tiptronik vites ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tiptronik vites ses

İleti umitc » 25 Ağu 2009, 13:44

merhaba arkadaşlar. son zamanlarda aracımda dikkatimi çeken bişey var. vites park konumundayken diğer konumlara getirmekte zorlanıyorum. hani manuelde debriyajsız vites değiştirmeye çalışma gibi bişey.. ayrıca araç sarsılıyor. nedeni hakkında bilgisi olan varmı acaba?

umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti Calipso » 26 Ağu 2009, 00:24

meyilli biryerdeyken benim arabada da  parktan d ye geçiş biraz zor ama normalde hiç karşılaşmadım öyle bir sorunla
Calipso
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Satli » 26 Ağu 2009, 00:58

triptronik şanzımana her dört yılda bir yada altmış bin de bir mutlaka yağ değişimi ve filtre değişimi yaptırın.el kitabı ve yetkili servise gelen mesaj böyle diyor. ben 61000. de filtre ve yağını değiştirdim çok fark etti.bu tip şanzımanda bütün yükü yağ üstleni
yor. yağı Bursa doğuşta bulabildik litrelik kutularda beş litre aldım doğuş otoda var piyasadan bulamazsınız çünkü vw özel ürettiriyor aynı vişne suyu renginde ve çok özel bir yağ başka yağ sakın koymayın şanzıman elinizde kalır.tirbün esaslı çalışma sistemi olduğundan hassas bir mekaniğe sahip.motor stopta iken tirbünler boşalıyor o yüzden çalışır durumda şanzımandaki yağ tiribünlere dolarak basınçla işlevini yapıyor.bildiğiniz gibi frene ve mandala mutlaka basılı konumda vites değiştirmeye özen göstermek gerekiyor aksi halde beklenmedik arızalar oluşabilr.aman dikkat.filtre fiyatı 95.lira yağın litreside 55 lira biraz pahalı gelebilir ama otomatik keyfine değer.kullanan bilir.
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti umitc » 26 Ağu 2009, 01:00

hocam ilginiz için teşekkürler. hiç dikkat etmedim meil olayına. benim araçta sürekli yapmıyor zaten. dediğiniz gibi olabilir
umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti umitc » 26 Ağu 2009, 01:06

salih  bey ben aracı 70.000 de aldım. servise götürdüğümde bahsettiğiniz bakımların yapıldığını söyledi. şuan arac 82.000 de.
umitc
CLASSIC
CLASSIC

İleti Satli » 26 Ağu 2009, 10:39

sağlıklı ve kazasız günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra