Yaşasın ! Full Jetta Full Octi den daha UCUZ !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yaşasın ! Full Jetta Full Octi den daha UCUZ !!!

İleti MEGAN » 31 Ekm 2009, 01:35

[quote="delidolu"]Octavia mı, Jetta/Bora m? ----> Octavia
SuperB mi, Passat mı?      ----> SuperB
------------------------------------------------
Ne diyim daha düne kadar logo'su ile dalga geçip, "çarpık bacak" araba diye de "ti"ye aldığım Skoda markası meğer ne datlı, ne de güzel ve benim serseri serbest sitilime göreymiş....
Varsın mpi motor teknolojik olarak milattan öncesi olsun... varsın torku yetersiz olsun, varsın ara hızlanmaları -ki tek şikayet ettiğim şeydi- berbat olsun, nedense aracıma her bindiğimde kendimi EVİMDE, RAHAT ve de HUZURLU hissediyorum, bu bana yeter/kâfi....
Hayırlı geceler....
[/QUOTE]
Aynı Düşüncede olduğum bir kişi daha :) Teşekkürler :) bu sitede 2. kişiyi buldum :D

-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti delidolu » 31 Ekm 2009, 01:40

Yaw memedim aşk olsun, sen beni bilmezmiş gibi konuştun şimdi :( Sen en has adamımsın, bende nedensiz/sebepsiz tolerans seviyesi yüksek olanlardansın ;)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti RoadFighter » 31 Ekm 2009, 01:42

[quote="mayham85"]asım bey fark zaten 3 5 plastik parçada değil. üretilirken kullanılan teknolojiden tut görmediğin yerlerde olan donanı farkına kadar tonla fark çıkar ikisinin arasında. mesela en basti bir örnek kaput amortisörü ve diğer mesajımda yazdığım şanzıman farkı gibi şeyler.[/QUOTE]

E tabi orası öyle.

Ben iç mekan anlamında ki kaliteyi belirtmek istemiştim.

Ama gene de Skoda küçümsendiği,inanılmadığı kadar VW'den geride değil bence.

Bu işin bencesi yok; Skoda Çek'indi,VW Alman'ındı vs. net ayrımlar yok artık.

Ne diyelim VW sağolsun.

VW'yi anmadan arabamız iyidir demiyoruz. :)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 31 Ekm 2009, 01:43

[quote="RoadFighter"]
Ne diyelim VW sağolsun.

VW'yi anmadan arabamız iyidir demiyoruz. :)
[/QUOTE]
+1Smile

Yiğidi öldür hatta yerin dibine sok; ama hakkını asla yeme!
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 31 Ekm 2009, 01:46

Özkan hocam bu arada; keşke sizde ki aynı duyguları ben de  4 yıldır -arada sırada- bindiğim şu Octavia'da yaşasam.

Şu otomatik vites denen saplama yüzünden emanet arabaya biniyor gibi hissediyorum kendimi :)

Arabanın yol tutuşu iyi,konforu iyi,tokluğu iyi ama şu şanzımanı yok mu bu arabayı sevemedim bir türlü.

İnsan düz vites Renault Broadway bile sürünce yarış arabası sürüyormuş hissine kapılır mı yahu? :)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 31 Ekm 2009, 01:48

Bana 3. vitesten 4. vitese geçerkenki hazzı/zevki hiç bir otomatik vites araç veremez; hakanım sözüm sana DSG dahil! LOL

İlle de roman olsun, ille de manuel olsun Big%20smile
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 31 Ekm 2009, 01:49

[quote="RoadFighter"]Özkan hocam bu arada; keşke sizde ki aynı duyguları ben de  4 yıldır -arada sırada- bindiğim şu Octavia'da yaşasam.

Şu otomatik vites denen saplama yüzünden emanet arabaya biniyor gibi hissediyorum kendimi :)

Arabanın yol tutuşu iyi,konforu iyi,tokluğu iyi ama şu şanzımanı yok mu bu arabayı sevemedim bir türlü.

İnsan düz vites Renault Broadway sürünce yarış arabası sürüyormuş hissine kapılır mı yahu? :)
[/QUOTE]

kapılır, hatta 6 yıl binmiş bi familya mensubu olaraktan, sürmeyi R9 da öğrendim arabayı, 0-60 km de otomatik octini yer diyorum Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 31 Ekm 2009, 01:50

[quote="delidolu"]Bana 3. vitesten 4. vitese geçerkenki hazzı/zevki hiç bir otomatik vites araç veremez; hakanım sözüm sana DSG dahil! LOL

[/QUOTE]

gapışak bi gün SmileTongueLOL ama bu sefer kurtaramayabilirim Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 31 Ekm 2009, 01:52

SAol almim.. Ben "ben"i deli sanırdım, seni gördüm akıl küpü oldum. Az kaldı pert ediyordun zati beni LOL
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 31 Ekm 2009, 01:58

Yer belki Hakan valla hiç belli olmaz. :)

Diyeceğim düz vites araba sürünce hakkaten şoförlüğüm yerine geliyor. Vasat bir araba da olsa artık her düz vites arabayı keyifle sürüyorum.

[quote="delidolu"]Bana 3. vitesten 4. vitese geçerkenki hazzı/zevki hiç bir otomatik vites araç veremez; hakanım sözüm sana DSG dahil! LOL

[/QUOTE]

2 hafta 1.6 115 hp multijet Fiat Bravo kullandım.(powerbox'lı)

O 3'ten 4'e olayının keyfini sen bana sor abi. Octavia'ya binince saç baş yoldurttu resmen.

Bizim araçta öne atılma diye birşey yok. Vitesi düz konumda da kumanda etseniz 4'ten 3'e çekiyorsun ama sadece gürültü geliyor. :D (düz vites FSI'ları tenzih ederim)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 31 Ekm 2009, 02:00

[quote="hakanerdogan"] [quote="RoadFighter"]Özkan hocam bu arada; keşke sizde ki aynı duyguları ben de  4 yıldır -arada sırada- bindiğim şu Octavia'da yaşasam.

İnsan düz vites Renault Broadway sürünce yarış arabası sürüyormuş hissine kapılır mı yahu? :)
[/QUOTE]

kapılır, hatta 6 yıl binmiş bi familya mensubu olaraktan, sürmeyi R9 da öğrendim arabayı, 0-60 km de otomatik octini yer diyorum Smile
[/QUOTE]
R9 ve en büyük kabusum haralet bir araba sıcaktan bukadarmı nefret eder Big%20smile 
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti delidolu » 31 Ekm 2009, 02:01

Saç baş yolmana gerek yok asımım, babanı ayart geç manueline, emin ol aracın kısa sürede peynir ekmek misali gider... Ankarada malum sebeplerden ötürür otomatik vites delisi sürüce kadın var, otomatiğin meraklısı da ayrı napıcan dünya böyle her malın alıcısı-satısı var....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 31 Ekm 2009, 02:02

bizim R 9 umuzu babam 94 yılında 0 km almıştı, 2000 de sattık, bi kez hararet yapmadı... ayrıca sıcağı değil genelde soğuğu sevmezler soğukta zor çalışırlar, manuel jiklelidirler. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RoadFighter » 31 Ekm 2009, 02:07

[quote="delidolu"]Saç baş yolmana gerek yok asımım, babanı ayart geç manueline, emin ol aracın kısa sürede peynir ekmek misali gider... Ankarada malum sebeplerden ötürür otomatik vites delisi sürüce kadın var, otomatiğin meraklısı da ayrı napıcan dünya böyle her malın alıcısı-satısı var.... [/QUOTE]

"Otomatik vites arabaya binenler bir daha düz vites araba almaz" derlerdi de hakkaten gerçekmiş. :)

Peder bey düz araba almak istemiyor kesinlikle.

Ha otomatik vites hakkaten rahattır.

Ne kadar yaktığını,performansının nasıl olduğunu umursamayan ve arabayı sadece ulaşım aracı olarak kullananlar için(istisnalar vardır) otomatik vites ise biçilmiş kaftan.

Babam da arabasından gayet memnun. Yıllardır arabasına bakan oğlunun bu hususta ne düşündüğü de zerre kadar umrunda değil. :)

Karışık meseleler abi bizde ki. Gevura kızıp oruç bozarak boşuna motosikletçi olmadık :)

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 31 Ekm 2009, 02:10

[quote="hakanerdogan"]bizim R 9 umuzu babam 94 yılında 0 km almıştı, 2000 de sattık, bi kez hararet yapmadı... ayrıca sıcağı değil genelde soğuğu sevmezler soğukta zor çalışırlar, manuel jiklelidirler.  [/QUOTE]
galiba ankarada yaşıyorsun benim gibi R9 u mersinin adananın yazında hemde uzun yolda o bölgede kullanınca nedemek istediğimi anlardın Wacko Big%20smile
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 31 Ekm 2009, 02:11

[quote="sucan"][quote="hakanerdogan"]bizim R 9 umuzu babam 94 yılında 0 km almıştı, 2000 de sattık, bi kez hararet yapmadı... ayrıca sıcağı değil genelde soğuğu sevmezler soğukta zor çalışırlar, manuel jiklelidirler.  [/QUOTE]
galiba ankarada yaşıyorsun benim gibi R9 u mersinin adananın yazında hemde uzun yolda o bölgede kullanınca nedemek istediğimi anlardın Wacko Big%20smile[/QUOTE]

biz o R9 la Erzurum-Tunceli-Çankırı-Kars gibi yerlere gidip gelmekten tutun, Kars'tan Antalyaya tatilede gittik, İstanbulada gittik, İzmire'de....

sizinkinin termostatı sorunluymuştur.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sucan » 31 Ekm 2009, 02:15

yok yok ben halen haralet diyorum Big%20smile şaka gibi geliyor ama yazın adana mersin bölgesi 40-45 derece dolaylarında geziniyor ve dediğim şey tabiki düzde değil o sıcakta rampa tırmanmaktan oluyor.

Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 31 Ekm 2009, 10:29

[quote="sucan"] [quote="hakanerdogan"] [quote="RoadFighter"]Özkan hocam bu arada; keşke sizde ki aynı duyguları ben de  4 yıldır -arada sırada- bindiğim şu Octavia'da yaşasam.

[/QUOTE]kapılır, hatta 6 yıl binmiş bi familya mensubu olaraktan, sürmeyi R9 da öğrendim arabayı, 0-60 km de otomatik octini yer diyorum Smile[/QUOTE]

benim R19 da da öyle:)...derim ya durduğu yerde fan çalıştıran tek motor broadway-spring-europa serisidir herhalde....
R9 ve en büyük kabusum haralet bir araba sıcaktan bukadarmı nefret eder Big%20smile 
[/QUOTE]
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir