Octavia Tour önerir misiniz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Tour önerir misiniz?

İleti hetepe » 18 Ağu 2009, 11:57

Merhabalar...Bendeki fabiayı çok beğenip, güvenen bacanağım, 2001 palio 1.2 yi satıp, sıfır km de octavia tour almak istiyor.Benim fikrimi  sordu ama iş tavsiye etmeye gelince biraz da çekindim , çünkü sorun yaşarsa bana dönecek.Araç yeni olacağı için korkum yok ama şansına ''sorunlu birşey denk gelme olasılığı'' da var.Skoda markasını iyi bilmeme rağmen, yinede tavsiye etmek için bilen arkadaşlarımdan görüşlerini almak istiyorum.(Araç alınırken LPG de eklenecek).

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti parsanoto » 18 Ağu 2009, 13:36

engin dostum açıkçası ben octavia toura sıcak bakan bi insan değilim.sebebi aracın arıza yapması falan değil.gerçekten sağlam bi araç.yalnız diğer octilere göre çok eksiği var donanım olarak.bütün octilerde bulunan sis farı bile yok içinde.biliyosun octilerde sis farı farın içinde mercek şeklinde.tour modellerde de bu mercek görünmü var ama arkası kapalı.tabi sadece sisi farı değil bi çok şey var.bence sıfır tour yerine temiz 2.el a5 kasa elgance daha ii olur.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 18 Ağu 2009, 14:13

Görüşlerin için teşekkür ederim.
Bu arkadaş bizim gibi çok detaylı özelliklere takmıyor aslında...Sis farı olsa da 10 yıl aracı kullansa belki de bir defa bile varlığını hissetmez.Ben de kullanmadığım halde bir ton para verip taktırdım takip etmişsindir.Tour'ların şu an satılanları biraz yüklü gibi duruyor bence.( 4 cam otomatiği, kol dayama, mp 3 çalar gibi) fazlasını da bilmiyorum.Ama bir yol bilgisayarı hakikaten yokluğunu gösteriyor.İşyerimdeki bir arkadaşımın kullandığı ''2004 golf 6 midline'' araçta 10 hava yastığı bulunmasına rağmen yol bilgisayarı ve bir çok skoda da bulunan temel özellikler yok ve o aracın fiyatını hesaba katarsak '' tour'' fena olmayan bir seçenek gibi göründü bize...bir de o kadar para verdikten sonra olabildiğince ''sıfır km'' seçeneğini kullanmak istiyor.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti oguz » 18 Ağu 2009, 15:10

bence donanımları yeterli. abs+2 airbag + 4 cam otomatik+ mp3 calar+ klima motor aynı motor eski kasa bitek. sis farlarının arkası kapalı olsada onu yaptırabilir kanımca.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 18 Ağu 2009, 15:13

Ben de öyle düşünüyorum.Tek soru işareti ''LPG'' sorun yaşatır mı?Özellikle sıfır km LPG li octi alanlar böyle bir sıkıntı yaşadılar mı?
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti WXW » 18 Ağu 2009, 16:52

bence o fiyata alınabilecek en iyi arabalardan biri. son gelen araçların donanımlarının yanında, satın alacağınız bayii ile sıkı pazarlıklar sonucu "koparabileceğiniz" park sensörü, karter koruma v.b. ilaveler ile birlikte, benimde almakta kararsız kaldığım ancak elime geçen ekstra para sayesinde makyajlı 2009 octavia ya sahip olduğum ve halen aklımda kalan bir araç. benim test ettiğim araçta fazla olmasada, diğer kullanıcıların zamanla artan rüzgar gürültüsü hastalığı ve buna benzer birkaç sıkıntısına rağmen alınabilecek bir araç olarak görüyorum. eğer ki teknolojisi, nispeten eskiyen ancak bana halen sportif gelen yüzünü beğeniyorsanız bence ideal ve en önemlisi "ailemi içine bindireceğim" az sayıdaki araçlardan biridir.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti mayham85 » 18 Ağu 2009, 17:43

o fiyata alınabilecek tüm araçlardan çok daha iyi bir araç bence imkanı o seviyede bir araç almaya yetebilecek olan birisi alır 10 sene keyifle biner.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat321 » 21 Ağu 2009, 02:36

Tour araç sahibi olarak tavsiye ederim
4cam otomatik,ABS,klima, orjinal mp3 çalar,hidrolik direksiyon, orjinal alrm,merkezi kilit,ısıtmalı ve elektirikli yan aynalar,kol dayanma,sürücü ve yolcu hava yastığı, immobilizer...

1.6 motor,102 beygir, 148 tork aracı gayet iyi taşıyor.

Bence tek eksiği yol bilgisayarı ki aracın fiyatını düşündüğünüzde  onunda olmamasını normal karşılıyorsunuz :)
murat321
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 21 Ağu 2009, 03:45

bencede tek eksigi oymuş. artık idare eder engin abinin anlattıgına göre. ve wxw abimin dedigi bişeyde benimde hosuma gidiyo. a4 daha sportif duruyo. bi cant mercek sislerine xenon çok tatlı yapıyo aracı.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 21 Ağu 2009, 16:33

bence 2.el a5 elegance daha mantıklı ama az km yapmış tabi...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti SEAHAWK » 21 Ağu 2009, 22:49

Altı yere çok yakın, ön tampon her türlü engele sürtmeye istekli, 31.000 küsürlük liste fiyatı pahalı.

Ama bunlar dışında da bir tane bile kötü özellik göremediğim bir araç. 30.000'in üstünde vermemek kaydıyla gayet mantıklı. Ayrıca yakıt tüketimini de dert etmenize gerek yok; LPG ile olan uyumundan sağır sultan bile haberdardır.Smile

Ama tekrar belirtmekte fayda var. 31.000 küsürlik liste fiyatı sadece kazık. Bu gibi bir fiyat ile karşı karşıyasanız ben de temiz bir A5 tavsiye ederim. Smile
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 21 Ağu 2009, 22:58

Güzel bir otomobil..Güzel bir seçenek bana göre..Ee tabi gönül ister A5 kasa ama.....

Fiyatınında ne olduğu önemli tabi...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti WXW » 21 Ağu 2009, 23:27

keşke şu ötv furyasında kapabilseydiniz aracı. ben pazarlıkla 27.500 e alacaktım, park sensörü ve karter muahfaza dahil.bir de biraderimle üzerinde nasıl bir modifiye yaparız diye planlar bile yapmıştık. hayırlısı.alacaksan dahi mutlaka sıkı pazarlık yap, tok alıcı ol, bu paraya ikinci el neler alırım falan de, zaten şimdi bile arabayı satamıyorlar, bir de mutlaka aracın yeni üretim olduğuna bak, altına girince pasından belli olur. ben alacağım zaman, türkiye nin diğer illerinden toplamışlar aracı ancak bize yeni yurtdışından gelecek demişlerdi, güvenmediğim içinde bayii ye almaktan vazgeçtim.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti şahinbey » 22 Ağu 2009, 00:32

2008 Eylül ortası gibi aldım octimi.sıkı bir pazarlık sonucu o zaman park sensörü ve kartel muhafaza da dahil olmak üzere 26,500 e aldım.Şu an aracım yaklaşık 9000 km.de.iki depo benzinle Ankara-didim-izmir-didim-Ankara yaptım (yaklaşık 1800 km.)hızım çok nadir 120 nin altına indi ve 4 yetiskin kişiydik araçta,mükemmel bir yol kavrayışı var,yüksek süratlerde bile hakimiyetin sende olduğunu hissettiriyor,hızlanması ağır ancak hızlandımıda bir çoğu arkasından yetişemiyor.Sağlam karoseri ve yeterli (kişiye göre değişir) donanıma sahip bir araç,ben çok memnunum.Tavsiye ederim.
Saygılar. 
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat321 » 22 Ağu 2009, 02:52

[quote="SEAHAWK"]Altı yere çok yakın, ön tampon her türlü engele sürtmeye istekli, 31.000 küsürlük liste fiyatı pahalı.

Ama bunlar dışında da bir tane bile kötü özellik göremediğim bir araç. 30.000'in üstünde vermemek kaydıyla gayet mantıklı. Ayrıca yakıt tüketimini de dert etmenize gerek yok; LPG ile olan uyumundan sağır sultan bile haberdardır.Smile

Ama tekrar belirtmekte fayda var. 31.000 küsürlik liste fiyatı sadece kazık. Bu gibi bir fiyat ile karşı karşıyasanız ben de temiz bir A5 tavsiye ederim. Smile
[/QUOTE]

Altının yere yakın olması dezavantajından çok avantajdır bence,özellikle yüksek hızlarda arcın altına ne kadar az hava girerse aracın kontrolü o kadar artar.

31 Bin lira fiyatıda daha aşağı çekebileceğinizi düşünüyorum, en azından ek donanımlar ekleyebilirsiniz.
murat321
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 22 Ağu 2009, 03:12

[quote="zurna1788"]bence 2.el a5 elegance daha mantıklı ama az km yapmış tabi...[/QUOTE]

+1

MPI Ambiante hatta MPI Elegance bile bakılabilir.

Tour sahipleri darılmasın ama 2009 Tour'a 32 bin lira falan vereceğime 2007-2008 A5 Elegance MPI düz vites alırım o rakama.

Piyasada tertemiz arabalar var. Denk getirip düşürmek lazım.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 22 Ağu 2009, 03:18

Tour alıp, üstüne çalışırım ben, kesinlikle A5 den daha sportif yayvan bi kasa.

yaylar alçaltırım, bi spoiler eklerim, beyaz bi Tour olacak tabi çekecem beyaz Superleggera jantları, stoplar filmli... aha sana bi sanat eseri....

mesela bu bi A4 kasa vRS.... ve bence çok tatlı duruyor A5 vRS e göre. ama düz tourlarında eski felicia gelenekselliğine sahip olduğunuda belirtmeden geçmeyeyim, stockda A5 derim, ama biraz elinize saz alacaksanız A4...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SEAHAWK » 22 Ağu 2009, 17:39

[quote="murat321"] [quote="SEAHAWK"]Altı yere çok yakın, ön tampon her türlü engele sürtmeye istekli, 31.000 küsürlük liste fiyatı pahalı.

[/QUOTE]

Altının yere yakın olması dezavantajından çok avantajdır bence,özellikle yüksek hızlarda arcın altına ne kadar az hava girerse aracın kontrolü o kadar artar.

31 Bin lira fiyatıda daha aşağı çekebileceğinizi düşünüyorum, en azından ek donanımlar ekleyebilirsiniz.
[/QUOTE]

"Benim aracımın altını sürteceği bir yer yok" diyenler için öyle tabii.Smile Ama Türkiye koşullarında yüksek olması daha mantıklı.
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir