Octavia Tour önerir misiniz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Tour önerir misiniz?

İleti hetepe » 22 Ağu 2009, 20:24

[quote="RoadFighter"][quote="zurna1788"]bence 2.el a5 elegance daha mantıklı ama az km yapmış tabi...[/QUOTE]

+1

MPI Ambiante hatta MPI Elegance bile bakılabilir.

Tour sahipleri darılmasın ama 2009 Tour'a 32 bin lira falan vereceğime 2007-2008 A5 Elegance MPI düz vites alırım o rakama.

Piyasada tertemiz arabalar var. Denk getirip düşürmek lazım.
[/QUOTE]
1- a5 elegance mantıklı ama 2007-2008 olup,50-60000 km altında yok, olsa da bize denk gelmez, gelse de o da ister bir 31 000-32 000 tl

2- o kadar para verip, mazisi bilinmeyen bir şey almaktansa donanımı fena olmayan, ama ''sıfır'' km alıp, baş ağrısı çekmem.bilen bilir, sıfır, sıfırdır.

3- ben fabianın en boşunu uygun bir rakama alırken 2. el elegancelerdeki tüm donanımlar

-neredeyse - hasta etmişti, ama 5. yılıma hâla ''sıfır'' sorunla girmenin mutluluğu bana yetti.

forumda takibettiğime göre fabialarda sensör, cam, su alma, ses gibi bir çok sorun paylaşan arkadaşlara çözüm aradık.

Tüm arkadaşların yorumları için ayrı ayrı teşekkür ederim....

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti şahinbey » 23 Ağu 2009, 00:29

[quote="hakanerdogan"]Tour alıp, üstüne çalışırım ben, kesinlikle A5 den daha sportif yayvan bi kasa.

yaylar alçaltırım, bi spoiler eklerim, beyaz bi Tour olacak tabi çekecem beyaz Superleggera jantları, stoplar filmli... aha sana bi sanat eseri....

mesela bu bi A4 kasa vRS.... ve bence çok tatlı duruyor A5 vRS e göre. ama düz tourlarında eski felicia gelenekselliğine sahip olduğunuda belirtmeden geçmeyeyim, stockda A5 derim, ama biraz elinize saz alacaksanız A4...

[/QUOTE]
Bu dediklerini benim octiyede yapalım Hakan,işte benim octi..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 Ağu 2009, 00:31

jantları değişip abartı olmayan şık bi alaşım tak abi, bagaj kapağının üstüne resimdeki gibi apaçi olmayan kibar bi spoiler yaptır Karlıkçı Halil'e, birde 3 cm yayları ile çok hoş durur. stopları folyolarsın full kırmızı olur beyaz arabaya fena yakışır. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti şahinbey » 23 Ağu 2009, 00:39

Sağol Hakanım,elimde 17" sıfır dört tane lastiğim var,jant olarak 17" yorarmı aracı? önceki aracımda (Lancer 1,6) 17 jant vardı ve pek yormamıştı.(Konu başlıkla alakalı değil kusura bakmayın).
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 Ağu 2009, 00:42

fark varsa her zaman uygulamadada fark olur ama ciddi bi fark olsun zannetmiyorum belki hissetmeyeceğin kadar az. 1.3 araba değil sonuçta.

jantlar değişirde bi ufak spoiler gelirse çok güzel olur ama yüksek kaldığını fark edeceksin o jantları takınca, yay takmak zaruri olacaktır zannımca.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat321 » 23 Ağu 2009, 02:46

[quote="SEAHAWK"][quote="murat321"] [quote="SEAHAWK"]Altı yere çok yakın, ön tampon her türlü engele sürtmeye istekli, 31.000 küsürlük liste fiyatı pahalı.

Ama bunlar dışında da bir tane bile kötü özellik göremediğim bir araç. 30.000'in üstünde vermemek kaydıyla gayet mantıklı. Ayrıca yakıt tüketimini de dert etmenize gerek yok; LPG ile olan uyumundan sağır sultan bile haberdardır.Smile

Ama tekrar belirtmekte fayda var. 31.000 küsürlik liste fiyatı sadece kazık. Bu gibi bir fiyat ile karşı karşıyasanız ben de temiz bir A5 tavsiye ederim. Smile
[/QUOTE]

Altının yere yakın olması dezavantajından çok avantajdır bence,özellikle yüksek hızlarda arcın altına ne kadar az hava girerse aracın kontrolü o kadar artar.

31 Bin lira fiyatıda daha aşağı çekebileceğinizi düşünüyorum, en azından ek donanımlar ekleyebilirsiniz.
[/QUOTE]

"Benim aracımın altını sürteceği bir yer yok" diyenler için öyle tabii.Smile Ama Türkiye koşullarında yüksek olması daha mantıklı.
[/QUOTE]

Ben Ankarada otruyorum şehiriçinde, şehirler arası yolda altını 1 kere bile sürtmedim, yere o kadarda yakın değil yani :)
Ha biz köyümüze sık gideriz diyorsanız orası ayrı, köy yollarında altı yere sıkça değiyor ama ş.içi ve ş.dışında sorun olmuyor, en azından benim için öle :)
murat321
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SELİM_ANK » 23 Ağu 2009, 05:54

Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti zurna1788 » 23 Ağu 2009, 14:30

[quote="SELİM_ANK"]bem tercihim böle bi araç olur

http://www.sahibinden.com/2007_model_el ... isplayitem
[/QUOTE]
 evet bu aracı biliyorum.ben sıfır araç almaya çok karşı bir insanım.2.elde çok temiz araçlar var.bu araçta gayet mantıklı duruyor.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti ORHAN06 » 23 Ağu 2009, 14:50

slm...iyi bir servis kontrolü sonucunda bir şey çıkmazsa alınabilecek bir araç,renk güzel,km güzel,döşeme açık renk ama karöser rengi ile uyumlu, bana fiyat biraz yüksek geldi iyi araştırmak lazım...lpg sini takıp binilir...

ORHAN06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fikret3968 » 08 Eyl 2009, 02:04

arkadaşlar merhaba bende tour kullanıyorum geçenlerde servise gidip en son modelleri inceledim inanın a4 kasalar mercedes gibi kasa mükemmel yenilerde bunu yapmıyorlar a5 kasalardada yok kapıları açıp kapatın farkı anlarsınız bence octi nin en iyisi a4 kasadır
fikret3968
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna

İleti adilektasli » 08 Eyl 2009, 13:08

Önceki aracım TOUR idi. Çok memnundum ancak ön taraf alçak olduğu için birkaç kez sürttüm. Arka koltuk A5 kasaya göre daha dar olduğu için sıkıntı yaşatıyordu. Bir de benimkinde arka camlar otomatik değildi. Kontrol edemiyordum. Sis farı yoktu, arka cam sileceği yoktu. Bunların eksikliğini ara sıra da olsa hissediyordum. A5 kasa Ambiente aldım eksiklerim kapandı. Ama hala keşke Elegance alsaydım derim. Hoş elegancetaki ilaveler ne işime yarayacaksa...
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hetepe » 08 Eyl 2009, 13:13

[quote="adilektasli"]Önceki aracım TOUR idi. Çok memnundum ancak ön taraf alçak olduğu için birkaç kez sürttüm. Arka koltuk A5 kasaya göre daha dar olduğu için sıkıntı yaşatıyordu. Bir de benimkinde arka camlar otomatik değildi. Kontrol edemiyordum. Sis farı yoktu, arka cam sileceği yoktu. Bunların eksikliğini ara sıra da olsa hissediyordum. A5 kasa Ambiente aldım eksiklerim kapandı. Ama hala keşke Elegance alsaydım derim. Hoş elegancetaki ilaveler ne işime yarayacaksa...[/QUOTE]
Olmayınca ''neyse'' deniliyor ama olunca kesin kullanılıyor.

Örn: Direksiyon kumandası, olmasa olur ama olursa da çok konforlu bir donanım

Arka otm camlar  

sisler

cruise control

Yol bilgisayarı

Dot matrix ekran

Alu. jantlar

Xenon far

Ön-arka kol dayamalar

Sunroof v.b.  (liste olabildiğince uzayabilir.)                           
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti adilektasli » 08 Eyl 2009, 13:31

[quote="hetepe"][quote="adilektasli"]Önceki aracım TOUR idi. Çok memnundum ancak ön taraf alçak olduğu için birkaç kez sürttüm. Arka koltuk A5 kasaya göre daha dar olduğu için sıkıntı yaşatıyordu. Bir de benimkinde arka camlar otomatik değildi. Kontrol edemiyordum. Sis farı yoktu, arka cam sileceği yoktu. Bunların eksikliğini ara sıra da olsa hissediyordum. A5 kasa Ambiente aldım eksiklerim kapandı. Ama hala keşke Elegance alsaydım derim. Hoş elegancetaki ilaveler ne işime yarayacaksa...[/QUOTE]
Olmayınca ''neyse'' deniliyor ama olunca kesin kullanılıyor.

Örn: Direksiyon kumandası, olmasa olur ama olursa da çok konforlu bir donanım

Arka otm camlar  

sisler

cruise control

Yol bilgisayarı

Dot matrix ekran

Alu. jantlar

Xenon far

Ön-arka kol dayamalar

Sunroof v.b.  (liste olabildiğince uzayabilir.)                           
[/QUOTE]
Ben Ambiente alırken biraz ekleme yaptım elbette. Alaşım jant, sis farı, cruise kontrol, park sensörü ama yine de elegance almadığım için içimde bir burukluk kaldı.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 08 Eyl 2009, 13:35

Siz gene iyisiniz, benim araba classic donanım, hiçbirşey yok...Yani o burukluk hâla devam bende 5 yıl oldu arabayı alalı, 5 yıl sonra değiştiririm inşallah...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti adilektasli » 08 Eyl 2009, 13:42

[quote="hetepe"]Siz gene iyisiniz, benim araba classic donanım, hiçbirşey yok...Yani o burukluk hâla devam bende 5 yıl oldu arabayı alalı, 5 yıl sonra değiştiririm inşallah...[/QUOTE]
O yüzden söyledim sanki elegance olsa ne olacak diye (kendim için)

Sen de iyi dayanmışsın. Ben TOUR'u 3 yıl sonra değiştirdim. Ama bunu biraz zor değiştirirm.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir