kaza onrası maxi dot ekran

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kaza onrası maxi dot ekran

İleti WXW » 10 Ekm 2009, 00:21

selamlar değerli arkadaşlarım

benim büyük tavsiyelerim ve gaza getirmelerim sonucu izmir de bir arkadaşım 2009 octavia almıştı.bugun ufak bir kaza geçirmiş. araca arkadan hafifçe çarpmışlar.aracın güvenliği sayesinde arkadan çarpan araç, çelik barın üstüne sıyrılarak bagaj kapağını kastırmış.haliyle araç içi ekranda bagaj açık gösteriyor. beni aradı ve kapıların kilitlendiğini ancak bagajın fiziken kapalı ancak maxi dot ekranda açık kaldığını gösteriyor ve ekran sönmüyormuş. sıkıntısı ve sorusu : bu ekranın açık kalması (sabaha kadar), aküye veya bilgisayara zarar verir mi??sizlerden gelecek acil cevabı kendisine ileteceğim.şimdiden teşekkürler.

NOT:araçta herkes iyi.çok şükür iki taraftada yaralanma yok.arkadaki aracın radyatörü sizlere ömür:) aslanım skoda gene çizdirmemiş karizmayı...

Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti hakanerdogan » 10 Ekm 2009, 00:36

bagaj ampulunun fişini çekerse iyi olur yanmaz.

açık uyarısı ise kilit mekanizması ile alakalı. kapandı gösteremiyor hasar almış olması gerek.

aracı kilitlediği zaman ekranda nasıl bi uyarı oluyor? bi kaç dk. sonra kilitlenip terkedilmiş araç ekranı söndürmüyor mu?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti WXW » 10 Ekm 2009, 00:50

şimdi kastırdığı için bagaj açılmıyormuş. aracı terketse bile ekran açık kalıyor ve bagajın açık kaldığını göteriyormuş.kapılar kilitleniyor diğer bütün ışıklar sönüyormuş.bagaj ışığıda yanmıyormuş.kilitli olup olmadığını kontrol edemiyoruz, kastırdığı için hiç zorlamadık dedi.

eğer ki bir şekilde yanarsa bilgi için soruyorum : bagaj ışığı fişi nereden çekilir?

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 10 Ekm 2009, 01:02

tam ışığın dibinden. ampulu duyuyla beraber bi tornavidayla kastırıp çıkaracak, fişini ayırıp duyla beraber ampulu torpidoya atıverecek. tabi octavialarda öyleyse, farklı bişey yapacaklarını sanmam.

fikir olsun, böle sökünce dibinden fiş çıkıyor, octavialarda olayı çok extremize ettilerse bakmadan bişi diyemem yada foto görmeden.

ayrıca bagaj kapanmıyor, kilit oturmuyor yerine kırmıştır orayı kasıp. kapalı görmesinin sebebi kasıp sıkışması olabilr.

arka koltukları yatırıp bi fener bi tornavidayla uzardım oraya durumu anlamak için, kapalı göstertecek bi şekilde bişeyler sıkıştırmaya çalışırdım, görmeden bi fikir türetemem tabi burdan yanılıyor olabilirim.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti WXW » 10 Ekm 2009, 01:19

anlatım ve güzel fotolar ışığında sorun servise kadar (yarın sabaha) çözülmüş durumda, şimdi haberini aldım. elinize kolunuza sağlık gecenin bu vaktinde uğraştınız...

bugun birşey daha öğrenmiş oldum bu vesileyle.kendim ve arkadaşım adına çok teşekkür ederim....

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 10 Ekm 2009, 02:15

Maxi dot  ne ki..

farlar açık kalsa bitmesi zor  sağlam bir akünün
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakanerdogan » 10 Ekm 2009, 02:21

kısalar açık kalınca bitiyor bi kaç saate.

maxi dot, yol bilgisayarı ekranı, farları açmasanda yanık oluyor ekran uyarı hallerinde.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti WXW » 10 Ekm 2009, 02:31

terimi yanlış yazmadıysam yeni octavia larda, gösterge panelinin ortasında buluna bilgisayar ekranı....

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 02 Kas 2009, 02:28

[quote="WXW"]terimi yanlış yazmadıysam yeni octavia larda, gösterge panelinin ortasında buluna bilgisayar ekranı....[/QUOTE]
yeni octavialar derken ? makyajlıdan bahsettiniz sanırım. makyajsızlarda yokmu ? :S
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti alpino » 02 Kas 2009, 05:16

mehmet dostum sen çok sardırdın :D sen kap bi tane makyajsız a5 huzura kavuş. makyajsız A5 elegance donanımda maxi dot ekran var. bu ekran normal yol bilgisayarından daha büyük bir ekrana sahip ve bu ekran gösterge panelinin tam ortasında devir ve hız saatlerinin arasında yer alıyor. hangi kapının açık olduğu ve hareket halinde diğer tüm bilgilerin görüntülendiği ekrandır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti MEGAN » 02 Kas 2009, 09:05

[quote="alpino"]mehmet dostum sen çok sardırdın :D sen kap bi tane makyajsız a5 huzura kavuş. makyajsız A5 elegance donanımda maxi dot ekran var. bu ekran normal yol bilgisayarından daha büyük bir ekrana sahip ve bu ekran gösterge panelinin tam ortasında devir ve hız saatlerinin arasında yer alıyor. hangi kapının açık olduğu ve hareket halinde diğer tüm bilgilerin görüntülendiği ekrandır. [/QUOTE]
anlamılştım :) Teşekkürler Alper abi. inanın 3-4 gündür bunalımdayımm inanmazsınız ama gece uyuyamadım bu araba yüzünden yemin ederim bakın abartısız söylüyorum :)
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti mygokhan » 02 Kas 2009, 13:27

maxi-dot, çok pixelli ekrana sahip YB'dır..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti vipsezgin » 02 Kas 2009, 14:45

cok elektronık araba sorun olabılıyor bazen gecms olsun arkdsm
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti mayham85 » 02 Kas 2009, 15:33

bence ampül ile alakalı değil. muhtemelen kilit yada kapakta kaplı olduğunu algılayan kısım temas etmiyor.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakangemini » 25 Nis 2013, 11:09

Maxi dot ekran sabah soğuk havada tüm satırları düzgün gösterirken, öğleden sonra yada akşam sıcakta üst ve orta satırda parmak izi büyüklüğünde eksik pikseller oluyor. Bunu düzeltmenin bir youl var mıdır (kablo, soket vb. ile oynayarak) yoksa LCD ekran ömrünün son demlerini mi yaşamaktadır?
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti hetepe » 25 Nis 2013, 14:55

Ekranın ömrü dolmuş maalesef...golf4, bora ve octi a4 ortak sorunu ....
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakangemini » 25 Nis 2013, 16:06

Bu ekranın yenileri yurtdışı sitelerde var 40-80$ arası maliyette. Bazı internet sitelerinde LCD ekranın nasıl değiştirildiği gösterilmiş. Ama benim gibi eli titrek birinin yapacağı iş değil. Gözüme kestiremedim. Ayrıca biraz profesyonel lehim aparatlarına sahip olmak gerekiyor. Hassas lehimleme işi var. Tamiratını yapabilecek yer tanıyan var mıdır? Bulunduğum yerden en fazla Sakarya, Bolu veya Kocaeli'ye kadar gidebilirim.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir