ACİLL octavia collection

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ACİLL octavia collection

İleti admbskrt » 25 Eyl 2009, 00:48

bu paraya bu model alınırmı*?

admbskrt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 25 Eyl 2009, 01:58

[quote="şahinbey"]İmkanın varsa yeni kasa 2005-06 a5 kasa octi almanı tavsiye ederim. Ancak şahsi fikrim araç temiz ve sorunsuzsa pekalada alınabilinir,bu konuda sitedeki coll.sahipleri daha iyi bilgi vereceklerdir.[/QUOTE]

:) şahin abim üzülerek söylemem lazım ki 2005-06 model coll. yok. Sadece 2003-04 model var. 2005 den itibaren a4 kasalar yoluna TOUR olarak devam etti. O yüzden max donanımlı en güncel octi 2004-collection plus'dır, ötesi yok zaten.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti delidolu » 25 Eyl 2009, 02:03

[quote="admbskrt"]bu paraya bu model alınırmı*?[/QUOTE]
bu paraya bu kalitede -burası skoda forumu olduğu için söylemiyorum- başka hiç 1 arabayı alamazsın. Eğer araç düzgünse verdiğin her kuruşa değeceğini bil.
Kendimden kısa özet geçeyim: İlk arabamı -palio- alırken 11.250 TL verdim sanki arabayı satan adama merkez bankasını hibe etmişim gibi hissettim, sonrasında 23,500 TL ye octi coll. aldım sanki adama para değil de kâğıt destesi vermişim gibi hissettim, içimden de adamı kandırdım galiba bile dediği oldu. Belki ben çok abartıyorum ama aynen öyle.
Anti parantez yakın zamanda 2004 1,6 audi almayı planladım ama dönüp bir audi'ye baktım bir de kendi arabama baktım ister inan ister inanma vazgeçtim. Allah beni ve octimi nazardan esirgesin. Amin.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 25 Eyl 2009, 02:18

Şimdi ilanı inceledim:

İlandaki hatalar: ESP, Arka kol dayama, far gece sensörü, 6 hoparlör bu modelde yok, yanlış yazılmış bilgine.... (şöfor kol dayama olması lazımdı ama nereye gittiyse göremedim!)

Km 62binde denmiş ancak deri direksiyon simitine ve kltuklara baktığımda ve ayrıca aracın lpg li olmasını dikkate aldığımızda bu aracın model yılı da dikkate alındığında 100.000 km civarı olması gerekiyordu!!

Araç 22000 tl eder mi? EVET eder.. Eğer servis bakımı sonucunda bir kusur çıkmazsa kaçırma derim.

Almaya karar verirsen dikkat etmen gereken ince detaylar ise:
- Kapı swichlerin çalışırlığını kontrol et. Arızalı ise her bir kapı için 60-100 TL arası fiyattan indir.
- Koltuk sıtmayı kontrol ettir (Sadece ön koltuklar ısıtmalıdır). Arzıalı ise her bir koltuk için yaklaşık 250 TL fiyatı aşağı çek.
- Sunroof tüm hareketlerini test et. Arızalı ise emin olmamakla beraber 300-500 aşağı çek.
- Xenon farları test et. Far patlaksa 1şey diyemezsin ancak; tetikleyici balast arızası olursa her biri için 850 TL fiyatı düş...

Aracı kullanırken yanında düz duvarın olduğu bir yol boyunca sabit hızla git ve camı açarak duvardan geri yansıyan aracın sesini kontrol et, sana motor hakkında 1çok fikir verecektir.

Frenleri disklerle beraber kontol ettir.  4 teker fren masrafı 400-600 tl arasıdır. bilgine...

triger+rölanti+lpg benzin geçişi, baskı balata hep bunlara extra dikkat et zaten usta yada servis bunlara ilişkin olur/olmaz bilgisi mutlaka verecektir.

Daha da aklına takılan almazdan evvel / aldıktan sonra aklına ne gelirse sor. Biz hep buralardayız ;) Şimdiden hayırlısı olsun.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 25 Eyl 2009, 02:25

ahada kullanıcı analizi Clap
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Edebi » 25 Eyl 2009, 23:33

Ben çok istemiyorum fiyat olarak o zaman: tabii col.. artıları var ama benim aracın da km ve model yılı artısı var. Bir de ESP artısı.

http://www.sahibinden.com/31_binde_uste ... isplayitem

Edebi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 26 Eyl 2009, 00:53

[quote="delidolu"] Şimdi ilanı inceledim:

İlandaki hatalar: ESP, Arka kol dayama, far gece sensörü, 6 hoparlör bu modelde yok, yanlış yazılmış bilgine.... (şöfor kol dayama olması lazımdı ama nereye gittiyse göremedim!)

Km 62binde denmiş ancak deri direksiyon simitine ve kltuklara baktığımda ve ayrıca aracın lpg li olmasını dikkate aldığımızda bu aracın model yılı da dikkate alındığında 100.000 km civarı olması gerekiyordu!!

Araç 22000 tl eder mi? EVET eder.. Eğer servis bakımı sonucunda bir kusur çıkmazsa kaçırma derim.

Almaya karar verirsen dikkat etmen gereken ince detaylar ise:
- Kapı swichlerin çalışırlığını kontrol et. Arızalı ise her bir kapı için 60-100 TL arası fiyattan indir.
- Koltuk sıtmayı kontrol ettir (Sadece ön koltuklar ısıtmalıdır). Arzıalı ise her bir koltuk için yaklaşık 250 TL fiyatı aşağı çek.
- Sunroof tüm hareketlerini test et. Arızalı ise emin olmamakla beraber 300-500 aşağı çek.
- Xenon farları test et. Far patlaksa 1şey diyemezsin ancak; tetikleyici balast arızası olursa her biri için 850 TL fiyatı düş...

Aracı kullanırken yanında düz duvarın olduğu bir yol boyunca sabit hızla git ve camı açarak duvardan geri yansıyan aracın sesini kontrol et, sana motor hakkında 1çok fikir verecektir.

Frenleri disklerle beraber kontol ettir.  4 teker fren masrafı 400-600 tl arasıdır. bilgine...

triger+rölanti+lpg benzin geçişi, baskı balata hep bunlara extra dikkat et zaten usta yada servis bunlara ilişkin olur/olmaz bilgisi mutlaka verecektir.

Daha da aklına takılan almazdan evvel / aldıktan sonra aklına ne gelirse sor. Biz hep buralardayız ;) Şimdiden hayırlısı olsun.

[/QUOTE]
Budur...ClapClapClap
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti admbskrt » 26 Eyl 2009, 01:42

arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.bu gün aracı almak için çoruma gittim.malesef araç hayal kırıklığına uğrattı.km düşük ama çok yıpranmış sanki 93 model gibi.içim hiç ısınmadı.hemen bende vazgeçtim,
admbskrt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 26 Eyl 2009, 01:53

edebi nickli arkadasın ilanına göz atabilirsin. oldukça hoş bi araç benim gerçekten çok hoşuma gitti. param olsa durmazdım diyebilecegim türden:D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 26 Eyl 2009, 02:00

Hayırlısı olsun. Bunda da 1 hayır vardır. ;)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 26 Eyl 2009, 02:00

her işte bi hayır vardır özkan abiD

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz