octaviaya yeni kışlıklar..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octaviaya yeni kışlıklar..

İleti hakanerdogan » 31 Ekm 2009, 01:32

[quote="mayham85"]hakancım bizim passatın üzerinden turanzaları söküp uydruuk çin malı kışlık taktık geçen sene inan ne ses kaldı nede başka bir şey :)[/QUOTE]

uyduruk olduğu içindir işte Smile

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 31 Ekm 2009, 01:32

Şimdiye kadar hep gıcık olduğum fransızların michelin kış lastiklerini kullandım, aşırı memnunum ancak ilk fırsatta michelin lastiklerini de terkedeceğim... Yerli malı yurdum malı deyip petlasa geçicem, geçmesem de bu fransız malı olmayacak!....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti RoadFighter » 31 Ekm 2009, 01:35

Michelin'ler zaten ilk sezondan sonra eskisi gibi olmuyormuş.

Bana kalırsa Kumho bile çok iyi iş görür karda.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 31 Ekm 2009, 01:36

[quote="RoadFighter"]

[/QUOTE]

aha niyeti bozduk, michelin, lassa, kumho, bu olay iki çıkma maxxis almaya kadar gider Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 31 Ekm 2009, 01:36

[quote="RoadFighter"]

[/QUOTE]
Artık petlas, kumho, nokian... Allah ne verirse... ama mişelin değil! ;)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti RoadFighter » 31 Ekm 2009, 01:53

[quote="hakanerdogan"] [quote="RoadFighter"]

[/QUOTE]

aha niyeti bozduk, michelin, lassa, kumho, bu olay iki çıkma maxxis almaya kadar gider Big%20smile
[/QUOTE]

He he ben her zaman niyeti bozmaya hazırım Hakan'cım. :)

Bizim arkadaşın babası mesele,Michelin'leri oğluna verdikten sonra tanesi 130 TL'den aldığı Kumho'ları taktı Superb'ine.

Millet hepten niyeti bozdu. Lüks araçlar kullanıcıları da yavaş yavaş "forever Kumho" diyor. :D

[quote="delidolu"] [quote="RoadFighter"]

[/QUOTE]
Artık petlas, kumho, nokian... Allah ne verirse... ama mişelin değil! ;)
[/QUOTE]

Abi bu saydıkların da kesinlikle iş görür. Ufak tefek cilvelerini bilip ona göre almak lazım.

Atıyorum Kumho kuru asfaltta çok ses yapar,Petlas'ın su tahliyesi zayıftır vs. ama karda birbirlerine yakındır performansları.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 31 Ekm 2009, 13:30

Bugün eski Octimden kalma Pirelli SnowControl kış lastiklerini taktırdım. Yeni Octimden hiç lastik/yol sesi gelmezdi diyebilirim. Pirellileri bir taktık aman Allahım! O da ne? Eski Octimde içeri gelen ses ne ise bunda da o. Birde bu pirelliler ben alırken ADAC testlerinde ilk sıralardaydı. Zaten karda / buzda da duğru dürüst tutunamıyorlar. Güya bir de sessiz olmaları lazımdı. Bir daha ADAC testlerine bakıp lastik alırsam o biçim olayım :)Pig

Şimdi siparişini verdiğim ve çivili olduğu için bunlardan kat ve kat çok ses çıkarması gereken NOKIAN Hakkapliitta 5 lastiklerimi bekliyorum. Bakalım nasıl olacaklar? 2 tane sipariş ettim ama eğer kafama yatarsa çivilileri taktırırken arkaya da iki tane NOKIAN W kış lastiği düşünebilirim.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 14:09

pirelliler eski oldukları için normaldende fazla ses yapmış olması muhtemel. gerçi normal dede sesli bir lastiktir pirelli bridgestone lar kadar olmasada. nokian ise bilgisine güvendiim bir çok kişi tarafından methedilen bir lastik.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Ekm 2009, 14:58

Pirelli asla tercih etmeyeceğim bi lastik. Ultra performans lastikleri hariç tabi o Lamborghinilere taktıkları falan Wink

vatandaş arabasında, pirelli takıpda mutlu olan görmedim yahu. belki eski araçlarda memnun olan olabilir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 15:02

golfte p7 vardı şimdiki leondada p7 var. turanzalardan sonra gayet memnunm :)
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 31 Ekm 2009, 15:02

[quote="hakanerdogan"]Pirelli asla tercih etmeyeceğim bi lastik. Ultra performans lastikleri hariç tabi o Lamborghinilere taktıkları falan Wink

vatandaş arabasında, pirelli takıpda mutlu olan görmedim yahu. belki eski araçlarda memnun olan olabilir.

[/QUOTE]

pirelliden 4 lastik aldı benim kayınbaba sıfır lastik balon yaptı garantiden değiştirmek için baş vurduk o lastiklerden kalmadı 300 lira fark vermeniz lazım dediler..siz misiniz bunu diyen sikayetvar.com a bir şikayet anında değiştirdiler:)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 16:14

bayide kazıklayacak adam arıomuş anlaşılan :)

mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adilektasli » 31 Ekm 2009, 17:53

[quote="hakanerdogan"]Pirelli asla tercih etmeyeceğim bi lastik. Ultra performans lastikleri hariç tabi o Lamborghinilere taktıkları falan Wink

[/QUOTE]

Haklısın. Yazlıklarım da Pirelli P6000 di eskiden. Yazlık kışlık farketmez hep ses yaparlardı. Yazlıklar da bi kayardı ki anlatamam. Umarım arabayı alan adam hemen değiştirmiştir. Bir daha Pirelli de almam yabncı dergilerin lastik test sonuçlarına da bakmam.

Ama şunu söylemek istiyorum Continental Eco Contact 3 var bende şu anda. Araçla beraber gelen orjinal lastikleri. Hakikaten çok memnunum sessizlik ve konfor açısından. Ama ABS biraz erken devreye giriyor gibi. Tam da emin değilim.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 18:37

p6000 rezil bir lastik. bendedaha önce kullandım. ancak p7ler ile kıyaslanamazlar.
yol tutuşu ve frenlmesi özelliklede ıslak zeminde çok iyi p7 lerin. ses olayıda varancak bridgestone kadar rezilik seviyesinde değil. şuan p7 olan leonun içine aldığı lastik sesi turanza er300 olan passattan çok daha düşük seviyede. ki passatın yalıtımı çok daha iyi.

contilere gelirsek. benim toledonun önler goodyear excellence arkalar continntal 35000 km de conti ler ve tamamen hamuru sertleşmiş e özelliğini kabetmiş durumda şuan.

excellence lardanda çok memnunum bu arada.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adilektasli » 31 Ekm 2009, 19:19

Ben de uzun süre kullanabileceğimi sanmıyorum zaten continental leri. Zaten ilk özelliklerini değiştirince onları da NOKIAN H ile değiştirme planlarım var. Hatta jantlarla beraber düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti Haluk » 09 Kas 2009, 19:06

arkadaşlar kış lastiğinde snwways 2 plus, michelin alpine ve brigdestone ice cruser kullandım. ice çok farklı bir lastik alacak olanlar üç kuruş fazla verip alabilirler.michelinden se lassa daha iyi erzurum şartlarında tecrübe ile sabit ama icce bambaşka bir lastik
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti fmaka » 10 Kas 2009, 00:55

bu haftaki otoshow dergisi almanyada kar lastıklerı testini yayımlamış.ancak bridgestone lm 30 testte yok.bilgi sahibi olmanız için bakmanızı tavsiyeederim.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir