Kapi acma kapama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kapi acma kapama

İleti Zephyr » 11 Nis 2007, 23:05

Herkese Merhabalar,

Nisan basi itibariyle bende Skoda kullanmanya basladim. Skoda Octavia (A5) Ambiente modeli aracim.

Vakit buldukca okumaya calisiyorum forumdakileri.

Benim bir sorum var.

Anahtar uzerinden kapi acma kapama tuslarina bastiginizda 4`luler yanip sonuyor ve uyari veriyor.

Daha once test ettigim elegance modelinde ses de cikiyordu.

Alirken servise ses cikip  cikmadigini sordum bilgisayara baglayip kontrol ettiler ve hayir cikmiyor dediler.

Bu konuda bilgisi olan var midir?

Zephyr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 11 Nis 2007, 23:08

donanım farklılığı söz konusu...malum elegance en üst donanım...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Zephyr » 11 Nis 2007, 23:10

Kesin cikmaz deseler tamam diicem ama.

Bir bakalim cikar mi dediler. Sonra baslarinda bekledim bulamadiklari hissi uyandi bende.

sonra yok olmuyor dediler.

Belki kullanan vardir, bir sorayim dedim : )

Zephyr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 12 Nis 2007, 10:22

Araba alarm varsa ses de çıkar, yoksa sadece 4'lüler yanar (açarken 2 kere, kilitlerken bir kere yanıp söner).
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti isnilgiz » 12 Nis 2007, 11:42

Aracın kullanım klavuzunda alarmla ilgili olarak bu seçenekle ilgili açıklama varsa bunu yaptırmak mümkündür. Elegance modeli kullanım klavuzunda alarmla ilgili bölümde açık bir şekilde alarma ses ekletilebileceği hatta aracı çalıştırınca merkezi kilitlerin kapatılıp araç stop ettirilince kendiliğinden açılmasının sağlanabileceği ifade ediliyor. Uygulama tamamen yazılımsal ve bir kaç dakikalık bir iş. Ambiente kullanım klavuzunda buna ilişkin açıklamalar bulunmuyorsa bu özelliklerin bulunmadığı kabul edilebilir.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 14 Nis 2007, 02:05

ambiante modelinde alarm mevcut ama ses çıkmıyor maalesef,ama ben ses çıkanını da görmedim arkadaşta elegance vardı onda da yoktu,sayın isnilgiz'in bahsettiği gibi yazılım ile yüklenebilir..
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti lazianke » 14 Nis 2007, 06:09

[quote="isnilgiz"]

hatta aracı çalıştırınca merkezi kilitlerin kapatılıp araç stop ettirilince kendiliğinden açılmasının sağlanabileceği ifade ediliyor. Uygulama tamamen yazılımsal ve bir kaç dakikalık bir iş. [/QUOTE]

önermiyorum.zira çocuk için otomatik kapanması iyidir diye serviste açtırdım(tdi spesiyal). 20 km hızda kendiliğinden kapanıyor ama kapıyı açmak için açma kolunu iki kez çekmek zorundasınız. biz neyse biliyoruz da yeni binen biri inerken kapı açılmayınca zorluyor ve kolu kıracak oluyor. adam ha bire asılıyor, açılmadı sanıyor. iyisi mi  hareket edince kendiniz kapatın.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir