YEDEK DEPO

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YEDEK DEPO

İleti ates » 06 Nis 2007, 01:10

YEDEK DEPOYU DOLDURUYORUM ÖNCE ARACIN YEDEK DEPOSU BİTİYOR. SONRA NORMAL DEPODAN KULLANIYOR. BU BANA BİRAZ TERS GELDİ YEDEK DEPO UNUTULDUĞU ZAMN DEVREYE GİREN OLMASI GEREKEN DEĞİLMİ YOKSA YANLIŞMI BİLİYORUM. AYRICA BENZİN DOLDURURKEN ORDAKİ GÖREVLİ ARKADAŞ YEDEK DEPO DOLUNCA SAKINCA MEYDAN GELDİĞİNİ SÖYLÜYOR SİZLER BU KONUDA BENİ AYDINLATIRMISINIZ.

ates
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akdeniz » 06 Nis 2007, 02:48

bildiğim kadarıyla onların yedek diye doldurdukları yer genleşme tankı diye geçiyo ve doldurmamak gerekiyo orayı bana öle bişey sölemişlerdi emin değilim
akdeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 06 Nis 2007, 05:39

aynen öyle o bölüm yedek depo değil genleşme tankıdır. petrolcülerin işine öyle geldiği için yedek depo kavramını geliştirmişlerdir.
(yedek depo benim bildiğim motorsikletlerde deponun sol yanında üzerinde küçük bir kolu olan musluk şeklinde bir şeydir. bir tarafı normal depodur. diğer tarafa çevrilince yedek depoya geçer. yedek depo da yakıt tankının içinde çevresinden yüksek olarak ayrılmış bir kaç lt lik kısımdır. tankta yakıt yakıt bitince o bölümde kalır.)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fabialozzo » 01 Ağu 2007, 11:44

octavialarda da kesin yok mu...daha gecen gun basımıza geldi (pederin octaviada/ailecek skodacıyız :)yanımızdaki az bucuk bilen biri
yakıt bitip araba yolda kaldıgıdna motoru tekrar calıstırınca yedek depo denebilcek 5 lt yakıt devereye gşrer dedi ver girdi devreye..

ama 2 şart var

1.Yodla kalacaksın benzinin dibine vurup

2.Tekrar motoru calıstırıcan kapatıp

-------

anlamadıgım diger husus diyelim yedek depo yok..genleşme tankı nasıl doluyor zorlaya zorlaya mı

ayrıca biz depoyu nadiren dolduruyoruz genleşme tankından mı geldi bizim yakıt
fabialozzo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 01 Ağu 2007, 13:24

Genelde yakit alirken, pompa tabancasinin attigi anda kesmek gerekiyor... Agzina kadar dolduruldugu hallerde ise,serviste vag.com'a baglandiginda "error" veriyor...Bunu 1-2 tikla hallediyorlar... Zira yedek depo sensoru anladigim kadariyla asiri doldurma ile bloke oluyor... Bu da yakitinizi tamamen tukettiginizde, yedek deponun devreye girmesini onluyormus...     
Yedek deponun da bir gun ihtiyac duydugunuzda devreye girmesini istiyorsaniz, pompaciya tabancanin ilk attigi anda durmasini soyleyiniz...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir