akü bitti octavia kilitli kaldı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

akü bitti octavia kilitli kaldı

İleti oguz » 24 Ağu 2009, 03:14

cam kırıp kapı acıcaksanız bence kelebek camını kırmayın. büyük camı kırın. gelebek camın acılacak bi mekanızması olmadıgından takılması cok daha zahmetli. geçenlerde forumda fabia vrs'si olan arkadas kırmak zorunda kaldı ve paylaşmıştı maliyeti aynı oldu diye. ve daha cok zarar vermek zorunda kalmıslar takarken araca.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir_ » 24 Ağu 2009, 13:12

Bendede böyle bir sorun olmuştu ama çok az bir elektrik vardı bunun sayesinde şoför kapısı ve bagaj açılmıştı sana tavsiyem eğer kaskon varsa hiç uğraşma tabi sözleşmenede bağlı yapacağın şe arabamın anahtarı kayboldu kapıda kaldım diyeceksin sana çekici yollayacaklar arabayı çekicekler ve imboyu kopmle değiştirecekler ne olcak hasarsızlıktan yararlanıcaksın bende öyle diğer kaskoları bilmiyorum eğer kaskon varsa araştır derim...
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 24 Ağu 2009, 13:19

Ve bu durumların tekrarını yaşamamak için, aküden altta görünmeyen bir yere + voltaj hattı çektir, en azından başka bir arabadan hat alıp,  kapıları açarsın,marşa bile basarsın.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kobalt » 24 Ağu 2009, 13:25

Anahtarım kayboldu mazeretinin kaskoda sorun yaratabileceğini düşünüyorumiçünkü aracın kontak anahtarı ile kapı anahtarı farklı diyor.arkadaşımızServisinde kafası karışacaktır ve kasko mutlaka pürüz çıkartır.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 24 Ağu 2009, 15:36

[quote="kobalt"]Anahtarım kayboldu mazeretinin kaskoda sorun yaratabileceğini düşünüyorumiçünkü aracın kontak anahtarı ile kapı anahtarı farklı diyor.arkadaşımızServisinde kafası karışacaktır ve kasko mutlaka pürüz çıkartır.[/QUOTE]

Diğer kaskolar çok ilginç benim kaskım herhangi sorun yaratmıyor bir keresinde anahtarın birini kaybetmiştim araıp görüşmüştüm komple imbo değişiyor eğer siz isterseniz kapı kilitleride değişiyor arayıp öğrenmek lazım bunu ki aklınızda bulunsun her zaman..
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ssanol » 25 Ağu 2009, 02:11

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.. bugun ben epey ugraştım , musa beyin dediği gibi ön havalandırma bölumunu söktum yanlız kaputu acamadım. arabanın ıcındeki mandalı  da açmamız lazımdı. cilingir getirip uzunca bır demir yardımıyla kapıyı aralayıp kaput mandalını actık. ordanda takviye yapıp arabaya elektirik verdik. kapılar acıldı. araba çalıştı.. :))) herkezee teşekkürler....
ssanol
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mayham85 » 25 Ağu 2009, 02:15

[quote="oguz"]cam kırıp kapı acıcaksanız bence kelebek camını kırmayın. büyük camı kırın. gelebek camın acılacak bi mekanızması olmadıgından takılması cok daha zahmetli. geçenlerde forumda fabia vrs'si olan arkadas kırmak zorunda kaldı ve paylaşmıştı maliyeti aynı oldu diye. ve daha cok zarar vermek zorunda kalmıslar takarken araca.[/QUOTE]
+1985.

kaskonuz varsa cam değişiminden yararlanarak kırıp çözebilirsiniz.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Musa » 25 Ağu 2009, 02:19

ne mutlu sana cam kırmadan aracını açabildin :D 
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

Önceki