necvox navigasyon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

necvox navigasyon

İleti emrtkn » 24 Eyl 2009, 00:45

[quote="mygokhan"]
[quote="emrtkn"]
[quote="mygokhan"]
[quote="emrtkn"]Yeni cihazınız hayırlı olsun.
Bende yarın sabah serviste taktırıyorum Necvox.
Akşam resimleri eklerim...

[/QUOTE]

Resul beye mi gideceksin Emre?

Gidersen selam söyle Wink
[/QUOTE]

Evet abi..
Aleyküm selam,sen Bursa'da değilsin değilmi şu an ?
[/QUOTE]

Aynen Bartındayım şu anSmile
[/QUOTE]

Hayırlı yolculuklar abi tekrar.
Bursa'da isen görüşelim diyecektim :)
Sevgiler ...

Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti tivoli » 29 Eyl 2009, 12:49

eee.. fotolar nereye gitti.. geçen gün vardı çünkü Confused
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti sucan » 01 Ekm 2009, 17:05

uyumlu bir marka bulsam taktıracam bende
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti epelek » 10 Ekm 2009, 04:10

2010 Octavia Elegance 1.4 DSG Triptonik bugün aldım. Deri koltuk ve nav. takılıyor. Ancak nav. hakkında yazılanları okuyunca endişeye kapıldım şimdi. Sorun çıkarırsa yazık olacak.
SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

İleti delidolu » 10 Ekm 2009, 05:03

[quote="epelek"]2010 Octavia Elegance 1.4 DSG Triptonik bugün aldım. Deri koltuk ve nav. takılıyor. Ancak nav. hakkında yazılanları okuyunca endişeye kapıldım şimdi. Sorun çıkarırsa yazık olacak.[/QUOTE]
Öncelikle hayırlı olsun. Güzel araba vesselam ;) Deri koltuk ısıtıcı olmayınca bi taraflarınızı üşütecek haberiniz olsun. O yüzden madem ki donanım yüklemesi yaptırıyorsunuz mutlaka onu da ekletin. Nav. hakkında endişe edecek 1 şey yok en nihayetinde 3 kuruşluk ürün arıza yapsa da götürür geri verirsiniz garanti kapsamında, sizin hayaınıza mal olacak bir rolü en nihayetinde yok. Sonuçta yüksek ihtimalle çin malı olacağı için 3 güne kalmadan elinizde patlayacağı kanısındayım. Dua edin ki sadece nav. çin malı, hele 1 de araba octi değil de kyron, syangyong gibisinden çin malı olaydı.. O zaman haliniz kötüydü. Artık yolda giderken kâğıttan oyuncak uçak arabaya çarpsa 9 şiddetinde deprenim binalara verdiği zararı hissederdiniz herhalde :)) Zaten Türk insanına anlam da verebilmiş değilim. Nerde ucuz dandik yeni bişi var hemen salatalığa-tuz misali atlıyoruz. Yolda o rarabalara binen insanları gördükçe içimden: "Bre düşünme özürlü adam, kendini düşünmedin bari çoluğunu çocuğunu, ananı babanı da mı düşünmezsin" diyorum. Neyse nerden nereye geldim pardon. Artık sipariş verilmiş gidişatı bekleyip görmekten ve "benim haksız olduğumu" ummaktan başka da geriye 1şey kalmamış... Sağlık olsun.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti epelek » 10 Ekm 2009, 23:49

:)) sevgili elegance öncelikle teşekkür ederim. ben Kyron da kullandım. Motor ve şanzımanı çok iyiydi ayrıca donanımlı araçtı ancak kaportayı zayıf gördüğüm için octiye yöneldim. Daha önce 2005 octi ambiante kullandığım için octinin yabancısı değilim ancak 1.4 dsg de test sürüşü yapınca çok daha güzel bir octiyle karşılaştım. Allah herkese hayırlı olanı versin. Kimseye kaza bela vermesin.
Ben çok anlamam ama Octiye takacakları nav. geri görüş kameralıymış. Öyle ucuz filanda değilmiş. Araştırmadım ama 1.800 tl civarında diyorlar.

Deri koltuk meselesine gelince...istanbulda ısıtmalı koltuk kullanmaya ihtiyacım olmadı. Ankara veya konyada olsaydım herhalde düşünürdüm.

Yeni octinin bir noksanı bagajda buzdolabı çalıştırabileceğim aparatın olmaması. Satıcı ilk bakıma gittiğimde onuda ilave edeceği sözünü verdi.

Buradan sana bir sorum var, aydınlatırsan memnun olurum: Nano teknoloji ürünü bor madeninden elde edilen ve motor yağına ilave edilen bir katkı maddesi var. Geçenlerde bir AVM den eski araba için satın almıştım ama kullanmadım.  Kısmet olursa Octinin ilk bakımında kullanmayı düşünüyorum. Aşırı harareti önlüyormuş, motor gücünü %10 artırıyormuş, yakıtta % 20 gibi bir tasarruf sağlıyormuş. Ayrıca motor aşınmasını %100 önlüyormuş. Bu konuda bilginiz var mı. Selamlar
epelek
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 10 Ekm 2009, 23:58

bor çok tartışıldı. ama genel sonuç yakıt tasarrufunu unut, güç artışı çok az ama motorun çalışma sesini azaltıyor denildi kullanan arkadaşlar tarafından. forumda tonla konu var aratırsan detaylı olarak okuyabilirsin.

bu arada hayırlı olsun aracınız. güle güle kazasız belasız kullanın
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti epelek » 11 Ekm 2009, 00:08

Alpino kardeş teşekkür ederim. Ben de şimdi araştırıyordum
epelek
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 11 Ekm 2009, 03:41

[quote="alpino"]bor çok tartışıldı. ama genel sonuç yakıt tasarrufunu unut, güç artışı çok az ama motorun çalışma sesini azaltıyor denildi kullanan arkadaşlar tarafından. forumda tonla konu var aratırsan detaylı olarak okuyabilirsin.

bu arada hayırlı olsun aracınız. güle güle kazasız belasız kullanın[/QUOTE]
+1 son durum aynen öyle..
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti fmaka » 11 Ekm 2009, 13:00

epelek sakın o arabaya hele sıfır motora kullanma.bence gereksız masraf ve motor içinde pek sıhhatlı olmaz kanısındayım.
octida haıyrlı osun.kazasız belasız sürersın inşallah.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti Satli » 11 Ekm 2009, 18:38

EPELEK ARKADAŞ öncelikle hayırlı uğurlu olsun "YÜCE ALLAH" kaza bela göstermesin kem gözlerden korusun BOR katkısına gelince bilimsel olarak tespit edilmiş kesin bir yarar sonuç ilişkisi yok tamamen ticari bir ürün piyasada çoğaldı değişik markalar adı altında satılıyor... 1-aracında fabrika dolum yağı tam sentetik yağdır ve kesinlikle bu yağa ayrıca katkı konulması önerilmez. 2-garanti süresince yapılan periyodik bakım sırasında  servisler böye bir katkı koymayı kabul etmezler.3-yeni motora katkı konulmaz ancak motor 100.000.km devirir piston ve gömlek arası aşınmalar sonucu yağ eksiltme olursa o zaman uygun katkı maddeleri ile dolgu yapılarak kompresör artışı sağlanabilir.4-acizane tavsiyem anladığım kadarıyla İSTANBUL ' da yaşıyorsun aracın yağ değişimini "şehrin trafik yoğunluğunu normalin üzerinde" düşünerek derimki el kitabı 15000.km yazıyor yada 1 yıl diyor sen süreyi kenara at unut.bizim coğrafyamıza uygun değil. km olarak 10.000.de bir yağını ve yağ filtresini değiştir.vede yakıtı hep temiz bildiğin aynı yerden kullan dahası deposunu çeyrek deponun altına düşürme sakın benzin ışığını yakma, çünkü bu motorlar çok verimli ancak çok hassas bunları uyguladığın sürece kesinlikle oktaviadan hiç bir sorun yaşamazsın.nedenlerine gelince bizim ülkemizde bu araçların üretildiği ülkeler gibi çevresel şartlar temiz değil... yakıt kalitesi standartların hep altında (sadece kazanç düşünülüyor)   servisin tavsiyeleride ticaridir unutma.motora el kitabında önerilen spesifikasyona birebir uyan yağ koydur.elin adamı senin malına acımıyor bu kriterlerin hiç birine kulak asmadan magnatec 10w40 doldur doldur gönder yapıyor.sonrada  uygun yağ konmayınca fazla kurum hem turbo aksamını hemde katalizör ömrünü azaltıyor.bu olaylar sonunda kimler kazanıyor tabiki kazananlar belli kaybedenler de.ben görüşüm üreticinin önermediği hiç bir şeyi kullanma.ukalalık ettimse özür ancak çok tecrübelerim oldu.. sağlıklı kazasız sürüşler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti epelek » 12 Ekm 2009, 00:03

DELİDOLU-FMAKA VE SATLİ KARDEŞLERİME teşekkür ederim.

SATLİ kardeş açıklamaların aydınlatıcı oldu. Allah razı olsun. Yakıt Seviyesinin çeyreğin altına düşmesinin dizel araçlarda riskli olduğunu sanıyordum. Bu uyarını dikkate alacağım. Katkı maddesine gelince: BOR POWER adında bir ürün. Ürünün kutusunda "Teknolojimiz 21. asrın en önemli buluşu olarak seçilmiş ve Almnya Dünya Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir" yazıyor. Ayrıca milyonda 1 aşındırma değerine sahipmiş. Sürekli kullanımı halinde sınırsız km koruma sağlıyormuş. Neyse senin tavsiyelerine uyacağım ve ürünü kullanmayacağım.
Servis konusunda sana hak veriyorum. Değişik markalarda araç kullandım. Bana tevafuk eden servislerde hep sorun yaşadım maalesef. Yeni octavia yı aldığım bayi aynı zamanda servisi. Büyük bir ihtimalle oraya giderim ama yağ değişiminde aracın yanında olacağım. Önerilerin için tekrar teşekkür ederim. Tavsiyelerini e-mail adresime de gönderebilirsin. Allah'a emanet ol
epelek
CLASSIC
CLASSIC

İleti epelek » 12 Ekm 2009, 00:19

Satli kardeş, ramazan ayında başımdan geçen bir olayı anlatacağım: Pazar günü iftar daveti için evden çıktım. Araba evin önünde ama arka sağ cam yok. Önce açık bıraktım zannettim. Baktım ki camı içeri indirmişler. Navigasyon sistemini götürmüşler. Polise tutanak tutturup servise gittim. Aracı bıraktım. Araç daha 6 bin km de. Bir de sıkı sıkı tenbih ettim. "Tamamen orjinal yapın değişik bir malzeme kullanmayın" diye. 3 gün sonra aracı almaya gittim. Kullanılan malzemelerin tmamı farklı, ayrıca bazılarını yenisiyle değiştirmek yerine tamir etmeye çalışmışlar. Farklı renklerde malzemeler kullanmışlar. Israrlarım sonucu "haftaya gel değiştirelim dediler. Bu arada araçta yakıt çok azdı. Akaryakıt istasyonuna çektim aracı, depo kapağı açılmıyor, epey bi uğraştık. Sonunda kurcalaya kurcalaya açtık. Meğer kaput kolunu depo ya depoyu kaput koluna bağlamışlar. Ayrıca cam filmi takarken toz kaçmış camın her tarafı baloncuk baloncuktu. Tabi benim moralimi düşünün artık. Ertesi hafta gittim tamamen orjinal haline getirdiler. Bu arada araca bakım da yaptırdım. Bayi sahibine yağın, filtrelerin ve balataların değiştirilip değiştirilmediği konusunda bile endişelerim olduğunu ilettim. Ve aracı elden çıkardım.
Kısacası şu: Araba servisleri malesef buradaki arkadaşlar kadar bilgili değil. Eğer senin yada buradaki arkadaşların istanbulda güvendikleri, tavsiye edebilecekleri bir skoda servisi varsa lütfen e-posta yoluyla bilgi versinler. Başınızı ağrıttım, hakkınızı helal edin. Allah'a emanet olun.
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir