octaviaya yeni kışlıklar..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octaviaya yeni kışlıklar..

İleti fmaka » 30 Ekm 2009, 02:32

bridgestone LM 30
yeni kışlıklarımız.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti tivoli » 30 Ekm 2009, 02:38

hayırlı olsun güle güle kullan.. diş profilleri çok hoşuma gitti hem yağmurda hem karda iyi performans verecek gibi görünüyor Thumbs%20Up daha önceden araştırdınmı yoksa tavsiye üzerinemi aldın? ebat ve fiyatda verebilirsen tam paylaşım olacak banada lazım çünkü, malum vakti geldi artık Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti fmaka » 30 Ekm 2009, 02:49

[quote="tivoli"]hayırlı olsun güle güle kullan.. diş profilleri çok hoşuma gitti hem yağmurda hem karda iyi performans verecek gibi görünüyor Thumbs%20Up daha önceden araştırdınmı yoksa tavsiye üzerinemi aldın? ebat ve fiyatda verebilirsen tam paylaşım olacak banada lazım çünkü, malum vakti geldi artık Smile [/QUOTE]

teşekkrler.

er 300 yaz lastiğinide araştırma ve tavsiye ile almıştım bu da öyle oldu.

asimetrik tabana sahip ilk kış lastiği olarak bilgi aldım.

bu yılın ürünü.yurt dışındna geliyor tr de üretimi yok.

205 55 16 ebatlarında fiyat 175 + yazlıklarımı da saklayacaklar.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 30 Ekm 2009, 11:02

Hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti tivoli » 30 Ekm 2009, 11:33

[quote="fmaka"][quote="tivoli"]hayırlı olsun güle güle kullan.. diş profilleri çok hoşuma gitti hem yağmurda hem karda iyi performans verecek gibi görünüyor Thumbs%20Up daha önceden araştırdınmı yoksa tavsiye üzerinemi aldın? ebat ve fiyatda verebilirsen tam paylaşım olacak banada lazım çünkü, malum vakti geldi artık Smile [/QUOTE]

teşekkrler.

[/QUOTE]
sayende er300 lastikleri araştırmaya başladım bende.. sanırım turanza olarakta geçiyor modeli. ancak kış lastiği sınıfında göremedim 4 mevsim ıslak-kuru lastik olarak görünüyor bridgestone web sayfasında?? hocam birde son olarak bişey sormak istiyorum.. ses olayı nasıl? aracın içine ses alması durumu nasıl?
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 30 Ekm 2009, 11:43

Hayırlı olsun..Kışlıklara geçtiniz yani :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti fmaka » 30 Ekm 2009, 17:20

[quote="tivoli"][quote="fmaka"][quote="tivoli"]hayırlı olsun güle güle kullan.. diş profilleri çok hoşuma gitti hem yağmurda hem karda iyi performans verecek gibi görünüyor Thumbs%20Up daha önceden araştırdınmı yoksa tavsiye üzerinemi aldın? ebat ve fiyatda verebilirsen tam paylaşım olacak banada lazım çünkü, malum vakti geldi artık Smile [/QUOTE]

teşekkrler.

[/QUOTE]
sayende er300 lastikleri araştırmaya başladım bende.. sanırım turanza olarakta geçiyor modeli. ancak kış lastiği sınıfında göremedim 4 mevsim ıslak-kuru lastik olarak görünüyor bridgestone web sayfasında?? hocam birde son olarak bişey sormak istiyorum.. ses olayı nasıl? aracın içine ses alması durumu nasıl?
[/QUOTE]
sanırım ufak bi ifade hatası yapmışım.yazlıklaır er300 turanza bu lastikleride aynı bayiden ve araştırarak almıştım. ses olayı bizim yollarımızda malesef oluyor.kaplamanın durumu bunun sebebi.

şimdiki lastiklerim lm30 modeli ses biraz azaldı sebebi lastıgın yumusak olması.

birde bugun denedım abs en son aşamada devreye giriyor yani lastik yola yapışıyor.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 30 Ekm 2009, 17:40

Ses konusuna gelmişken birkaç sözüm olacak. Önceki aracım A4 kasa ve Pirelli P6000 lastikler vardı. Açıkçası ses değil resmen gürültü geliyordu. Canım çıkıyordu uzun yolda. Tam lastikleri değiştirecektim ki aracı yeniledim. A5 kasa aldım üzerinde Continental Aco Contact 3 diye bir lastik var. Tam anlamıyla sessiz diyebilirim. Rahat rahat gidiyorum her yolda. Birdgestone lastiklerin ses yaptığını da birçok yerden duymuştum.

Yani A5 octavia sahibi olup da lastik sesinden rahatsızsanız sessiz bir lastikle bu sorunu çözebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Nokian H bu konuda iyi bir seçim.

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 30 Ekm 2009, 18:06

[quote="adilektasli"]

Ses konusuna gelmişken birkaç sözüm olacak. Önceki aracım A4 kasa ve Pirelli P6000 lastikler vardı. Açıkçası ses değil resmen gürültü geliyordu. Canım çıkıyordu uzun yolda. Tam lastikleri değiştirecektim ki aracı yeniledim. A5 kasa aldım üzerinde Continental Aco Contact 3 diye bir lastik var. Tam anlamıyla sessiz diyebilirim. Rahat rahat gidiyorum her yolda. Birdgestone lastiklerin ses yaptığını da birçok yerden duymuştum.

Yani A5 octavia sahibi olup da lastik sesinden rahatsızsanız sessiz bir lastikle bu sorunu çözebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Nokian H bu konuda iyi bir seçim.

[/QUOTE]
tavsiyen için saol arkadaşım. duyuyordum nokian markasını ama fiyatlarındaki son durum nedir acaba onuda öğrenmek lazım çünkü bir arkadaşım yanılmıyorsam nokian marka için biraz daha pahalı demişti.. şu an aracın üzerinde 205-55-16 (5,7mm diş derinliğinde) lassa impetus sport var ve havalardan dolayı özellikle şu son 1-2 gündür lastikler saçma sapan hareketler yaptırmaya başladı arabaya. döner kavşağa girdiğimde aracın arkası asfalttan çabuk kopmaya meyilleniyor, biraz frene fazla baskı uygulasam daha çabuk abs devreye girmeye başlıyor. hele bu sabah hafif ıslak asfalt üzerinde çokda fazla zorlamadan bi kalkış yapışım vardı ki çıkan sesten ön takımı elime alıcam sandım. bu araç özellikle ıslak zeminde sert kalkış yaparken patinaja kalan lastiklere öyle bir kuvvet uyguluyor ki sanırsın birisi aracın altına girmiş balyozla şaseye vuruyor. yanımda bir arkadaşım vardı o bile çok korktu sesten. yani velhasılı kelam benim havanın +7 dereceye ulaşmasını beklemeden bu lastikleri kış moduna çevirmem şart görünüyor
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 30 Ekm 2009, 18:17

Nokian fiyatları internette çok pahalı. Ama ben Ankara'daki bayileri aradığımda telefonda bile makul fiyatlar alıyorum. Fiyatları iyi diye bildiğimiz lastiklerin fiyatları civarında. Kışlıkları için zaten çok iyi diyorlar. Ben kısmet olursa bu sezon çivililerinden kullanacağım.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 30 Ekm 2009, 19:39

[quote="adilektasli"]Nokian fiyatları internette çok pahalı. Ama ben Ankara'daki bayileri aradığımda telefonda bile makul fiyatlar alıyorum. Fiyatları iyi diye bildiğimiz lastiklerin fiyatları civarında. Kışlıkları için zaten çok iyi diyorlar. Ben kısmet olursa bu sezon çivililerinden kullanacağım.[/QUOTE]
kışlıkmış çiviliymiş bunlarda ne oluyor akdeniz iklimi sağolsun Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti RoadFighter » 30 Ekm 2009, 22:42

Hayırlı olsun hocam.

Biz 3 sene önce LM25'leri sizin aldığınız fiyattan almıştık. Hakkaten iyi bir rakama almışsınız lastikleri.

LM 25

Desenlerine bakılırsa sizin lastiklerin su tahliyesi muhtemelen LM 25'ten daha iyi.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 00:59

bridgestone güzel yol tutuş ve frenleme yanında rezalet ses çıkarması ile bir daha almamaya yemin ettiğim bir lastiktir.

bende bu aralar kışlık lastik almayı dşünüyorum sanırm fiyatı sebebi ile lassa snoways alacağım. en azından  ucuza aldık die avuturum kendimi sesten rahatsız olunca :D
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Ekm 2009, 01:01

kaza yaptığımda kaskonun verdiği kiralık Era'da snoways vardı, aman ya rabbi, üzengimin üzerinde dönüyordu sanki, gerçi yalıtımıda zayıf bi araçtır ama... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 01:23

o era dan kaynaklıdır :D

gerçi biridgestone dan daha ucuza geleceği ve yerli üretim olacağ için pek sallamam olacak sesi.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 31 Ekm 2009, 01:24

bu yılın asimetrik desenli iki lastiğinden birisiymiş lm 30 diğeride conti...
benm burda ki lastıkçim bridgestoncu olunca bunda karar kıldık.yoltutuş ve frenleme gayet iyi.ses içinse gülü seven dikenine katlanır diyeceğim.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 31 Ekm 2009, 01:25

ya zaten sessiz kış lastiği zor yani diyim... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 01:30

hakancım bizim passatın üzerinden turanzaları söküp uydruuk çin malı kışlık taktık geçen sene inan ne ses kaldı nede başka bir şey :)
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir