A5 sis lambaları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 sis lambaları

İleti terasus » 15 Eyl 2009, 11:58

Selam arkadaşlar.. Benim derdim sis lambalarının ayaklarının sık sık kırılması... Nisan ayında yıllık bakımda sağ sis lambasının ayağı kırık oynama yapıyor değiştirelim dediler vr değiştirdik. Sol sis lambasını kontrol ettiğimde sağlamdı. Dün arabaya cila yaparken bu sefer de sol sis lambasının oynadığını gördüm..
Bu lambaların ayakları her kırıldığında 86 tl sis lambasına para verecek olursam yandım..
1- A5 kasa kullanan arkadaşlar, sizde de aynı problem oluyor mu?
2-Bu olayı nasıl önlerim(hata bende ise)
3-Lambayı değiştirmeden halledilecek alternatif çözüm önerileriniz?
Şimdiden Bayramınızı kutlarım..

terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 15 Eyl 2009, 12:04

şimdiye kadar bende hiç olmadı. 2side taş gibi duruyor. nazar değmesin :)
park ederken kaldırım veya çıkıntı yapan bir şeylere dokunuyorsanız belki esneme yapıp böyle bir soruna neden oluyor olabilir.
o parçayı çok güçlü yapıştırıcılar ile tutturabilirsiniz. ama çok uzun ömürlü bir çözüm olmayacaktır. yapıştırıcı olarak epoksi reçine, plastik-çelik solüsyon veya macun ya da benim eski felinin 3. fren lambasını tutan parçayı yapıştırdıkları sigara külü-japon yapıştırıcısı karışımını deneyebilirsiniz. bunların en ucuzu sonuncusu en pahalısı ilkidir. epoksi reçine yapıştırıcılar kaya dayanım testlerine çekme dayanımının belirlenmesinde kullanılıyor. silindir şekilinde kesilen kaya iki ucundan metal plakalara bu yapıştırıcı ile yapıştırılıp kaya kırılana kadar çekiliyor. ama yapıştırıcı bırakmıyor. :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti octaviaman » 15 Eyl 2009, 13:16

Benim başıma bir kez geldi.Bir yere dokunmadığım halde her iki lambanın yıkamadan sonraki silme sırasında fazla oynadığını tesadüfen gördüm ve yan ızgaraları sökünce ön vidalama kulaklarının çatlak ve kırık olduğunu farkettim.Servise gösterdim.Ön de herhangibir temas izi de olmayınca iyi niyetle garantiden değiştirdiler.Sebep olarak Sis civatalarının fabrikasyon olarak fazla sıkılması sonucu esneyemeyip çatlamış ve kırılmış olabileceği söylendi.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti adilektasli » 15 Eyl 2009, 15:09

Şaşırtıcı doğrusu. Benimki sonradan takılmıştı. Bişey yok şimdilik.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hetepe » 15 Eyl 2009, 15:19

Yaşadığınız yerin de bu işte etkisi var, ya yanaşırken biryere değiyordur, ya yolda kedilere çok çarpıyorsunuzdur....Dead
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti emrtkn » 15 Eyl 2009, 17:44

Bence de yanaşırken biryere değiyordu,dokunuyordur büyük ihtimal ?
Bende 2.5 sene kullandım hiç sorun çıkmadı.
RS kasaya geçtikten sonra,yeni sis farlarında bile sonradan takıldığı halde sorun çıkmadı.
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir