Ata otoda brc my 07 taktıran var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ata otoda brc my 07 taktıran var mı?

İleti utkuyiğit » 16 Ağu 2009, 16:52

Arkadaşlar bir kaç kere diğer arkadaşlarda sordular ama bi yanıt gelmedi, yeni aldığım octaviama tüp taktırmayı düşünüyorum atanın garanti olayı düşündürüyor, daha önce taktıran varsa bilgi verebilirmi.

utkuyiğit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ORHAN06 » 16 Ağu 2009, 22:01

slm...şuan brc nin son gelişimiş sıralı sistemi my07 yi ,yaklaşık 2 yıl önce taktırdım ve hiç sorunsuz çok memnunum...şehir içinde düzgün bir kullanımla 130-140 krş civarı yakıyor...çekiştede bir problem yok,çünkü oktaviaların aynı segmentteki diğer marlalara göre torku daha yüksek diye biliyorum...lpg ile birlikte 1360 kg oldu ve bu ağırlıkla çekişinde bir problem olmaması gerçekten güzel...yalnız ata da taktırmadım ben , o zamanlar böyle bir hizmetleri yoktu...ben YALDIZLAR OTO LPG ye taktırdım...hiç tereddütsüz taktır derim,çok ekonomik,ben çok yol yapmama rağmen 18 ayda 10000 km yaptım ve amorte ettiğini düşünüyorum...umarım yardımcı olabilmişimdir...BRC için on numara diyorum...bence şun çok daha iyi olduğunu duyduğum PRICE yide bir araştır,biraz pahalı ama bana göre biniceksen aracına ve yüksek modelse aradaki farkı vermeye değer diye düşünüyorum...

ORHAN06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ORHAN06 » 16 Ağu 2009, 22:04

garanti konusunda ise bana göre aracın tamamen garanti dışı kalmaması gerek,lpg den kaynaklanan problemler için bu olabilir ama , lpg ile alakası olmayan sorunları kapsam içinde değerlendirmek zorundalar bana göre...
ORHAN06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat321 » 17 Ağu 2009, 04:37

ATA tüp takmıyor diye biliyorum, ama ata da çalışan biri lpg dükkanı açmış galiba onlar takıyormuş ve garantiside bozulmuyormuş galiba
Bana da bir arkadaşım söylemişti, birebir duymadım yani, biraz reklam kokan hareketler gibi geldi bana.
Sen en iyisi iyi bir otogaz ustasına taktır derim tüpünü.
murat321
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti armagan » 20 Ağu 2009, 16:31

LPG taktırdığınızda arac otomatikmen servis dışı olur. Ama taktırdığınız yer skoda servisi ise illegal olarak sadece orada garanti kapsamından yararlanabilirsiniz. Diğer servisler kabul etmeyebilir.
armagan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mayham85 » 20 Ağu 2009, 22:02

ben  aracımda kullanıyorum. bariz şekilde çekişte düşüş var lpg kit ne olursa olsun lpg nin enerjisi daha düşük olduğu için oluyor bu fark. kitten ben memnunum tek sıkıntım benzinde 230 a çıkabilirken lpg 195 diyor ötesi yok.  ayardan kaynaklanmadığı söylendi ama ben güvenmiyorum. ben taktıralı 15000 km oldu 6 ayda. şu ana kadar masrafın yarısı çıkmıştır diye düşünüyorum.

benim aracım skoda değil. ancak seat olarak vw olduğu için mekanik ve elektronik aksamı bire bir aynı. motor 1,8 20v. yakıt dur kalk trafikte düzdede devirli kullanım şehir içi 17 -20 kuruş arası. şehirler arası ise en düşük 245 km 26 lira gaz aldı ankara eskişehir arası.

bu arada octavialar eğer mpı motor ise rakiplerinin arasında en düşük torka sahip motor. çekiş dşüşü en rahat o makinede hissedilir.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti armagan » 24 Ağu 2009, 12:40

Bi kalibrasyon yaptır taktırdığın yere bu kadar fark olmamalı diye düşünüyorum ve kalibrasyonu hareket halinde iken yaptır

armagan
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir