Yaşasın ! Full Jetta Full Octi den daha UCUZ !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yaşasın ! Full Jetta Full Octi den daha UCUZ !!!

İleti ozgurbeyaz » 30 Ekm 2009, 20:48

VW grubunu parayı bulan herkez almak istiyor ama Skodayı: araştıran, zevk sahibi olan, herkezde olandan farklı şeyler arayan, satmak için değil bimek için araba arayan kişiler tercih ediyor.

ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 30 Ekm 2009, 20:49

[quote="ozgurbeyaz"]

VW grubunu parayı bulan herkez almak istiyor ama Skodayı: araştıran, zevk sahibi olan, herkezde olandan farklı şeyler arayan, satmak için değil bimek için araba arayan kişiler tercih ediyor.

[/QUOTE]
evet size katılıyorum ve şunu düşünüyorum  octavia nın skoda armasını sökelim vw arması takalım jettanın yüzüne bakan olamaz
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 20:50

[quote="sucan"][quote="iceman70"][quote="MEGAN"]işin pazarını düşünmeyin.
PASSAT vs OCTAVİA Satışa konulur.
Passata 200 kişi bakar 1 kişi talip olur.
Octavia 50 kişi bakar hepsi talip olur.
Burdan ne çıkartıcaz Skodann alıcı Bellidir. boş bakmaz. şaşasına bakmaz. Almak için gider alır çünkü bilir nasıl araç olduğunu. bence pazardan dolayı yorum bile yapmanız gereksiz.
[/QUOTE]

bi zahmet saçlamazmısın ben skodanın nasıl oldugu biliyorum gidipte almam  o fiyata.Jetta belki diyebilirim
[/QUOTE]
herkesin zevki kendini ilgilendirir sizin jettayı seçiyor olmanız sizin zevkiniz bizim oktaviayı seçiyor olmamız bizim zevkimiz ikinci defa octavia aldım ve ikiside bana zerre kadar sorun çıkarmadı [/QUOTE]
Ahmet abi ikinci Ovtavianı makyajlımı Makyajsızmı ? Ve nasıl araç ?
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti sucan » 30 Ekm 2009, 20:57

ikinci octaviam A5 makyajsız 2006 Octavia Elegance Triptonik araç mpi çünkü lpg istediğim için mpi aldım araçtan çok memnunum çok ince şeyler düşünülmüş konfor için eğer fazla agrasif bir kullanıcı değilsen mpi motor yeterli oluyor saattığım 2000 passat 1.8 den sonra bana konfor eksikliği yaşatmadı aksine model farkından dolayıda çok fazla ekstırası var
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 21:02

[quote="sucan"]ikinci octaviam A5 makyajsız 2006 Octavia Elegance Triptonik araç mpi çünkü lpg istediğim için mpi aldım araçtan çok memnunum çok ince şeyler düşünülmüş konfor için eğer fazla agrasif bir kullanıcı değilsen mpi motor yeterli oluyor saattığım 2000 passat 1.8 den sonra bana konfor eksikliği yaşatmadı aksine model farkından dolayıda çok fazla ekstırası var[/QUOTE]
Ahmet abi şu sitede derdime bi çare sen oluyosun ya :) Yaşım 18 ve ilk göz ağrımı bu yaza girerken alıcam inşallah bir aksilik çıkmazsa Octavia A5 1.6 FSI düşünüyorum. Çok hoşuma gidiyor. ama makyajlı sıda kafamı karıştırdı herkez tuturmuş makyajlı die:S
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 30 Ekm 2009, 21:04

Türkiyede bir tane bile skoda reklamı olmadan octavia bu kadar fiyatlanabiliyorsa skoda boş boş yürümüyor demekki.. ayrıca skoda kullanıcıları farklı bir grup bence. herkesin üzerine jaws'ladığı araçlara saldırmıyorlar. kendi adıma söyleyeyim ben aracımı satsam yine skoda alırdım.. param çok olsa bile super b almazdım octavia alırdım. ayrıca octavianın, jettanın hala eski modeliyle kıyaslama yapılmasının yanlış olacağını ima eden arkadaşada katılıyorum. ayrıca jettanın içi çok sade tasarım.. oysa octavianın iç mekanındaki kapı ceplerindeki formların tasarımı bile çok güzel görünüyor. jettanın dış kasasının hangi vw modeline benzediğini ise hala çözebilmiş değilim ama vw grubunun kemikleşmiş bir müşteri grubu var aynı durum skoda içinde geçerli
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti sucan » 30 Ekm 2009, 21:08

lpg düşünmüyorsan fsi iyi bir tercih 13 beygirde olsa güç güçtür makyajlının fiyatı şuan için yüksek olur ama A5 makyajsızda halen çok çekici bir araç temiz bir araç bulduktan sonra çok takma kafana onları
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 21:13

[quote="sucan"]lpg düşünmüyorsan fsi iyi bir tercih 13 beygirde olsa güç güçtür makyajlının fiyatı şuan için yüksek olur ama A5 makyajsızda halen çok çekici bir araç temiz bir araç bulduktan sonra çok takma kafana onları [/QUOTE]
Sağol Ahmet abicim içimi rahatlattınız desem yeridir.. peki sizce bu çekicilik hangi durumda kırılır ?
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 30 Ekm 2009, 21:16

[quote="MEGAN"][quote="sucan"]lpg düşünmüyorsan fsi iyi bir tercih 13 beygirde olsa güç güçtür makyajlının fiyatı şuan için yüksek olur ama A5 makyajsızda halen çok çekici bir araç temiz bir araç bulduktan sonra çok takma kafana onları [/QUOTE]
Sağol Ahmet abicim içimi rahatlattınız desem yeridir.. peki sizce bu çekicilik hangi durumda kırılır ?
[/QUOTE]
4-5 yıl daha bu çekicilik sürer şüpen olmasın  göz göre göre çekicilik azalır çünkü ve zaten elegance nin içi çok süper dizayn edilmiş birde bej döşemeyse kendini üst sınıf bir araçta hissediyorsun
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 21:24

Ozaman en bi 10 yıl ve üstü daha Sağlamız diyebilirmiyiz Ahmet abi ?
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 30 Ekm 2009, 21:27

sağlamız sıkıntı yok yeni kasa en erken 5 yıl sonra çıkar A5 iyidir bak keyfine Big%20smile
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 21:37

[quote="sucan"]sağlamız sıkıntı yok yeni kasa en erken 5 yıl sonra çıkar A5 iyidir bak keyfine Big%20smile[/QUOTE]
  Biz makyajsız makyajsız devam edelim ozaman. 10 yıl sonra düşünürüz abicim Makyajlısını :) Kafa dengi birini buldum şu forumda :D Ön yargıdan uzak :D
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 30 Ekm 2009, 21:40

arkadaşlar ben jettayı övmüyorum hatta görünüş olarak octi yanında ferrari gibi kalır jettanın ama bence bu fiyata ne octi değer nede jetta.fabia kullanıcısıyım bunu yapalın allah bela.. versin desem yeri heryeri şangur şungur adam akıllı yapılmış bi yeri yok neredeyse.Çok fazla understeer sorunu yaşıyorum sanki lastikleri ısınmamış go karta binmek gibi. Uzun yola ise hiç çıkılmıyor adamlar direk halıyı sermişler yalıtım diye.. klima desen açınca içeride rolls royce jet motoru çalışıyor sanki.kapılar desen öyle adamlar kapı lastiğinden bile kaçırmışlar içeriye su alıyor yağmurda felan.motor bölümü gelişi güzel yerleştirilmiş gibi ecu felan açıkta emanet gibi duruyor.Anlamadıgım bi sebebten ötürü aynı motoru kullanan polodan çok ses çıkarıyor artık egzost susturucusumu yeterli değil nedir anlamadım.kapılarda kullanılan plastik kalitesiz kolunu birisi sertce dayayınca kayıp yerinden çıkıyor üst kapak tarafı.rolantide çalışırken sürekli bi yerden zızırtı geliyor ustayla baya baktık bulamadık.yani 10 üzerinden taş çatlasa 5 veririm

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 21:44

[quote="iceman70"]

arkadaşlar ben jettayı övmüyorum hatta görünüş olarak octi yanında ferrari gibi kalır jettanın ama bence bu fiyata ne octi değer nede jetta.fabia kullanıcısıyım bunu yapalın allah bela.. versin desem yeri heryeri şangur şungur adam akıllı yapılmış bi yeri yok neredeyse.Çok fazla understeer sorunu yaşıyorum sanki lastikleri ısınmamış go karta binmek gibi. Uzun yola ise hiç çıkılmıyor adamlar direk halıyı sermişler yalıtım diye.. klima desen açınca içeride rolls royce jet motoru çalışıyor sanki.kapılar desen öyle adamlar kapı lastiğinden bile kaçırmışlar içeriye su alıyor yağmurda felan.motor bölümü gelişi güzel yerleştirilmiş gibi ecu felan açıkta emanet gibi duruyor.Anlamadıgım bi sebebten ötürü aynı motoru kullanan polodan çok ses çıkarıyor artık egzost susturucusumu yeterli değil nedir anlamadım.kapılarda kullanılan plastik kalitesiz kolunu birisi sertce dayayınca kayıp yerinden çıkıyor üst kapak tarafı.rolantide çalışırken sürekli bi yerden zızırtı geliyor ustayla baya baktık bulamadık.yani 10 üzerinden taş çatlasa 5 veririm

[/QUOTE]
o ne öyle yav :S abim sat ta başın ağrımasın bari.. o çile çekilmez.. haklısınm abim
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 30 Ekm 2009, 21:59

ağbi ah masraf yapmasaydım lastikleri değiştirdim ses azalır ve fren mesafesi düzelir diye eskiydi lastikleri değiştirdim sesde pek değişme olmadı ama freni 10 üzerinden 10 diyebilirim.genel bakım vs hepsini yaptırdım baya masraflarım oldu sayamıcam şimdi :)) ha birde kapılar bass vururken zırıltı yapıyordu tutan plastik parçalar var onları değiştirdim büyük oranda azaldı.ama hala arka taraflartan gıcırtı tıkırdı her türlü ses geliyor.şimdi bide fark ettim araç sekerken sanki 60 model araç gibi gıcırtı yapıyor.ha birde salıncak burcları çok kalitesiz ani frende küt diye indiriyor annem her seferinde korkuyor bişeye çarptık diye :)))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 30 Ekm 2009, 21:59

yazın sattığım passatım tam 9 yaşındaydı ve zerre kadar sorunu yoktu ve hiç bir yerinden ses gelmezdide ondan önceki octavia ve daha önceki temprada öyleydi bunun sebebi markaların çok çok kalite olup olmamaları değildi kullanım tarzıydı ben aracıma kendimden daha iyi bakarım ve onalrda beni üzmedi bu zamana kadar.

Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti dr.camouflage » 30 Ekm 2009, 22:08

Valla fiyat konusunda ne deseniz haklısınız beyler.Ama burda bence esas sorun Yüce Auto'dan ziyade grubun Türkiyedeki ana dağıtıcısı olan o malum sirketten kaynaklanıyor.Yeni Poloya 31.000 lira fiyat koyan bir zihniyetin Jettayla Octavia arasındaki fiyat dengesini ayarlayamaması bence gayet normal.
Skoda hakkaten Türkiyede daha fazla satılmayı hak ediyor ama büyük abileri buna izin vermiyor.
dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 30 Ekm 2009, 22:09

Yurtdışında Skoda modelleri vw modellerinden yüksek yada eşit seyrediyor..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir