaman rumuzlu üyemiz taktırmıştı A5'ine.

Xenonsuz mercekli farların tekinin fiyatı 350 küsür lira olması lazım. Yan sanayi denilen Junyan, FK türü markalar var ki onların da A5'e uygun farı Türkiye'de yok diye biliyorum.

[quote="emrtkn"]Asım peki bozuk yollardan geçerken far titremesi yaşıyormusun hiç ?
Genelde merceksiz Xenon'larda oluyor bu hafif bir titreme...
[/QUOTE]

Emre onu henüz tam test edemedim ama sana şöyle diyeyim; test aşamasında mercekler sadece sıvı conta ile bile(1 gün sonra) tutarken titreme çok yoktu ki şu an sıvı conta + 3 adet civata ile tutturdum farı.

Titreme olursa da far yükseklik ayarına bağlı ayaklardan olabilir. (onlar da mercek takılmadığında da titreyebilir)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti emrtkn » 15 Tem 2009, 00:30

Eyw Asım.
Bende de eskiden titreme yoktu şimdi çok hafif bir titreme yapıyor bozuk yollarda.
Bende far şapkasından şüpheleniyorum.
Acaba nedendir?
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 15 Tem 2009, 00:57

Far tasını tutan 3 vida var. Bunların üçü de far yüksekliği ve far yön ayarına bağlı.

Vidalar gevşek olunca far tası da gevşek oluyor. Vida gevşemesine bağlı far tası sallanıyor olabilir diyeceğim ama ampul yuvasından da kaynaklanıyor olabiliyor bu sorun. (ilk ampul yuvasına bakmak lazım)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 15 Tem 2009, 01:21

Hacim ben böyle cesaret görmedim. Sadece ayakta Claplancak bir iş yapmışsın. Tebrik ediyorum süper ötesi olmuş. Şimdiye kadar xeononlu a5 hiç görmemiştim. Eğer ank da xenonlu a5 octi görürsem biliyorum ki artık o sensin. Süper ötesi olmuş. Eminim birçok kişinin yapmak isteyip de yapadığı şeyi yaptın ve iyi bir referans olmuştur. Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti mygokhan » 15 Tem 2009, 01:37

Helal olsun Asım..Ellerine sağlık.10 nomre bir iş çıkarmışsın.Ben bakıyorumda bayağı zahmetli bir iş..Allahtan orjinalinden aldım yoksa içimde kalırdı :D

Oldukça yakışıklı görünüyor ayrıca..;)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti RoadFighter » 15 Tem 2009, 03:21

[quote="delidolu"]Hacim ben böyle cesaret görmedim. Sadece ayakta Claplancak bir iş yapmışsın. Tebrik ediyorum süper ötesi olmuş. Şimdiye kadar xeononlu a5 hiç görmemiştim. Eğer ank da xenonlu a5 octi görürsem biliyorum ki artık o sensin. Süper ötesi olmuş. Eminim birçok kişinin yapmak isteyip de yapadığı şeyi yaptın ve iyi bir referans olmuştur. Teşekkürler [/QUOTE]

Teşekkür ediyorum. Aslında çoğu arkadaşın yapacağı birşey. Sadece biraz kafayı sıyırmak lazım babamın tabiri ile.

Aramızda ki diyalog :

babam : Git, uğraşma şunun kendinden merceklisini al

ben : İyi de baba bunun  merceklisinin teki 350 lira civarı

babam: İkisini 350'ye bulursan gene uğraşma

ben: Ben 150 liraya maletmeyi planlıyorum

babam: Allah sana akıl fikir versin.Arabanın orjinal farını da bozacaksın :D

[quote="mygokhan"]Helal olsun Asım..Ellerine sağlık.10 nomre bir iş çıkarmışsın.Ben bakıyorumda bayağı zahmetli bir iş..Allahtan orjinalinden aldım yoksa içimde kalırdı :D

Oldukça yakışıklı görünüyor ayrıca..;)
[/QUOTE]

Abi teşekkür ederim. Orjinal ekipman her zaman en baş ağrıtmayanıdır belki. Senin araç için en doğrusunu yapmışsın. Hazır bizim farlar eskimiş iken bir el atalım dedik. :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 15 Tem 2009, 12:06

Süpper bir uygulama benden 100 puan. Tebrik ederim.Yapmak isteyen herkes için cesaret verici Thumbs%20Up
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti toGah » 15 Tem 2009, 12:15

süper bi çalışma olmuş.... ben ayarını tutturamam die fabiada bi türlü riske edipte farları bozmak istemedim.

mercekleri gittigidiyorda satılanlardan mı ? özel bi mercek mi?
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 15 Tem 2009, 12:16

[quote="delidolu"]Hacim ben böyle cesaret görmedim. Sadece ayakta Claplancak bir iş yapmışsın. Tebrik ediyorum süper ötesi olmuş. Şimdiye kadar xeononlu a5 hiç görmemiştim. Eğer ank da xenonlu a5 octi görürsem biliyorum ki artık o sensin. Süper ötesi olmuş. Eminim birçok kişinin yapmak isteyip de yapadığı şeyi yaptın ve iyi bir referans olmuştur. Teşekkürler [/QUOTE]

geçenlerde ben gördüm burda bi octi a5 mercekli. vrs de degildi.şaşırmıştım...

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 15 Tem 2009, 15:48

[quote="HTP"] Süpper bir uygulama benden 100 puan. Tebrik ederim.Yapmak isteyen herkes için cesaret verici Thumbs%20Up [/QUOTE]

Teşekkür ederim. :)

Vakit olsa herkes de yapabilir muhtemelen.

[quote="toGah"]süper bi çalışma olmuş.... ben ayarını tutturamam die fabiada bi türlü riske edipte farları bozmak istemedim.

mercekleri gittigidiyorda satılanlardan mı ? özel bi mercek mi?
[/QUOTE]

Teşekkür ederim. Mercekleri gittigidiyor'dan aldım.(sıfır risk olayı malum) Satıcı ile temizliği hususunda irtibata geçtim de "ben malımın arkadasındayım "deyince süreç başlamış oldu. Mercekler elime ulaştığında da hakkaten temiz olduğunu gördüm.

[quote="oguz"]geçenlerde ben gördüm burda bi octi a5 mercekli. vrs de degildi.şaşırmıştım...[/QUOTE]

Ben orjinal xenonlu(mercekli),far yıkamalı,sunroof'lu, 17" orj. jantlı A5 görmüştüm de "bunlar da varmış piyasada" diye garipsemiştim.

Elegance üstünde orj. xenon,jant,sunroof falan iyi para tutuyor aslında (4 bin lira vardır en aşağı)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti 10TOPRAK » 15 Tem 2009, 16:12

Thumbs%20Up Ne ustalar ne hocalar bu işi yapamaz ASIMIM,ellerine sağlık PROF oldun artık..Ellemiyordun octiyi ama dayanamadın herhalde,tekrar tebrikler Asım..!

10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 15 Tem 2009, 16:14

[quote="emrtkn"] [quote="oguz"]ben o audi a4ün led yuvasından buldum. almak mesele. ama tr de deil sipariş verecez. hediye olarak gonderebiliyolarmıs. eve gidince istersen sitesini verebilirim.[/QUOTE]

Link bekliyorum :)
Bakarsın mercek olayına girişirsem ki zor o arada da Led sıkıştırırız araya :)
[/QUOTE]

linkini koydum..

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emrtkn » 15 Tem 2009, 19:32

Evet bunları biliyorum..
Bende Audi stili farın içine monte edilenlerden zannettim :)
Yinede teşekkürler.
Neyse 2-3 aya kalmaz A5 için mercek ve Led'li hatta siyah zeminli farlar çıkacak.
Çıktı gerçi seri üretimine başlanacak ..
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 16 Tem 2009, 15:28

[quote="10TOPRAK"]

Thumbs%20Up Ne ustalar ne hocalar bu işi yapamaz ASIMIM,ellerine sağlık PROF oldun artık..Ellemiyordun octiyi ama dayanamadın herhalde,tekrar tebrikler Asım..!

[/QUOTE]

Eyvallah abi. Sağolasın. Laf aramızda arabaya gene dokunmuyorum :p

Dün alalade 2 foto çektim.

Sağ far dibi biraz karanlıkta mı kalıyor ne

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi