Octavia A5 Elegance 2006-2007 Bilgi almak istiyorm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia A5 Elegance 2006-2007 Bilgi almak istiyorm

İleti MEGAN » 20 Ekm 2009, 17:40

Abilerim hayırlısıyla allahın izniyle Önümüdeki yaz yaz indirimlerinden yararalanıp bir OCTAVİA A5 2006 Model almayı düşnüyorum fakat aklımda 1-2 soru var ben önce onları sorayım sonra konuyla alakadar abilerim sizlerde bana bu araçların iyi ve kötü yanlarını söylerseniz Çok sevinirim Ellerinizden Öperim ;)

SORULARIM------------------------------------------------------------
-Araçta Kaç Hava Yastığı var ? ( nerelerde )
-Aracın lastik boyutları ( bu boyutlar iyimidir kötümüdür )
-Aracın çıktığı en yüksek hız ( Genel )
-Yıllık Vergileri nedir ?
-----------------------------------------------------------------------------

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti emrtkn » 20 Ekm 2009, 17:50

Araçta 10 hava yastığı var.
Direksinyonda 1
Torpido kısmında 1
koltuk yanlarına 1x2
ön cam üst kenarda 1x2
iki kapı arası yukarıda 1x2
arka cam üst kenarlarda 1x2
toplam 10 adet.

lastik ebatları 205x55x16 ki ben değiştirmeden önce gayet iyi idi.sorun yaşamıyordum

azami hızı ise MPI motorda 225 basanda var 195 de.

Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti MEGAN » 20 Ekm 2009, 17:59

sahibinden.com da 195 olarak gösteriyo lastik ebatını :S

bide Aracın Vergisini sormuştumm.
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 20 Ekm 2009, 18:35

2006 octavia aracın klima kompresörü zexel markadır. Ortalama 3 üncü yılında arıza yapma ihtimali çok yüksektir. En büyük delil de benim arabadır. Benimki üçüncü yılını 2 ay geçe arıza yaptı. 2005 octaviası olan arkadaşımında compresörü arıza yapmıştı geçen sene. Yani onun ki de 3 üncü yılında arıza yaptı. Ayrıca sikayetvar sitesinde de arka arkaya aynı 3 üncü yıl arızasını yapmış octavia var bir de onlara bak (Belki de tesadüftür.). Garantisi bittiği için servis 1750-2200 arasında masraf çıkarıyor. Dışarda radyatörü değiştirmezsen 1000 TL ye kadar bir fiyata yaptırabilirsin. Skoda ve VW bu sorunu aslında biliyor ama kabullenmiyor. Sadece 2007 den itibaren denso marka klimalara geçmişler. Bu daha sorunsuz bir klimadır. Eğer senin aracında bu compresör değişmişse sorun yok diyebilirsin. Ama değişmemişse bence bu rahatsızlığı hisset. Samimi açıklmamam olarak kabul et. En az 1000- en çok 2000 TL masrafa hazır ol.....
Dost acı söyler kalın sağlıcakla.....  
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 20 Ekm 2009, 18:44

Öncelikle iyi bir karar vermişsiniz octavia almak konusunda inşallah en kısa zamanda sahip olursunuz.. emrtkn arkadaşın verdiği bilgiler elegance modeli için olan donanımdır. Sana tavsiyemizde zaten yine elegance olacaktır Smile 195 ebatlı lastikler clasic ve ambiante donanımda var elegance modellerde lastikler 205x55x16'dır ve alaşımlı jantdır. lastik boyutları bana göre çok uygundur çünkü ben fazla hızlı ve agresif kullanmam aracı. Ancak lastik ebat seçimi sürücüden sürücüye göre değişir. vergisine gelince, benim aracım 2005 model yıllık 470TL vergi ödüyorum.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti tivoli » 20 Ekm 2009, 18:46

isnilgiz arkadaş, klima kompresörü konusunda şu an için sana katılamıycam çünkü benim aracımda 2005 model ve 91.000km ye geldi maaşallah çok güzel çalışıyor ama bu mesajımdan sonraki ilk kullanımımda arıza yapmayacak anlamınada gelmiyor tabi Tongue belkide dediğin gibi sizlerin ki tesadüf oldu ama çok geçmiş olsun inşallah bi daha bu tip bir masraflı problem yaşamazsın.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 20 Ekm 2009, 18:52

Ya Aslında Skoda Türkiye pazarına girdiğinden beri Ailecek Gözümüz Octavia da :) nasip önümüzdeki seneye inş. Allah izin verirse.

Gözümüz 2006 veya 2007 hangisi olursa artık.  peki 2006-2007 vergileri ne kadardır ? bide Elegance ler en full olanları değilmi ? Herşy için Çok Teşekkür ederim. Tavsiyelerinizden Dolayı.

birde şu arka kapıdan gelen rüzgar sesi gözümü korkutuyor . :S Sanırm hemen hemenm tüm octavia larda varmış 100-150 ye ulaşınca araç arka kapılardan ses geliyormuş kendimde şahit oldum. sizin araçlarınızda varmı böyle bir sorun ? yada 2006-2007 kullanan abilerimizde ?
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 20 Ekm 2009, 20:18

rüzgar sesi ile ilgili durum sadece octavia ile ilgili biriey değil. birçok araçta olan bir durum. araçların kapı fitilleride diğer aksamlar gibi yaz mevsimine bağlı olarak genleşir ve yumuşar bu sebepten dolayı yaz aylarında ses ile ilgili pek şikayet duyamazsın ama ne zaman havalar sert soğumaya başlar fitiller sertleşir işte o zaman rüzgar sesini duymaya başlarsın.. bu ne octavianın nede başka bir marka modelin sorunu.. eğer octavia için söyleniyorsa bana göre şehir efsanesi.

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 20 Ekm 2009, 21:06

Rüzgar sesini sadece octavia ya bağlayanları anlamak çok zor.Her araba da oluyor bu problemler.Binilmeyecek arabalara binip sonrada octavia ya çamur atmak sadece komik.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti MEGAN » 20 Ekm 2009, 21:07

[quote="tivoli"]

rüzgar sesi ile ilgili durum sadece octavia ile ilgili biriey değil. birçok araçta olan bir durum. araçların kapı fitilleride diğer aksamlar gibi yaz mevsimine bağlı olarak genleşir ve yumuşar bu sebepten dolayı yaz aylarında ses ile ilgili pek şikayet duyamazsın ama ne zaman havalar sert soğumaya başlar fitiller sertleşir işte o zaman rüzgar sesini duymaya başlarsın.. bu ne octavianın nede başka bir marka modelin sorunu.. eğer octavia için söyleniyorsa bana göre şehir efsanesi.

[/QUOTE]
Bu konuda şüpheniz olmasın diyosunuz yani. varsada tüm araçlarda var. 
Çok Teşekkür Ederim Tivoli. İçimi Rahatlatıyosun Cesur konuşmanla :) ama şu bir gerçek Octavia nın 1 hafta sonra beni öldüreceğini bilsem yinede alırım :) çünkü aşığım :)
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 20 Ekm 2009, 21:20

ben ikinci octavia mı kullanıyorum ilki sıfır aldığımız 2000 a4 kasa ve diğeri 1 ay önce aldığım 2006 octavia elegance triptonik mpi lpg li aracım 4 yıllık ve klima problemi şuan için yok araç 200-210 gibi bir hıza sorun yaşamadan çıkıyor fazlasını yaptım diyen arkadaşlar var ama bu anca motora zarar verir dediğim hıza fazla kasmadan çıkıyor bundan fazlasını ancak eğimli bir yolda yapa bilirsin elegance modeli oldukca lüks fazlasıyla donanımlı çok süper performans bekelme araç hantal değil ama jet gibide uçmasını bekleme ben aracın performansını sollama yaparken ölçerim sol şeride çıktığımda bana gereken gücü fazlasıyla veriyor eğer araca lpg taktıracam diyorsan mpi alacaksın fsi motorada lpg talılıyor ama fiyat nerdeyse 3000 tl yi buluyor ben düz vites kullandım bu güne kadar ama triptonik (ben genelde otamatik kullanırım yani  D pozisyonunda ) özellikle şehir içinde çok konforlu.
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti sucan » 20 Ekm 2009, 21:22

bir şey daha ekliyeyim evet arka kapıda rüzgar sesi bendede vardı ses oluyor fakat rüzgar içeri girmiyordu hatta bu sesi 70-80 km hıza çıkınca yapmaya başlıyordu serviste izelosyanlara silikonla takviye yaptılar ses kesildi
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti tivoli » 20 Ekm 2009, 22:10

[quote="MEGAN"][quote="tivoli"]

[/QUOTE]
Bu konuda şüpheniz olmasın diyosunuz yani. varsada tüm araçlarda var. 
Çok Teşekkür Ederim Tivoli. İçimi Rahatlatıyosun Cesur konuşmanla :) ama şu bir gerçek Octavia nın 1 hafta sonra beni öldüreceğini bilsem yinede alırım :) çünkü aşığım :)
[/QUOTE]
hiç şüphen olmasın yeterki temiz bi araç bul yeter ki bakımlarına özen göster ve itinalı kullan çünkü octavia "vrs" serisi hariç, performans aracı değil, çok güzel güvenli ve ideal bir aile arabası. heleki siz aile olarak düşünüyorsanız tadından yenmez bence. 560lt bagajı yeter ben tatile giderken bavulları yerleştirmiyorum zaten,  bagaja direk atıyorum nere gelirse yer bol nasıl olsa ya Smile son olarak ölüm mölüm Allah korusun hepimizi hocam. vaktimiz geldiyse zaten yapacak bişey yok..  bazen ufak ama sonuçları büyük hasarlardan seni ve aileni koruyacak güvenlik sisteminede sahip olduğu için kesinlikle tavsiyemdir.. ya bu uzayıp gider böyle.. inan bana aracı al ve kullan bizler gibi müptelası olucan.. bazen bazı kusurlarına sinirlenicen bizim gibi belki ama dönüp dolaşıp yine vazgeçemiycen sende bizim gibi octiden "o kadar kusur kadıköy kızındada olur" diycen Smile bende senin gibi 1 yıl sabrettim hem a5 kasa hemde elegance model sahibi oldum. 1.5 yıldırda kullanıyorum hala iki gözümün çiçeğidir Wink
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 20 Ekm 2009, 22:11

[quote="isnilgiz"]2006 octavia aracın klima kompresörü zexel markadır. Ortalama 3 üncü yılında arıza yapma ihtimali çok yüksektir. En büyük delil de benim arabadır. Benimki üçüncü yılını 2 ay geçe arıza yaptı. 2005 octaviası olan arkadaşımında compresörü arıza yapmıştı geçen sene. Yani onun ki de 3 üncü yılında arıza yaptı. Ayrıca sikayetvar sitesinde de arka arkaya aynı 3 üncü yıl arızasını yapmış octavia var bir de onlara bak (Belki de tesadüftür.). Garantisi bittiği için servis 1750-2200 arasında masraf çıkarıyor. Dışarda radyatörü değiştirmezsen 1000 TL ye kadar bir fiyata yaptırabilirsin. Skoda ve VW bu sorunu aslında biliyor ama kabullenmiyor. Sadece 2007 den itibaren denso marka klimalara geçmişler. Bu daha sorunsuz bir klimadır. Eğer senin aracında bu compresör değişmişse sorun yok diyebilirsin. Ama değişmemişse bence bu rahatsızlığı hisset. Samimi açıklmamam olarak kabul et. En az 1000- en çok 2000 TL masrafa hazır ol.....
Dost acı söyler kalın sağlıcakla.....  
[/QUOTE]

Klima kompresörü işi yapan bir tanıdığım var.

O da VW grubu araçlarında klima kompresörü arızasının yaygın olduğunu söylüyor.

Bizim araç 2005 A5. Şimdilik bir sıkıntısı yok çok şükür. Geçen klimanın gazını ve yağını değiştirttim belki bir nevi bakım olur diye. Klima kompresörü hakkaten yüksek meblalarda satılıyor.  İnşallah bir sıkıntı olmaz.

Eski aracımız Mazda 626'da 7 sene boyunca en ufak bir sıkıntımız olmadı klima anlamında(koku anlamında da hatta!)

Bilmem Octavia bizi bu hususta uğraştırır mı?

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti fmaka » 20 Ekm 2009, 23:48

[quote="MEGAN"]Abilerim hayırlısıyla allahın izniyle Önümüdeki yaz yaz indirimlerinden yararalanıp bir OCTAVİA A5 2006 Model almayı düşnüyorum fakat aklımda 1-2 soru var ben önce onları sorayım sonra konuyla alakadar abilerim sizlerde bana bu araçların iyi ve kötü yanlarını söylerseniz Çok sevinirim Ellerinizden Öperim ;)

SORULARIM------------------------------------------------------------
-Araçta Kaç Hava Yastığı var ? ( nerelerde )
-Aracın lastik boyutları ( bu boyutlar iyimidir kötümüdür )
-Aracın çıktığı en yüksek hız ( Genel )
-Yıllık Vergileri nedir ?
-----------------------------------------------------------------------------
[/QUOTE]
inşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz.

8 hava yastığı var.

205/55/16 elegance de ki lastık bendekide o

190 dan sonrasını görmek istemedim.ama gidiyordu...

470yıllık vergisi

benim tavsiyem elegance almanız.

benm karşılaştığım 1-2 sorunu ilave etmek istiyorum arka kelebekten rüzgar sesi  olayı servisler ücretsiz hallediyor benmkini geçen yıl yaptılar sorun yok.şimdide aynalar ses yapıyo yapacak bişey yok.aynalarımı sökeyim?

elektronik olarak hassa sanırım. buna dikkat etmelisiniz.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti delidolu » 21 Ekm 2009, 01:36

Megan doğru yoldasın umarım hayalina daha kısa sürede kavuşursun -dikkat ölüme değil, octavia'ya-.
Ben de a5 lerin görünümünü beğeniyorum ancak a4 collection olan kendi aracımda a5'in en üst donanım modeli olan elegance'da bile olamayan özellikleri olunca sanki attan inip eşeğe -teşbih için kusura bakma- binecekmişim gibi hissediyorum.
Bir de geçen cumartesi günü z.ünaldı daki bir ustaya a4 mü, a5 mi dedim. Tabi ki a4 dedi. Neden diye sorunca, daha sağlam ve güvenli demesin mi! Al dedim kendi kendime gel şimdi bir de burdan yak. Ben tam da kendimi a5'e hazırlarken -zaten kararsızken- bu da üstüne cabası...
Ayrıca 2.el araçları aldıktan sonra dıdısının dıdısı 1sürü arıza başgöstermeye başlıyo üst üste konduğunda da yüklüce 1 maliyet çıkıyor. Zaten aracımı artık tanıyorum, 2.el başka araba alsam tekrardan başa döneceğim. Dedim ki: Özkan otur oturduğun yerde, kaşınma... Big%20smileLOL
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti MEGAN » 21 Ekm 2009, 02:05

Abim 2-3 yıldır hayalini kuruyorum zaten başka bir araç alamam binemem :) ne olursa olsun Octavia olucak çilesini çekicez artık. Rahmetli babamında gözü bundaydı nasip olmadı inş bize olacak.. Octavia nın tutkunuyum ne olursa olsun Octavia diyebiliyorum başka arabalarda Gözüm yok zaten. araba denildimmi aklıma octavia geliyo :) sadece almadan önce daha hızlı tanımak için aracı sizlerden bilgi almak istedim. Çok Teşekkürler :) Hepinize

Tivoli ve Delidolu Eminimki Söyledikleriniz gibi olacak herşey. ki aksi bile olsa Octaviadan vazgeçemem
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dr.camouflage » 21 Ekm 2009, 02:38

Benim de alacağım araç Octavia olacak galiba a5 kasa çıktığı günden bu yana hayallerimdeki otomobil,ancak biraz daha sabredip para biriktirmem gerekiyor.Hedefim dizel-triptonik a5 kasa.
İnternette gezinirken aracın 2.el karnesiyle ilgili bilgilere ulaştım.Beklendiği üzere artıları daha ağır basıyor.Bu ara dikkat ediyorum Ankara'da baya bi sarı renkli Octavia var.Hatta son zamanlarda bikaç tane makyajlı yeni kasa bile gördüm.Taksicilerin de beğenisini kazandığına göre düz mantıkla burdan aracın dayanıklı ve sağlam olduğu sonucuna varılabilir diye düşünüyorum.Saygılar...

dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir