octavia teyp ısık sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia teyp ısık sorunu

İleti finspeed83 » 22 Ağu 2009, 12:04

aracım 2001 model skoda octavia farlar kapalı ıken teyp ısıgı sonuyor bunun bır cozumu varmı gece aracta oturdugumda farları acmak zorunda kalıyorum

aynı araca sahıp olan arkadaslardan yardım beklıyorum

finspeed83
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Ağu 2009, 15:37

özelliği o şekilde, en az parkları açmadan yanmıyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SEAHAWK » 22 Ağu 2009, 18:23

Bir VW grup eksikliği olsa gerek; aynı sorun bizim bizim Cordoba'da da var. Hatta bunu hallettirebilir miyiz diye servise soracaktım; fırsat olmadı.
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 22 Ağu 2009, 20:05

[quote="SEAHAWK"]Bir VW grup eksikliği olsa gerek; aynı sorun bizim bizim Cordoba'da da var. Hatta bunu hallettirebilir miyiz diye servise soracaktım; fırsat olmadı.[/QUOTE]
Bu bir eksiklik değil, konfor dur.Bütün kalite marka araçlarda bu böyledir.Ayrıca pioneer, sony, blaupunkt gibi markaların en en üst modellerinde bu extra özellik olarak sunulur.Müzik sisteminiz açıkken aydınlatmayı da istiyorsanız power soketinde ''illumination'' girişine ''power anten'' çıkışından diyotlu jumper atarak kullanabilirsiniz, böylece teyp kapalıyken park pozisyonunda ışıklar yanar, parklar kaplı müzik dinlerken de ışıklar yanar.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti SEAHAWK » 22 Ağu 2009, 21:10

Benim için düpedüz bir eksiktir.Smile

96 ve 97 Astramızda böyle bir engelle karşılaşmadan rahatça müzik sistemi kullanılıyordu. Zaten Octavia'yı bilemem ama Cordoba'da (ve muhtemelen Fabia'da) bunun gibi ilginç hatalar var.

Cordoba'yı saymak gerekirse;

-Makyajlı modellerde far açık ikaz ışığı yok. (hadi bu çok lazım değil)

-Sis farının ikaz ışığı ta aşağıdaki anahtarda.(gösterge tablosuna konulmamış) Sürüş anında rahatça görmek mümkün değil. Sıkça ön sislerimin açık kalmasına neden olan bir eksiklik.

-Gene çok önemli olmasa da ayrıntıdır; bizim devir saatindeki kırmızı bölge, zaten kırmızı olan aydınlatma devreye girdiğinde görünmez oluyor. (dizellere özel devir saati koymaya üşenen Renault ile Fiat'ınkine benzer bir durum)

-Direksiyondan müzik sistemini kontol etmeye yarayan düğmelerin ışıklandırması yok.

- Araç içinde şoför dışında hiç kimsenin görüş alanında bir tarih/saat göstergesi yok.

===========================================================

Tabii bunlar 30 bin liralık bir araçta çok da anormal değil. Zira "ışıklandırması yok" diye şikayet ettiğim direksiyondan kontrollü müzik sisteminin 30 binlik B sınıfı bir araçta bulunması bile şans.Big%20smile

Ama şunu tekrar belirteyim; teyp ışığı olayının konfor ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Sadece düşünülmemiş bir durum. Bizim Almanlar değil de Opel'in Almanları 20 yıllık araçta düşünmüşler bu işi.Wink (Opel'de olmayıp VW grupta olan ayrıcalıklar da var tabii, ona hiçbir lafım yok)
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 23 Ağu 2009, 01:19

teybin stream tip bir cihaz ise teyp menüsü içinde "illum" seçeneği mevcut. ayarı değiştirerek bir dene istersen. ben akünün çabuk bitmesine sebebiyet vermemek için üzerinde pek durmamıştım. bir ara bakarım bende
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti octaviaman » 23 Ağu 2009, 01:31

A5 de İLlium 1 ve 2 seçenekleri mevcut.Orta düğmenin ışığını teyp açıkken yanmasını sağlayabiliyorsunuz.Ya da diğer seçenekte sadece parklar açıkken ışık veriyor.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti finspeed83 » 24 Ağu 2009, 18:21

TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR
finspeed83
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 25 Ağu 2009, 02:46

[quote="octaviaman"]A5 de İLlium 1 ve 2 seçenekleri mevcut.Orta düğmenin ışığını teyp açıkken yanmasını sağlayabiliyorsunuz.Ya da diğer seçenekte sadece parklar açıkken ışık veriyor.[/QUOTE]
evet dostum aynen dediğin gibi sadece orta düğmenin ışığı aktif oluyormuş illum seçeneği ile..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir