Yaşasın ! Full Jetta Full Octi den daha UCUZ !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yaşasın ! Full Jetta Full Octi den daha UCUZ !!!

İleti iceman70 » 30 Ekm 2009, 22:11

ağbi 2.el aldım 26 bin kmde tertemiz bir araçtı halada bende en ufak sorunu ile ilgileniyorum hatta bi yerinden farklı bi ses geldimi hemen sanayinin yolunu tutarım bakımlarını geçiktirmem elimden gelen herşeyi yapıyorum ama bu seslerin olmasıda kullanım tarzım ile alakası olmadıgını sanıyorum.tanıdık birinde megane var adam saldım çayıra mevlam kayıra şeklinde biri hiç bakmaz arabasına paldır küldür dalar her yere ama onda hiç öyle bi sorun yok binince araçta hiç fark etmedim öyle bir ses vede yeterince sessiz içi

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 30 Ekm 2009, 22:13

Jetta alın o zaman, madem daha kaliteli =) ama elinizi vicdanınıza koyup gidip bi inceleyin ikisinide, malzeme kalitesidir, heybetidir cartıdır curtudur, Jetta'da iyi olabilir tabi.

ama şunuda hatırlatayım Jetta eski yüz bi araç. Eski Golf gibi, Polo Golf ne varsa yenilendi o hala aynı Smile

e tabi yeni octaviada facelift oldu ince bi kaç bişii yapıldı.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 30 Ekm 2009, 22:32

Octavia çok zamlanmış hakkaten.

Geçen sene MPI Elegance düz vites 36 bin lira, FSI da yanılmıyorsam 38 bin lira idi. (veya 1.5 sene önce)

MPI Elegance 43 bin lira olmuş. Oh ne güzel!

Biz 4 sene önce FSI Elegance tiptronic'i 42 küsür bin liraya aldık ama şimdi bizim araca 25 bin lira veren çıkar mı diye tereddüt ediyorum.

Komşumuzun 2005 model 102 bin km'de ki Passat Trendline 1.6'sına ise geçenlerde 25.500 lira verdiler.

VW ile Skoda'yı Türkiye'de tam anlamıyla kıyaslamak için biraz daha geçmesi lazım.

Yollarda yeni Superb'e sık rastlarsanız Skoda adına birşeyler değişmiş demektir bence. (Yeni Superb alacağıma Passat alırım diyenler çoğunlukta çünkü benim bu araçları sorduklarım arasında)

Skoda imajını düzeltsin,imaj tam da düzelecek diyoruz ama fiyatların maşallahı var.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 22:51

[quote="RoadFighter"]Octavia çok zamlanmış hakkaten.

Geçen sene MPI Elegance düz vites 36 bin lira, FSI da yanılmıyorsam 38 bin lira idi. (veya 1.5 sene önce)

MPI Elegance 43 bin lira olmuş. Oh ne güzel!

Biz 4 sene önce FSI Elegance tiptronic'i 42 küsür bin liraya aldık ama şimdi bizim araca 25 bin lira veren çıkar mı diye tereddüt ediyorum.

Komşumuzun 2005 model 102 bin km'de ki Passat Trendline 1.6'sına ise geçenlerde 25.500 lira verdiler.

VW ile Skoda'yı Türkiye'de tam anlamıyla kıyaslamak için biraz daha geçmesi lazım.

Yollarda yeni Superb'e sık rastlarsanız Skoda adına birşeyler değişmiş demektir bence. (Yeni Superb alacağıma Passat alırım diyenler çoğunlukta çünkü benim bu araçları sorduklarım arasında)

Skoda imajını düzeltsin,imaj tam da düzelecek diyoruz ama fiyatların maşallahı var.

[/QUOTE]

Belki fiyatları yükseltip sonra reklama geçmeyi planlıyorlardır. Sonuçta düşük fiyatlı bol donanmlı araçlara çin malı gözüyle 2 aylık ömrü var gözüyle bakılıyor ne dersiniz olabilirmi ?
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti RoadFighter » 30 Ekm 2009, 22:57

Skoda sonuçta piyasada yeni bir araç değil.

Fakat Skoda öyle bir konumda ki fiyatları pahalı olursa direkt ikame konumunu kaybeder.(fiyatları ucuz olursa bizim görüşümüz malum :"bu fiyata bu kalite"(iyi anlamda) )

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 22:59

[quote="RoadFighter"]

Skoda sonuçta piyasada yeni bir araç değil.

Fakat Skoda öyle bir konumda ki fiyatları pahalı olursa direkt ikame konumunu kaybeder.(fiyatları ucuz olursa bizim görüşümüz malum :"bu fiyata bu kalite"(iyi anlamda) )

[/QUOTE]
 Skoda bizim için bir nimettir abilerim :D unutmayın bunu :D
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 30 Ekm 2009, 23:18

skoda diğer markalar kadar reklam verse şimdiki satışını kat kat geçer (skoda hiç reklam vermiyor) fakat vw grubu nedense ülkemizde skodayı geri planda tutuyor bir çok insan superb nin varlığından bile haberdar değil ve bir oktavia alın veya superb insanlar skodaya binilirmi dicektir ama aracı görünce bu aracı skodamı üretiyor diyorlar.
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti MEGAN » 30 Ekm 2009, 23:33

[quote="sucan"]skoda diğer markalar kadar reklam verse şimdiki satışını kat kat geçer (skoda hiç reklam vermiyor) fakat vw grubu nedense ülkemizde skodayı geri planda tutuyor bir çok insan superb nin varlığından bile haberdar değil ve bir oktavia alın veya superb insanlar skodaya binilirmi dicektir ama aracı görünce bu aracı skodamı üretiyor diyorlar.[/QUOTE]
Evet Ahmet abi. haklısınız. Skoda nın ilk hatırladığım Reklamı Octavia yı çıkarttığı dönemdi daha snrası Galeriler Gazetelere verdi ve ortadan tamamen kalktı Reklamlar.
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 00:10

[quote="tivoli"]Türkiyede bir tane bile skoda reklamı olmadan octavia bu kadar fiyatlanabiliyorsa skoda boş boş yürümüyor demekki.. ayrıca skoda kullanıcıları farklı bir grup bence. herkesin üzerine jaws'ladığı araçlara saldırmıyorlar. kendi adıma söyleyeyim ben aracımı satsam yine skoda alırdım.. param çok olsa bile super b almazdım octavia alırdım. ayrıca octavianın, jettanın hala eski modeliyle kıyaslama yapılmasının yanlış olacağını ima eden arkadaşada katılıyorum. ayrıca jettanın içi çok sade tasarım.. oysa octavianın iç mekanındaki kapı ceplerindeki formların tasarımı bile çok güzel görünüyor. jettanın dış kasasının hangi vw modeline benzediğini ise hala çözebilmiş değilim ama vw grubunun kemikleşmiş bir müşteri grubu var aynı durum skoda içinde geçerli[/QUOTE]

Ana konsol tasarımı 1-1 aynı. hatta iç aksamdaki parçaların büyük çoğunluğu jetta ile aynı. o size kendi aracınız olduğu için öyle görünüyordur.

artık vw grubu içinde şu sıralama var. audi-vw-skoda-seat aslnd seat çok farklı bir kitleye yönelmiş bir araç tam kıyaslanacak muadil modeli kalmadı. onu çıkartırsak grup içinde en düşük işçilk ve malzeme kalitesine sahip oln skoda dır. arada çok ciddi bir fark olmasa bile almnlar asla kendi modellerinden iyi olmasına izin vermeyecekler. faklara basit bir örnek. 1,6 fsi lar jetta ve golfte manuel 6 ileri iken skoda octavia kaputu altına girince 5 ileriyedüşüyor :) ve buda yakıt tüketiminde ciddi fark yaratıyor. bunun gibi ilk bakışta görülmeyen tonla fark var vw grubu markaları içinde.

artı olarak son araç alışmda skoda seçmemin yegane sebebi eskişehir gibi ülkenin ekonomik açıdan belli bir seviyedeki şehrinde seatlardan fazla skoda olmaın rağmen bir yetkili servis olmamasıdır.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 31 Ekm 2009, 00:29

[quote="mayham85"][quote="tivoli"]Türkiyede bir tane bile skoda reklamı olmadan octavia bu kadar fiyatlanabiliyorsa skoda boş boş yürümüyor demekki.. ayrıca skoda kullanıcıları farklı bir grup bence. herkesin üzerine jaws'ladığı araçlara saldırmıyorlar. kendi adıma söyleyeyim ben aracımı satsam yine skoda alırdım.. param çok olsa bile super b almazdım octavia alırdım. ayrıca octavianın, jettanın hala eski modeliyle kıyaslama yapılmasının yanlış olacağını ima eden arkadaşada katılıyorum. ayrıca jettanın içi çok sade tasarım.. oysa octavianın iç mekanındaki kapı ceplerindeki formların tasarımı bile çok güzel görünüyor. jettanın dış kasasının hangi vw modeline benzediğini ise hala çözebilmiş değilim ama vw grubunun kemikleşmiş bir müşteri grubu var aynı durum skoda içinde geçerli[/QUOTE]

Ana konsol tasarımı 1-1 aynı. hatta iç aksamdaki parçaların büyük çoğunluğu jetta ile aynı. o size kendi aracınız olduğu için öyle görünüyordur.

artık vw grubu içinde şu sıralama var. audi-vw-skoda-seat aslnd seat çok farklı bir kitleye yönelmiş bir araç tam kıyaslanacak muadil modeli kalmadı. onu çıkartırsak grup içinde en düşük işçilk ve malzeme kalitesine sahip oln skoda dır. arada çok ciddi bir fark olmasa bile almnlar asla kendi modellerinden iyi olmasına izin vermeyecekler. faklara basit bir örnek. 1,6 fsi lar jetta ve golfte manuel 6 ileri iken skoda octavia kaputu altına girince 5 ileriyedüşüyor :) ve buda yakıt tüketiminde ciddi fark yaratıyor. bunun gibi ilk bakışta görülmeyen tonla fark var vw grubu markaları içinde.

artı olarak son araç alışmda skoda seçmemin yegane sebebi eskişehir gibi ülkenin ekonomik açıdan belli bir seviyedeki şehrinde seatlardan fazla skoda olmaın rağmen bir yetkili servis olmamasıdır.
[/QUOTE]
her şeyi anlarım jetta hoşunuza gide bilir zevk meselesidir ama işçilik konusunda söylediğinize sadece gülümsüyorum heleki jetta örneğiyle
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 31 Ekm 2009, 00:34

Geçen 2005 model 2.0 TDI Passat'a bindim.

Kapı kolu, cam açma düğmeleri falan aynı A5'te ki gibi soyulmuş.

Bu kalite ve işçilik olayında Skoda ile VW arasında çok da fark olduğunu düşünmüyorum.

Bizimkisi biraz psikolojik.

Golf,Jetta,Octavia aynı kalitede araçlardır.

"Özbek,Türkmen,Uygur,Tatar,Azer bir boydur. Karakalpak,Kırgız,Kazak bunlar bir soydur." :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 00:35

[quote="sucan"][quote="mayham85"][quote="tivoli"]Türkiyede bir tane bile skoda reklamı olmadan octavia bu kadar fiyatlanabiliyorsa skoda boş boş yürümüyor demekki.. ayrıca skoda kullanıcıları farklı bir grup bence. herkesin üzerine jaws'ladığı araçlara saldırmıyorlar. kendi adıma söyleyeyim ben aracımı satsam yine skoda alırdım.. param çok olsa bile super b almazdım octavia alırdım. ayrıca octavianın, jettanın hala eski modeliyle kıyaslama yapılmasının yanlış olacağını ima eden arkadaşada katılıyorum. ayrıca jettanın içi çok sade tasarım.. oysa octavianın iç mekanındaki kapı ceplerindeki formların tasarımı bile çok güzel görünüyor. jettanın dış kasasının hangi vw modeline benzediğini ise hala çözebilmiş değilim ama vw grubunun kemikleşmiş bir müşteri grubu var aynı durum skoda içinde geçerli[/QUOTE]

[/QUOTE]
her şeyi anlarım jetta hoşunuza gide bilir zevk meselesidir ama işçilik konusunda söylediğinize sadece gülümsüyorum heleki jetta örneğiyle[/QUOTE]

octavia yı defalarca kullandım  ve eski bir golf sahiyim bu yüzden gülümseyen ben olurm kusura bakmayın dşünmek zor geliyor olablir ama o fark her zamn olacak. asla daha iyi olmasıa izin verilmeyecek skodanın.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 00:37

[quote="RoadFighter"]

Geçen 2005 model 2.0 TDI Passat'a bindim.

Kapı kolu, cam açma düğmeleri falan aynı A5'te ki gibi soyulmuş.

Bu kalite ve işçilik olayında Skoda ile VW arasında çok da fark olduğunu düşünmüyorum.

Bizimkisi biraz psikolojik.

Golf,Jetta,Octavia aynı kalitede araçlardır.

"Özbek,Türkmen,Uygur,Tatar,Azer bir boydur. Karakalpak,Kırgız,Kazak bunlar bir soydur." :)

[/QUOTE]

asım bey fark zaten 3 5 plastik parçada değil. üretilirken kullanılan teknolojiden tut görmediğin yerlerde olan donanı farkına kadar tonla fark çıkar ikisinin arasında. mesela en basti bir örnek kaput amortisörü ve diğer mesajımda yazdığım şanzıman farkı gibi şeyler.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 31 Ekm 2009, 00:39

[quote="mayham85"][quote="sucan"][quote="mayham85"][quote="tivoli"]Türkiyede bir tane bile skoda reklamı olmadan octavia bu kadar fiyatlanabiliyorsa skoda boş boş yürümüyor demekki.. ayrıca skoda kullanıcıları farklı bir grup bence. herkesin üzerine jaws'ladığı araçlara saldırmıyorlar. kendi adıma söyleyeyim ben aracımı satsam yine skoda alırdım.. param çok olsa bile super b almazdım octavia alırdım. ayrıca octavianın, jettanın hala eski modeliyle kıyaslama yapılmasının yanlış olacağını ima eden arkadaşada katılıyorum. ayrıca jettanın içi çok sade tasarım.. oysa octavianın iç mekanındaki kapı ceplerindeki formların tasarımı bile çok güzel görünüyor. jettanın dış kasasının hangi vw modeline benzediğini ise hala çözebilmiş değilim ama vw grubunun kemikleşmiş bir müşteri grubu var aynı durum skoda içinde geçerli[/QUOTE]

[/QUOTE]
her şeyi anlarım jetta hoşunuza gide bilir zevk meselesidir ama işçilik konusunda söylediğinize sadece gülümsüyorum heleki jetta örneğiyle[/QUOTE]

octavia yı defalarca kullandım  ve eski bir golf sahiyim bu yüzden gülümseyen ben olurm kusura bakmayın dşünmek zor geliyor olablir ama o fark her zamn olacak. asla daha iyi olmasıa izin verilmeyecek skodanın.
[/QUOTE]
5 yıl vw üst sınıf araclarından biri olan passatı kullandım iyi bir işçiliği var ama octavia ile aynı sorunları yaşıyordu işçilik açısından 
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 31 Ekm 2009, 00:47

[quote="sucan"][quote="mayham85"][quote="sucan"][quote="mayham85"][quote="tivoli"]Türkiyede bir tane bile skoda reklamı olmadan octavia bu kadar fiyatlanabiliyorsa skoda boş boş yürümüyor demekki.. ayrıca skoda kullanıcıları farklı bir grup bence. herkesin üzerine jaws'ladığı araçlara saldırmıyorlar. kendi adıma söyleyeyim ben aracımı satsam yine skoda alırdım.. param çok olsa bile super b almazdım octavia alırdım. ayrıca octavianın, jettanın hala eski modeliyle kıyaslama yapılmasının yanlış olacağını ima eden arkadaşada katılıyorum. ayrıca jettanın içi çok sade tasarım.. oysa octavianın iç mekanındaki kapı ceplerindeki formların tasarımı bile çok güzel görünüyor. jettanın dış kasasının hangi vw modeline benzediğini ise hala çözebilmiş değilim ama vw grubunun kemikleşmiş bir müşteri grubu var aynı durum skoda içinde geçerli[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]
5 yıl vw üst sınıf araclarından biri olan passatı kullandım iyi bir işçiliği var ama octavia ile aynı sorunları yaşıyordu işçilik açısından [/QUOTE]

Bu Tartışmayı Her hafta yapıyoruz kendi aramızda Sonuçta hep Skoda ve vW gurubu araçlarda parça farkı olmadı olanlardada çıkan sorunların aynı olduğu düşüncesi Ve deneyimi gerçeği çıkıyor
-34 EU 8105
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mayham85 » 31 Ekm 2009, 00:50

[quote="sucan"][quote="mayham85"][quote="sucan"][quote="mayham85"][quote="tivoli"]Türkiyede bir tane bile skoda reklamı olmadan octavia bu kadar fiyatlanabiliyorsa skoda boş boş yürümüyor demekki.. ayrıca skoda kullanıcıları farklı bir grup bence. herkesin üzerine jaws'ladığı araçlara saldırmıyorlar. kendi adıma söyleyeyim ben aracımı satsam yine skoda alırdım.. param çok olsa bile super b almazdım octavia alırdım. ayrıca octavianın, jettanın hala eski modeliyle kıyaslama yapılmasının yanlış olacağını ima eden arkadaşada katılıyorum. ayrıca jettanın içi çok sade tasarım.. oysa octavianın iç mekanındaki kapı ceplerindeki formların tasarımı bile çok güzel görünüyor. jettanın dış kasasının hangi vw modeline benzediğini ise hala çözebilmiş değilim ama vw grubunun kemikleşmiş bir müşteri grubu var aynı durum skoda içinde geçerli[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]
5 yıl vw üst sınıf araclarından biri olan passatı kullandım iyi bir işçiliği var ama octavia ile aynı sorunları yaşıyordu işçilik açısından [/QUOTE]

sorunlar işçilikten kaynklanmıyor sorunlar o parçaların tasarımından kaynaklanıyor ikisi çok farklı şeyler.

bu arada bu octi nin kötü olduğu anlamına gelmiyor. sınıfındaki bir çok araçtan çok dah iyi olduğu kesin.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 31 Ekm 2009, 01:03

arkadaşlar ne dersek diyelim, skodalarımızı sevdiğimiz için duygusal davranıyoruz. skoda vw nin gölgesinde kalmaya mahkum bir markadır. hatta marka değerini vw ye borçludur...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti delidolu » 31 Ekm 2009, 01:06

Octavia mı, Jetta/Bora m? ----> Octavia
SuperB mi, Passat mı?      ----> SuperB
------------------------------------------------
Ne diyim daha düne kadar logo'su ile dalga geçip, "çarpık bacak" araba diye de "ti"ye aldığım Skoda markası meğer ne datlı, ne de güzel ve benim serseri serbest sitilime göreymiş....
Varsın mpi motor teknolojik olarak milattan öncesi olsun... varsın torku yetersiz olsun, varsın ara hızlanmaları -ki tek şikayet ettiğim şeydi- berbat olsun, nedense aracıma her bindiğimde kendimi EVİMDE, RAHAT ve de HUZURLU hissediyorum, bu bana yeter/kâfi....
Hayırlı geceler....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir