Servis Sorunlarına Çözüm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Servis Sorunlarına Çözüm

İleti epelek » 24 Ekm 2009, 03:52

SERVİSTE: 10 gün önce OCTİ 1.4 TSI Elegance aldım. 1000 km bakımı için servise gittim. Alarm çalışmıyor ve hareket halinde kapılar otomatik kapanmıyordu, bunlarıda halledeyim dedim. Daha önce buradan aldığım özellik aktifleştirme kodlarını da servis müdürüne verdim.
Bir süre sonra tamam dediler arabayı teslim ettiler.

SERVİSTEN ÇIKINCA: Yolda lastik basınç ikaz lambasının yandığını farkettim. Biraz hız yaptım, kapılar kilitlenmedi. Eve gelip aracı park ettim. Kilitledim ve alarmını yokladım. Tık yok. Lastikleri tekmeledim, kaputa yumruk vurdum banamısın demedi.

Alarm ve otomatik kapı kilitlenmesi konusunda neler yapabilirim. Bu servis sorunlarına nasıl bir çözüm bulacağız. Fikri olan lütfen yazsın. Saygılar.

SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

İleti feliciaZK » 24 Ekm 2009, 04:50

cihaz ile yapılabiliyorsa bu özellik belki yardımcı olabilirim ama anadolu yakasındayım
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 24 Ekm 2009, 08:52

otomatik kilitlenme yol bilgisayarından açılabiliyor, ben öyle açtım. kullanım kılavuzunda nasıl yapılacağı yazar

alarm ise sadece iç denetim alarmıdır araç içinde hareket olunca çalmaya başlar 
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti epelek » 25 Ekm 2009, 02:06

teşekkürler arkadaşlar. benim eski octi (2005 ambiante) kaputa, lastiklere falan dokununca alarm çalışıyordu. şimdiki 2010 elegance ama çalışmıyor. halbuki satıcı bana alarmının hassas olduğunu ve en ufak bişeyde çalıştığını söylemişti. Yani şimdi bana alarm borçlu, p.tesi servise gidip aracın yanında bekleyeceğim hem alarm taktıracağım hem de şu otom. kilitleme meselesini halletmeye çalışacağım yeniden. olmazsa felicia ZK kardeşi rahatsız edeceğim mecburen. ben avrupa yakasındayım kardeş senin anadoluda olman sorun değil. Serviste sorun çözülmezse gelirim. Teşekkürler
epelek
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 25 Ekm 2009, 02:14

aracınızda alarm var. ama iç denetimli. anahtarı birine verin siz aracın içinde oturun o dısardan kitlesin. kitledikten sonra bir kaç dugmeye basın hareket edin bakın nasıl otüyor. kapıları da kendiniz aktif edebilirsiniz isikayhan abinin dedigi gibi. korkulacak bir şey yok.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sucan » 25 Ekm 2009, 02:27

kapıların seyir halinde kitlenip kitlenmemesine birşey diyemem fakat octavia da bulunan alarm tekerleklere vurmakla kaputu yumruklamakla ötmez aracın kapıları bağaş kapısı kaputu açılırsa ve  araç içinde bir hareket sezerse alarm öter yani sonradan takılan uyduruk alarmlar gibi havadaki rüzgardan ötmez Wink
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti alpino » 25 Ekm 2009, 03:24

evet dostum alarm iç denetimli. yani darbe sensörü yok. denemek istiyorsan aracın içinde otur ve kumanda ile kapıları kilitle. bir miktar bekle 30 sn fln. hareket et. alarm başlıyor ötmeye.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti isikayhan » 25 Ekm 2009, 10:23

üstte de belirttiğim gibi kapıların otomatik kapanması için yol bilgisayarından yapılabilir:

ingilizce kılavuz:

Comfort*

Door open

Here you can switch on or off the functions for opening a single door and automatic closing.

türkçe kılavuz sayfa 22:

Konfor ayarları*

Door open

(Kapı ık)

Burada tek tek kapıların açılması ve otomatik

kapatılması fonksiyonlarını etkinleştirebilir veya devre

dışı bırakabilirsiniz

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti epelek » 27 Ekm 2009, 17:45

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, kapı kilit meselesini yol bilgisayarından hallettim. (Bunu servistekiler nasıl halledemediler hala anlayabilmiş değilim, yani adamların işi bu değil mi). Aracın içindeyken anahtarı çıkarıp kilitledim. Bir süre sonra alarm çaldı. Demekki satıcı bana yanlış bilgi vermiş veya hediye olarak isteyeceğimden korktuğu için böyle söylemiş:)Ancak benim önceki OCTİ (2005 Ambiante) de alarm hassastı. Yani rüzgardan olmasada biraz sertçe dokununca devreye giriyordu. Bu yüzdeb bu aracın alarmına takıldm. Hepinize teşekkür ederim, kazasız belasız sürüşler dilerim.
epelek
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 27 Ekm 2009, 17:53

şu servisi burada açıkça isim vererek belirtseniz daha iyi olur kanısındayım

ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti adilektasli » 27 Ekm 2009, 18:02

Emre arkadaşım. Öncelikle hayırlı olsun. Servisin adını da belirtirsen faydalı olur. Ayrıca aracı kaça aldığını öğrenebilir miyim? İndirim yaptılar mı?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti adilektasli » 27 Ekm 2009, 18:04

[quote="isikayhan"]otomatik kilitlenme yol bilgisayarından açılabiliyor, ben öyle açtım. kullanım kılavuzunda nasıl yapılacağı yazar

alarm ise sadece iç denetim alarmıdı,r araç içinde hareket olunca çalmaya başlar 
[/QUOTE]

Arkadaşım sana da helal olsun. Klavuzu hatim etmişsin resmenClap
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 27 Ekm 2009, 22:12

eyvallah

hatim ettim sayılmaz ama siparişini verdiğim aracın gelmesini iki ay boyunca bekleyince makyajlı facelift octavia hakkında internette bakmadığım yer kalmamıştır herhalde Smile

tabii ki o süre zarfında ingilizce kullanım kılavuzunu bir kez, aracı aldıktan sonra da türkçe kullanım kılavuzunu bir kez okudum. ara sıra yine bakıyorum

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 27 Ekm 2009, 22:17

[quote="epelek"]arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, kapı kilit meselesini yol bilgisayarından hallettim. (Bunu servistekiler nasıl halledemediler hala anlayabilmiş değilim, yani adamların işi bu değil mi). Aracın içindeyken anahtarı çıkarıp kilitledim. Bir süre sonra alarm çaldı. Demekki satıcı bana yanlış bilgi vermiş veya hediye olarak isteyeceğimden korktuğu için böyle söylemiş:)Ancak benim önceki OCTİ (2005 Ambiante) de alarm hassastı. Yani rüzgardan olmasada biraz sertçe dokununca devreye giriyordu. Bu yüzdeb bu aracın alarmına takıldm. Hepinize teşekkür ederim, kazasız belasız sürüşler dilerim.[/QUOTE]

o servisi ben de merak ettim, ben de avrupa yakasındayım ona göre bilelim

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti epelek » 28 Ekm 2009, 02:17

adilektaşlı kardeş, aracı 51.000 e aldım. Ayrıca deri koltuk ve kameralı olanndan (çok anlamıyorum) navigasyon taktılar. 3.000 de bunlara ödedim. ayrıca nanocar da iç dış koruma yapıldı. Toplam 54.000 tl. Renk antrasit gri
Arkadaşlar, servis ismi yazmak şimdilik doğru olmaz diye düşünüyorum, ancak e-mail dönderebilirim. Saygılar
epelek
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 28 Ekm 2009, 11:24

1.4 TSI 122 HP DSG Tiptronik mi oluyor aldığın.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti epelek » 29 Ekm 2009, 02:01

evet 1.4 TSI 122 HP DSG Tiptronik
epelek
CLASSIC