octavia

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia

İleti mirimm » 02 Eyl 2009, 01:20

öncelikle merhabalar
ben yeni araba almayı düşünüyorum ve oktavialar hoşuma gidiyor.fakat ikinci el alacağım ve octavianın ne zaman kasa değiştirdiğini ve clasic ve elegance arasnda kullanış olarak farklar çok mu fazla.şimdiden teşekkürler.

mirimm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 02 Eyl 2009, 02:14

inşallah gönlüne ve kesene göre bir octavia bulursun.
kasa değişimi 2005 yılında a5 kasa olarak oldu.

bu yılda a5ler makyajlandı birazdaha derli toplu bir hale geldi.görünüm olarakta birazdaha kalıte ve teknolojı ağırlıklı oldu.

donanım olarak seni üzecek tek fonsiyon bence esp dir. gerisi sadece donanımsal fonsiyonel özelliklerdir.

ben elegance donanımlı octaviaya sahibim ve tüm özelliklerini hakkıyla kullanıyorum içi dolu olması daha güzel.

bunu haricinde iki motor seceneği vardı mpı 102 bg, fsı 115 bg.yeni gelen makyajlılarda 1,4 tsı ler güzel makina.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ilgazdr » 02 Eyl 2009, 02:32

A4 kasa 2005 yılında A5 kasa olarak değişti.A4'ler ise tour adıyla satılmaya devam etti.A5 ise bu sene makyaj geçirdi.(bence hiç güzel olmadı).Tavsiyem 30-33 milyar arası 2006-2007 A5 kasa elegance ve tabiki FSI.FSI ve MPI motor arsındaki performans farkı oldukça belirgin.Bu nedenle alırken 1-2 milyar fazla vermeye değer.Elegance donanımda tabiri caizse YOK YOK.Ufak tefek kronik arızalar dışında sorunsuz bir araçtır. BİRAZ FAZLA YAKAR.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat321 » 02 Eyl 2009, 04:31

Ama ileride LPG taktırmayı düşünürseniz kesinlikle FSI motordan uzak durun
murat321
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SELİM_ANK » 02 Eyl 2009, 04:51

bende 2003 octavia elegance var ben sana özellikler hakkında biras karşılaştırma yapıym sen kaç model olduğunu belirtmemişsin ama yine aklında bulunsun..

abs+ebd, digital klima(ambiente manuel) 4 airbag(ambiente 2), yol bilgisayarı, 4 cam otomatik(ambiente ön 2 bildiğim kadarıyla) sürücü ve yolcu koltukları yükseklik ve bel destek ayarları(sanırım ambiente yok ama emin değilimLOL) park sensörü, 8 hoparlörlü müzik sistemi...

Genel özellikler bunlar aracımdan çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim ancak yeni kasa alacaksan fsi motor kesinlikle tavsiye etmem.. çünkü arabamın tek sewmediğim yanı yakıtConfused ankarada şehir içinde 0,30-0,35 arası yakıyor daha aşşa kesinlikle inmiyor.. o yüzden bende tüp taktırcamBig%20smile
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti tivoli » 02 Eyl 2009, 10:56

kesinlikle FSI ve elegance donanım.. elegance harici alırsan sonra her gördüğünde keşke diyeceksin.. ekmek-köfte formülü sonuçta bu iş ama bence elegance ve fsi..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti tivoli » 02 Eyl 2009, 11:03

[quote="SELİM_ANK"]bende 2003 octavia elegance var ben sana özellikler hakkında biras karşılaştırma yapıym sen kaç model olduğunu belirtmemişsin ama yine aklında bulunsun..

abs+ebd, digital klima(ambiente manuel) 4 airbag(ambiente 2), yol bilgisayarı, 4 cam otomatik(ambiente ön 2 bildiğim kadarıyla) sürücü ve yolcu koltukları yükseklik ve bel destek ayarları(sanırım ambiente yok ama emin değilimLOL) park sensörü, 8 hoparlörlü müzik sistemi...

Genel özellikler bunlar aracımdan çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim ancak yeni kasa alacaksan fsi motor kesinlikle tavsiye etmem.. çünkü arabamın tek sewmediğim yanı yakıtConfused ankarada şehir içinde 0,30-0,35 arası yakıyor daha aşşa kesinlikle inmiyor.. o yüzden bende tüp taktırcamBig%20smile
[/QUOTE]

octavia 2003 modellerde fsi motor varmıydı ki?? Shocked 

ayrıca neden 10litre üzerinde yakıyorsun öğrenebilirmiyim. fsi motor kullanıpta bu kadar fazla tüketim oranını ilk defa duyuyorum.. aracının hakkında biraz bilgi verirsen daha aydınlatıcı olur aksi taktirde direkt fsi tavsiye etmemen yanlış yorum olur.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti hetepe » 02 Eyl 2009, 11:22

A4 kasa (1998-2010) 2000 de makyajlandı, üretime 2010 a kadar devam edecek (1,6 MPI, 102 HP), bu kasada 1,6 FSI, 115 HP lik motor yok, Eğer LPG li olarak kullanılacaksa FSI motor tipine uygulanamaz.A4 tercih edilecekse donanımı en yüksek ve MPİ motorlu olan tercih edilmeli.( Elegance, el.plus, coll, collplus, business) L&K ve 1.8 T olanlar LPG de nasıl, bilemem.Benzinde olacaksa da 1.8 T...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti drhakan » 02 Eyl 2009, 14:13

A5 KASA ELEGANCE FSI KESİNLİKLE...DONANIM OLARAK YOK YOK...MALZEME VE İŞÇİLİK SÜPER...MOTOR PERFORMANSIDA GAYET İYİ...YAKIT OLARAK BENİM EVİMLE HASTANEMİN ARASI 2-3 KM,HEMEN HEMEN SADECE BU KISA MESFEDE KULLANIRSAM ORTALAMA YAKIT 8,5-9 LT,GENEL ŞEHİR İÇİ KULLANIMIM 7,5-8 LT ARASI...BAGAJ ZATEN ANLATILMAZ BİLE,,,ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM...PİŞMAN OLMAZSIN KESİNLİKLE

drhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SELİM_ANK » 02 Eyl 2009, 19:59

[quote="tivoli"][quote="SELİM_ANK"]bende 2003 octavia elegance var ben sana özellikler hakkında biras karşılaştırma yapıym sen kaç model olduğunu belirtmemişsin ama yine aklında bulunsun..

[/QUOTE]

octavia 2003 modellerde fsi motor varmıydı ki?? Shocked 

ayrıca neden 10litre üzerinde yakıyorsun öğrenebilirmiyim. fsi motor kullanıpta bu kadar fazla tüketim oranını ilk defa duyuyorum.. aracının hakkında biraz bilgi verirsen daha aydınlatıcı olur aksi taktirde direkt fsi tavsiye etmemen yanlış yorum olur.
[/QUOTE]

yeni kasa alacaksan tavsiye etmem dedim benim arabam fsi demedim bem aracım 2003 model 1.6sr(102bg) fsi motorlar a5 kasa ile birlikte çıktı lpg dönüşümüne uygun olmadığı için fsi tavsiye etmem dedim
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti akfırtına » 11 Eyl 2009, 18:49

Arkadaşlar, 2010 model makyajlı A5'lerin iç döşemesi elegans görünüm verilsin diye bej olmuş ama, makyajsız A5'lerin koltuk döşemeleri bana daha kaliteli gibi, yani nasıl söyleyeyim kadifemsi geliyor. Yenilerin koltuk döşemesi nylon, kalite düşmüş, işi biraz cila ve göz boyamaya çevirmişler sanki. Ne dersiniz?
akfırtına
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 11 Eyl 2009, 20:32

makyajsız a5'lerde elegance modelde bej döşeme de mevcut. aracın dış rengine göre iç döşeme veriyor skoda. bu bej rengin de deri ve kumaş olanları var. makyajlıda da durum aynı. yani naylon değil deri. ama bildiğim kadarıyla normal siyah veya gri döşeme de makyajlı octilerde var. örneğin gümüş gri arabalarda bej döşeme sırıtıyor tuhaf duruyor. ama siyah veya antrasit grisi olanlarda bej döşeme muhteşem. ama tabi bakımı temizliği hep dert.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti lock » 13 Eyl 2009, 23:19

isterseniz şu araca bir bakın indirimde yapıcağını söylüyor temize benziyor mali durumum iyi olsa ben müşteri olucağım bu arabaya ama malum kriz :) :) :)

http://www.sahibinden.com/1_6_fsi_tript ... isplayitem
lock
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir