octavia klima ve kalorifer sistemi sorusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia klima ve kalorifer sistemi sorusu

İleti alptek32 » 06 Kas 2009, 15:14

merhaba arkadaşlar.
octavia glx var 1,6 motor.2000 model.

bi türlü bu klima ve kalorifer nasıl ayarlanır öğrenemedim servise sordum onlarda pek bi yardımcı olamadılar.

bi bilgilendirirseniz sevinirim.

alptek32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Kas 2009, 15:15

nası yardımcı olamadılar???

derecesini kaça alıp açarsanız kademesine göre o derecede üfler, soğuğa alıncada soğuk üflemesi için AC butonu açık olmalı.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alptek32 » 06 Kas 2009, 15:23

hayır demek istemem o değil.
örneğin ben sıcak açtığımda ki bu en son derecesi HI oluyor. bu klimadamı yoksa kalorifermi olarak çalışıyor.

ayrıca klimayı nasıl çarım.

icon yazıyor auto yazıyor.
alptek32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alptek32 » 06 Kas 2009, 15:25

ayrıca arka yan camların buğulanmasını bi türlü engelleyemedim.
bunu nasıl yapacağım.
alptek32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Kas 2009, 15:29

klimada zaten sıcak üflemez. açık olsa bile klimadan almaz sıcağı.

elektronik klimanız var diye düşünüyorum, soğuğa alın, mavi olan buton zannediyorum, zaten kendi ayarlıyor climatroniclerde, öle olması lazım. siz dereceyi/sıcaklığı girip bırakıyorsunuz.

ECON tuşunuz olması lazım birde işte bu klimayı devreden çıkarandır, sadece fan üfler, bildiğiniz 131 kaloriferi olur yani Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alptek32 » 06 Kas 2009, 15:32

hımm anladım econ yazana basacağım.
maviye bastığımdada klimaya geçiyor dediğinize göre doğru anladım sanırım değilmi?

ben econa felan basmıyordum kırmızıdan hi olana kadar basıyordum.

peki bu arka camların buğulanması nedendir acaba.

bu arada yardımların için teşekkür ederim.
alptek32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Kas 2009, 15:38

ya aslında bu arabadan arabaya değişiyor buğu olayı, genelde olur arka camlarda ama havayı ön camlara verdiğinizde yan camlara ayna diplerinden de üfleyeceği için belki bi nebze faydası olur. bilmiyorum tam.

Irfan Hocam demişti ki beyaz sirkeyi bi beze döküp camları silince buhar olmaz diye, aman dikkat, beyaz sirke!

dediğim gibi siz AUTO ya basın ve sıcaklığı girin o ayarlıyor olacak, ECON climayı devreden alır.

benim climatronicim yok, kullanıcıları daha iyi bilir daha net aydınlatabilirler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cerenimo28 » 13 Arl 2009, 17:37

klima zaten sıcak konumda çalışmaz arabalarda ev tipi klima gibi düşünmemek gerekir. hi konumuna getirdiğiniz zaman radyotörden sıcak suyun ısısını üfler. ayrıca ıcon hı konumunda çok bi işlevi yok bu konum low konumunda yakıt artışı olmasın diye sadece fanı çalıştırır yani arkadaşın tabiri ile 131 tipi

saygılarımla
cerenimo28
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mtokat85 » 07 Haz 2010, 22:32

ECON modu normal havalandırma yani motor sıcaklığı ve havadan aldığını üfler klima komprösörü çalışmaz bu da daha az yakıt demek.

AUTO modu klima komprösör çalışır kendisi ortam sıcaklığına göre ısıtır ya da soğutur. AUTO tuşuna bastıktan sonra sıcaklığı manuel olarak ayarlarsanız sizin istediğiniz gibi çalışır bu arada ekranda AUTO veya ECON görünmez ama klima komprösörü çalışmaktadır.

Cam buğulamasını önlemek için sol en üst köşede işaretinden belli zaten buğu çözücü çalışır ve kesinlikle buğu yapmaz başka nasıl ayarlarsanız ayarlayın buğunun önüne geçemezsiniz. ECON modunuda yüz ya da ayak ikisinide kapattığınız zaman ön camlara üfler ama yinede buğu olur.

Sol en altaki de araç içi hava sirkülasyonudur dışarıda kötü koku varsa bunu kullanmak iyidir.

Saygılar..
mtokat85
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir