Sizin aracınızın arka taraftan ses geliyor mu=

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sizin aracınızın arka taraftan ses geliyor mu=

İleti finspeed83 » 05 Eyl 2009, 12:27

Arkadaşlar A4 kasa octaviam var içmekena arka taraftan ses gelıyo bir tütlü bulamadım ve sınır oldum aynı problemı yasayan varmı?

finspeed83
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 05 Eyl 2009, 12:40

:) Benim fabiam var. Arka mı bilmiyorum fakat yan taraftan yani yolcu tarafının ya dirseklerinden yada arka kapının oralardan bir yerden gıcırtı sesleri geliyor. Sanki kauçuklar gıcırdıyo gibi ve bende uyuz oluyorum. Forumda araştırdım yanıtını bulamadık. Servise götürsem adamlar duyamaz belki yada duysalarda gülerler diye götürmüyorum. Ne olacak bilmiyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti ilgazdr » 06 Eyl 2009, 02:17

Aynı sorundan bende müzdariptim.Serviste test sürüşüne çıktık.Arka kapı fitillerinden geldiği anlaşıldı.Fitilleri yağlamak için bir sprey getirdiler ve tüm fitillere sıktılar.Zannımca slikon esaslı birşeydi.SES KESİLDİ.Tahminim bu sprey dışarıdan temin edilebilir.Uygulaması çok kolay.Deneyin isterseniz.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti 04OctaviaElegance » 06 Eyl 2009, 18:39

sanki arka bagaj kapağından geliyormuş gibi değilm.
hani 2 metali birbirine çarparsınızda çın çın sesler gelir aynen öylemi.

bendede aynı problem var fakat sorunu çözemedim Ouch
04OctaviaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 06 Eyl 2009, 18:52

[quote="ilgazdr"]Aynı sorundan bende müzdariptim.Serviste test sürüşüne çıktık.Arka kapı fitillerinden geldiği anlaşıldı.Fitilleri yağlamak için bir sprey getirdiler ve tüm fitillere sıktılar.Zannımca slikon esaslı birşeydi.SES KESİLDİ.Tahminim bu sprey dışarıdan temin edilebilir.Uygulaması çok kolay.Deneyin isterseniz.
[/QUOTE]

Şoför tarafı emniyet kemerinin olduğu A sütunundan bendede gıcırtı gelmeye başlamıştı Adana yetkili servise götürdüm onlar araya gressmi sıktıklar ne ücretsiz giderdiler. Ama çok sinir bozucu bir sesti. Sanırım sorun aynı
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 06 Eyl 2009, 18:55

ben 4 yıldır aracı 0 km aldığım gün vardı o sesler.

4 kapı kilidi, bagaj kilidini 2 haftada bir WD-40 larım, arkasına bi 5-6 aç-kapa alıştırması ile işlem hallolur.

tercihen, kapının araca tutunduğu dirsekleri menteşeleri yağlarım, kaput kilidini yağlarım, bagaj amortisörünün piston kolunu yağlarım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 07 Eyl 2009, 00:23

Sesin nereden geldiğini bulmak için yardıma ihtiyacın olabilir. Ben bulamamıştım ve bir arkadaşımdan rica etmiştim. Ses arka kultukları yatırdığımız kilit mekanizmalarından birinden geliyordu. Ata daki elemanlara sesin yerini gösterdiğimde ikinci gidişimde çözdüler ancak.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti octaviaman » 12 Eyl 2009, 21:20

Arka Koltuk sırt bölmesi kenarında ki köpük döşemeler bazen gıcırdıyabiliyor.Pek önemli değil.Diğer sesler için,Kapı ve Bagaj kapağı fitillerini lastiklerini v.s. yağlayıp tekrar dinlemek lazım.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir