collection da lpg kullananlar lütfen yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

collection da lpg kullananlar lütfen yardım

İleti kopuz » 09 Ekm 2009, 03:08

Arkadaşlar 2003 model Oktavia collection sahibiyim. Aracı beş ay önce satın aldım ve alır almaz lpg takdırdım(atiker). Aracı aldıktan hemen sonra lpg taktırdığım için benzinde iken bir sorun olup olmadığını gözleme şansım olmadı. Alırken de zaten araca serviste baktırmıştım ve bir sorun görünmüyordu. Lpg takıldıktan bir ay sonra araçta rölanti sorunu meydana geldi. Araçla ışıklara gelip durduğumda kendi kendine rölantide devir 13-17 arasında gidip geliyordu. Gaza yüklendiğimde devir normale dönüyordu. Gaz yememe sorunu da vardı. Ayrıca rölanti 7 de iken ve araçta hiçbir yük(çalışan aksam) yok iken devir kendi kendine 10 a geliyordu. Tabii ki emisyon lambası da yanıyordu ve gidip söndürtüyordum. Bu sorunların doğrudan lpg ile ilgili olduğunu düşünüp lpg bağlattığım servise gittim birkaç kez regülatör değiştirdiler ancak sorun geçmedi. Yazın Ankara da birçok ustaya gösterdim. Gaz kelebeği defalarca temizlendi. Araç vascom a bağlandığında lambda sensörü ve xenon far beyni dışında bir hata görünmüyordu. Lambda sensörünün lpg den kaynaklı olarak hata verdiğini söyleyen ustalar araçtaki soruna bir türlü tam teşhis koyamadılar.Bazıları aracı benzine alıp 150-200 km binmeden soruna tam teşhis konulamayacağını söylerken bazıları da bilgisayarda adaptasyon sorunu yapmayan ve arıza görünmeyen gaz kelebeği değişikliğini önerdiler. Yetkili serviste 2 gün kalan aracımın beynine yeniden kodlama yapıldı ve bu arada da lpg iptal edilip tekrar aktif edilince sorunlar bir anda kayboldu. Ancak bu süreçte bir ay sürdü. Eski sorunlar aynen tekrar ortaya çıktı.Ayların sonunda sürekli kendisine şikayetle gitmemden bıkan lpg bağlatığım servis aracımın manifoltunu sökerek kendi montajını kontrol ederken manifolttaki bir hortumun çıkık olduğunu gördüklerini söyleyerek sorunun kaynağını bulduklarını hatta fotoğrafını çekerek bana da gösterdiler ve beni yine 4 günlüğüne mutlu ettiler. Çünkü sorunlar tekrar 4 gün sonra ortaya çıktı. Aracımı tekrar yetkili servise bıraktım 4 gün boyunca bütün arızaya sebep olabilecek parçaları yenileriyle değiştirerek tek tek denediler. En son da beyinden başka alternatif kalmadı ve yeni başka bir beyin takılarak deneme yapıldı ancak sorun kaybolmadı. Anlayacağınız aracımda arıza görünmüyor daha doğrusu teşhis edilemiyor. Forumda yaptığım araştırmada aracımda var olan sorunlarla ilgili sadece lpg uyumsuzluğunu düşünüyorum. Aracımı yarın servisten alıp 200 km kadar benzinle kullanacağım bu süreçle aracımın normale döneceğini ümit ediyorum. Bu sonuca göre de lpg uymsuzluğunu yetkili skoda servisine rapor ettirerek lpg bağlattığım servisten lpg kitini sökmelerini isteyeceğim. 2 yıllık atiker garantisi devam ediyor. Araca benzinle binmenin maliyeti malum olduğundan başka marka lpg kitlerine yönelmem gerekecek. Collection kullanıcısı arkadaşların lpg tercih ve tecrübelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...

kopuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 09 Ekm 2009, 10:23

Yapılan işlemlerin tamamı doğru bir süreçten geçmiş bütün bunlara rağmen hala daha problem devam ediyorsa -işçilik hariç- artık geriye lpg sistemin araca uyumsuz olduğunu düşünmekten başka 1şey kalmıyor. Bende BRC var hiç problem yaşamıyorum. Ekrandaki oksijen sensör uyarısını saymıyorum tabi. Bunu kime sorarsam sorayım normal bir durum olduğunu söylüyor.  Ve aracın kullanımına olumsuz etkisini görmedim.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti BaTeRRiiSStt » 09 Ekm 2009, 11:41

Atiker LPG sistemi aracınıza uyumlu değil anlaşılan.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Powerfull2 » 28 Şub 2010, 17:51

Beyefendi aynı sorun benim aracımda da var nasıl çözdünüz acaba yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam lazım
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti eerbek » 28 Şub 2010, 19:28

atilla bey 2004 model fabia special'im vardı. (vardı diyorum çünkü sattım). size kendi lpg deneyimimi anlatayım. araca milanao marka lpg kiti taktırdım. araç la yaklaşık olarak bir ay kadar gezdim. o zamana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. fakat bir ay sonra tüm aksilikler başladı. kırmızı ışıkta durduğumda araç devri birden bire yükseliyordu. sonra aniden geri düşüyordu. araçta durma anında titremeler vardı. tabi buna bağlı olarak egr valfi yanmaya başladı. araba çekişten düştü. 
  1- lpg takan ustaya götürdüm . "ayarını yaptım şimdi düzeldi" dediler düzelmedi.

2-lpg'ciye tekrar götürdüm. boğaz kelebeğindendir dediler. en az üç kez boğaz kelebeğini temizlettim. olmadı.

3- servise gittim. "lpg'li fakir karışım olarak algılıyor. egr valfini değiştirelim dediler. okey dedim. olmadı.

4- lpg'ciye tekrar gittim. sırasıyla ecu değişti. olmadı. regülatör değişti. olmadı. gaz kesici değişti olmadı. beyin'i değiştirdiler olmadı.(BELKİ İNANMAZSIN 3 AY BOYUNCA HAFTADA 4 GÜN LPG TAKAN USTANIN YANINDA GEÇİRİYORDUM GÜNÜMÜ)

5- başka lpg takan yetkili servislere gittim yine yapamadılar.

6- yüce moto'ra aracı götürdüm araçta en ufak (egr valfi hariç) hiçbir arıza gözükmüyordu.

5-tam arabayı satmaya karar vermiştim. Bir mucize oldu, lpg ustasının yanında çalışan çırak "abi dedi bence elektirik tesisatında sorun var, ama ustaya anlatamadım. beni dinlemezler bu adamlar. sen şimdi onlara söyle, onlar yok desede ben yine değiştireyim dedi" (çırak 14 yaşında). çırağa elektirik tesisatının ne olduğunu sordum. bana tüm sistemi birbirine bağlayan kablolar dedi.

gelelim sadede. "ustayı karşıma aldım. ona milanoyu söküp, yerine atiker istediğimi, bunu yaparkende tüm elektirik tesisatını değiştireceğini, milano ile atiker arasındaki para farkını istemediğimi belirttim.

sonuç , o tekleyen, aniden devri yükselen, arıza lambası yanan araçtan geriye hiçbirşey kalmadı.

fakat araçtan gönlüm geçmişti birkere, daha sonrada sattım
eerbek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 28 Şub 2010, 19:44

merhaba bende 2006 octavia var  aldığımda üstünde atiker sıralı vardı ve 6 aydır araç bende toplam 13000 km kadar yol yaptım en küçük sorun bile yaşamadım lpg filtresini değişmeye gittiğim usta bu sistemi kuran ustanın birinci sınıf işçilik yaptığını ve bukadar düzgün işçilikle monte edilmiş sistemlerin  nadir olduğunu söyledi belkide ustadan dolayı sorun yaşamadım sizinki büyük şanssızlık okadar onarımdan sonra halen uyum sağlamaması en terasan
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti SELİM_ANK » 28 Şub 2010, 19:50

walla zor bi durum Allah kolaylık wersin ben olsam arabadan soğurdumConfused
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti zurna1788 » 28 Şub 2010, 19:58

ben o kadar sorun yaşayacam.birde sorunu çözemeyeceğim. inanın gözüme hiçbirşey görünmezdi.gidin atiker e paranızın iadesini talep edin.yok felan derlerse atiker e mail atın.onlar size yardımcı olacaklardır.  daha sonrada BRC yi taktırın aracınıza. ( AMA EN İYİ USTAYI BULUP TAKTIRIN ) kafanız rahat etsin...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti Powerfull2 » 02 Mar 2010, 00:03

[quote="kopuz"]Arkadaşlar 2003 model Oktavia collection sahibiyim. Aracı beş ay önce satın aldım ve alır almaz lpg takdırdım(atiker). Aracı aldıktan hemen sonra lpg taktırdığım için benzinde iken bir sorun olup olmadığını gözleme şansım olmadı. Alırken de zaten araca serviste baktırmıştım ve bir sorun görünmüyordu. Lpg takıldıktan bir ay sonra araçta rölanti sorunu meydana geldi. Araçla ışıklara gelip durduğumda kendi kendine rölantide devir 13-17 arasında gidip geliyordu. Gaza yüklendiğimde devir normale dönüyordu. Gaz yememe sorunu da vardı. Ayrıca rölanti 7 de iken ve araçta hiçbir yük(çalışan aksam) yok iken devir kendi kendine 10 a geliyordu. Tabii ki emisyon lambası da yanıyordu ve gidip söndürtüyordum. Bu sorunların doğrudan lpg ile ilgili olduğunu düşünüp lpg bağlattığım servise gittim birkaç kez regülatör değiştirdiler ancak sorun geçmedi. Yazın Ankara da birçok ustaya gösterdim. Gaz kelebeği defalarca temizlendi. Araç vascom a bağlandığında lambda sensörü ve xenon far beyni dışında bir hata görünmüyordu. Lambda sensörünün lpg den kaynaklı olarak hata verdiğini söyleyen ustalar araçtaki soruna bir türlü tam teşhis koyamadılar.Bazıları aracı benzine alıp 150-200 km binmeden soruna tam teşhis konulamayacağını söylerken bazıları da bilgisayarda adaptasyon sorunu yapmayan ve arıza görünmeyen gaz kelebeği değişikliğini önerdiler. Yetkili serviste 2 gün kalan aracımın beynine yeniden kodlama yapıldı ve bu arada da lpg iptal edilip tekrar aktif edilince sorunlar bir anda kayboldu. Ancak bu süreçte bir ay sürdü. Eski sorunlar aynen tekrar ortaya çıktı.Ayların sonunda sürekli kendisine şikayetle gitmemden bıkan lpg bağlatığım servis aracımın manifoltunu sökerek kendi montajını kontrol ederken manifolttaki bir hortumun çıkık olduğunu gördüklerini söyleyerek sorunun kaynağını bulduklarını hatta fotoğrafını çekerek bana da gösterdiler ve beni yine 4 günlüğüne mutlu ettiler. Çünkü sorunlar tekrar 4 gün sonra ortaya çıktı. Aracımı tekrar yetkili servise bıraktım 4 gün boyunca bütün arızaya sebep olabilecek parçaları yenileriyle değiştirerek tek tek denediler. En son da beyinden başka alternatif kalmadı ve yeni başka bir beyin takılarak deneme yapıldı ancak sorun kaybolmadı. Anlayacağınız aracımda arıza görünmüyor daha doğrusu teşhis edilemiyor. Forumda yaptığım araştırmada aracımda var olan sorunlarla ilgili sadece lpg uyumsuzluğunu düşünüyorum. Aracımı yarın servisten alıp 200 km kadar benzinle kullanacağım bu süreçle aracımın normale döneceğini ümit ediyorum. Bu sonuca göre de lpg uymsuzluğunu yetkili skoda servisine rapor ettirerek lpg bağlattığım servisten lpg kitini sökmelerini isteyeceğim. 2 yıllık atiker garantisi devam ediyor. Araca benzinle binmenin maliyeti malum olduğundan başka marka lpg kitlerine yönelmem gerekecek. Collection kullanıcısı arkadaşların lpg tercih ve tecrübelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...[/QUOTE]
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

İleti Powerfull2 » 02 Mar 2010, 00:06

[quote="Powerfull2"]
[quote="kopuz"]Arkadaşlar 2003 model Oktavia collection sahibiyim. Aracı beş ay önce satın aldım ve alır almaz lpg takdırdım(atiker). Aracı aldıktan hemen sonra lpg taktırdığım için benzinde iken bir sorun olup olmadığını gözleme şansım olmadı. Alırken de zaten araca serviste baktırmıştım ve bir sorun görünmüyordu. Lpg takıldıktan bir ay sonra araçta rölanti sorunu meydana geldi. Araçla ışıklara gelip durduğumda kendi kendine rölantide devir 13-17 arasında gidip geliyordu. Gaza yüklendiğimde devir normale dönüyordu. Gaz yememe sorunu da vardı. Ayrıca rölanti 7 de iken ve araçta hiçbir yük(çalışan aksam) yok iken devir kendi kendine 10 a geliyordu. Tabii ki emisyon lambası da yanıyordu ve gidip söndürtüyordum. Bu sorunların doğrudan lpg ile ilgili olduğunu düşünüp lpg bağlattığım servise gittim birkaç kez regülatör değiştirdiler ancak sorun geçmedi. Yazın Ankara da birçok ustaya gösterdim. Gaz kelebeği defalarca temizlendi. Araç vascom a bağlandığında lambda sensörü ve xenon far beyni dışında bir hata görünmüyordu. Lambda sensörünün lpg den kaynaklı olarak hata verdiğini söyleyen ustalar araçtaki soruna bir türlü tam teşhis koyamadılar.Bazıları aracı benzine alıp 150-200 km binmeden soruna tam teşhis konulamayacağını söylerken bazıları da bilgisayarda adaptasyon sorunu yapmayan ve arıza görünmeyen gaz kelebeği değişikliğini önerdiler. Yetkili serviste 2 gün kalan aracımın beynine yeniden kodlama yapıldı ve bu arada da lpg iptal edilip tekrar aktif edilince sorunlar bir anda kayboldu. Ancak bu süreçte bir ay sürdü. Eski sorunlar aynen tekrar ortaya çıktı.Ayların sonunda sürekli kendisine şikayetle gitmemden bıkan lpg bağlatığım servis aracımın manifoltunu sökerek kendi montajını kontrol e1derken manifolttaki bir hortumun çıkık olduğunu gördüklerini söyleyerek sorunun kaynağını bulduklarını hatta fotoğrafını çekerek bana da gösterdiler ve beni yine 4 günlüğüne mutlu ettiler. Çünkü sorunlar tekrar 4 gün sonra ortaya çıktı. Aracımı tekrar yetkili servise bıraktım 4 gün boyunca bütün arızaya sebep olabilecek parçaları yenileriyle değiştirerek tek tek denediler. En son da beyinden başka alternatif kalmadı ve yeni başka bir beyin takılarak deneme yapıldı ancak sorun kaybolmadı. Anlayacağınız aracımda arıza görünmüyor daha doğrusu teşhis edilemiyor. Forumda yaptığım araştırmada aracımda var olan sorunlarla ilgili sadece lpg uyumsuzluğunu düşünüyorum. Aracımı yarın servisten alıp 200 km kadar benzinle kullanacağım bu süreçle aracımın normale döneceğini ümit ediyorum. Bu sonuca göre de lpg uymsuzluğunu yetkili skoda servisine rapor ettirerek lpg bağlattığım servisten lpg kitini sökmelerini isteyeceğim. 2 yıllık atiker garantisi devam ediyor. Araca benzinle binmenin maliyeti malum olduğundan başka marka lpg kitlerine yönelmem gerekecek. Collection kullanıcısı arkadaşların lpg tercih ve tecrübelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...[/QUOTE][/QUOTE]

arkadaşlar aynı sorun bende de var lütfen yardım edin!!!!!!!
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

İleti Powerfull2 » 02 Mar 2010, 00:06

[quote="Powerfull2"]
[quote="kopuz"]Arkadaşlar 2003 model Oktavia collection sahibiyim. Aracı beş ay önce satın aldım ve alır almaz lpg takdırdım(atiker). Aracı aldıktan hemen sonra lpg taktırdığım için benzinde iken bir sorun olup olmadığını gözleme şansım olmadı. Alırken de zaten araca serviste baktırmıştım ve bir sorun görünmüyordu. Lpg takıldıktan bir ay sonra araçta rölanti sorunu meydana geldi. Araçla ışıklara gelip durduğumda kendi kendine rölantide devir 13-17 arasında gidip geliyordu. Gaza yüklendiğimde devir normale dönüyordu. Gaz yememe sorunu da vardı. Ayrıca rölanti 7 de iken ve araçta hiçbir yük(çalışan aksam) yok iken devir kendi kendine 10 a geliyordu. Tabii ki emisyon lambası da yanıyordu ve gidip söndürtüyordum. Bu sorunların doğrudan lpg ile ilgili olduğunu düşünüp lpg bağlattığım servise gittim birkaç kez regülatör değiştirdiler ancak sorun geçmedi. Yazın Ankara da birçok ustaya gösterdim. Gaz kelebeği defalarca temizlendi. Araç vascom a bağlandığında lambda sensörü ve xenon far beyni dışında bir hata görünmüyordu. Lambda sensörünün lpg den kaynaklı olarak hata verdiğini söyleyen ustalar araçtaki soruna bir türlü tam teşhis koyamadılar.Bazıları aracı benzine alıp 150-200 km binmeden soruna tam teşhis konulamayacağını söylerken bazıları da bilgisayarda adaptasyon sorunu yapmayan ve arıza görünmeyen gaz kelebeği değişikliğini önerdiler. Yetkili serviste 2 gün kalan aracımın beynine yeniden kodlama yapıldı ve bu arada da lpg iptal edilip tekrar aktif edilince sorunlar bir anda kayboldu. Ancak bu süreçte bir ay sürdü. Eski sorunlar aynen tekrar ortaya çıktı.Ayların sonunda sürekli kendisine şikayetle gitmemden bıkan lpg bağlatığım servis aracımın manifoltunu sökerek kendi montajını kontrol ederken manifolttaki bir hortumun çıkık olduğunu gördüklerini söyleyerek sorunun kaynağını bulduklarını hatta fotoğrafını çekerek bana da gösterdiler ve beni yine 4 günlüğüne mutlu ettiler. Çünkü sorunlar tekrar 4 gün sonra ortaya çıktı. Aracımı tekrar yetkili servise bıraktım 4 gün boyunca bütün arızaya sebep olabilecek parçaları yenileriyle değiştirerek tek tek denediler. En son da beyinden başka alternatif kalmadı ve yeni başka bir beyin takılarak deneme yapıldı ancak sorun kaybolmadı. Anlayacağınız aracımda arıza görünmüyor daha doğrusu teşhis edilemiyor. Forumda yaptığım araştırmada aracımda var olan sorunlarla ilgili sadece lpg uyumsuzluğunu düşünüyorum. Aracımı yarın servisten alıp 200 km kadar benzinle kullanacağım bu süreçle aracımın normale döneceğini ümit ediyorum. Bu sonuca göre de lpg uymsuzluğunu yetkili skoda servisine rapor ettirerek lpg bağlattığım servisten lpg kitini sökmelerini isteyeceğim. 2 yıllık atiker garantisi devam ediyor. Araca benzinle binmenin maliyeti malum olduğundan başka marka lpg kitlerine yönelmem gerekecek. Collection kullanıcısı arkadaşların lpg tercih ve tecrübelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...[/QUOTE][/QUOTE]

arkadaşlar aynı sorun bende de var
lütfen yardım edin
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 02 Mar 2010, 11:38

Sorununuz LPG sistemi yada montajındaki bir aksaklıktan kaynaklanıyor.Ya kit uyumsuz, ya montaj hatalı, Yada LPG yazılımı güncel değil, sorun çözümü iyi bir LPG ciden geçer...Yada en iyisi söktürüp atın, benzinle binin benim gibi...5 yılda 1 adet sorun bile yaşamadım, sanayinin yolunu bilmem...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti 34SCU59 » 02 Mar 2010, 13:58

sonuç olarak lpg değil ustasının onemlı oldugu bir kere daha karsımıza çıkıyor...(yorumlara gore)
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti mess71 » 03 Mar 2010, 02:08

arkadaşım bende de collection 2004 ve atiker var.ama sorun yok.ben tokat atiker servisine gittim.motor arıza lambası yanıyordu.gittim cihaza bağladılar.ve kesildi.allaha şükür bir sorun yok.servis falan bazen hikaye iyi bir ustaya danış.kolay gelsin
mess71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti minan » 18 Mar 2010, 17:16

Atilla hocam sorunu çözebildiniz mi?
minan
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir