OCTAVIA landım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVIA landım

İleti palowera17 » 17 Kas 2009, 00:57

[quote="SELİM_ANK"]hayırlı olsun fotoğrafları beklioruz beyaz octinin;) [/QUOTE]

en kısa zamanda yükleyeceğim inş selim kardeş.....saolun arkadaşlar tşk ederim...

bugun kurcaladım ama yol bilgisayarında anlık yakıt ve menzili bulamadım....sileceğin sağ tarafında kitapçıkta belirtildiği gibi a ve b düğmeleri yok sadece o kolun üstünde silecek hız ayarı var....yardımcı olabilirseniz sevinirim...2008 1,6 class mpı

palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gpapur » 17 Kas 2009, 01:11

hayırlı olsun üstad
hoşgeldin

gpapur
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 17 Kas 2009, 01:14

[quote="palowera17"][quote="SELİM_ANK"]hayırlı olsun fotoğrafları beklioruz beyaz octinin;) [/QUOTE]

en kısa zamanda yükleyeceğim inş selim kardeş.....saolun arkadaşlar tşk ederim...

bugun kurcaladım ama yol bilgisayarında anlık yakıt ve menzili bulamadım....sileceğin sağ tarafında kitapçıkta belirtildiği gibi a ve b düğmeleri yok sadece o kolun üstünde silecek hız ayarı var....yardımcı olabilirseniz sevinirim...2008 1,6 class mpı
[/QUOTE]

fabia da işaretli yerde sizdede bu şekilde olması lazım
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti C@GL@R » 17 Kas 2009, 01:16

[quote="palowera17"][quote="caglarkrbyk"] [quote="palowera17"]ARKADAŞIM HAYIRLI OLSUN...BU ARADA BENDE DÜN AKŞAM OCTAVİA SAHİBİ OLDUM..
2005 MEGANE2 SEDAN 1,4 16 V ARACIMI 16500E VERİP 24,000 E 1,6 102 HP OCTAVİA CLASSİC OPAK BEYAZ ALDIM...

DÜŞÜNCE FİKİR VE ÖNERİLERİNİZİ ŞİDDETLE BEKLİYORUM..

TEŞEKKÜR EDERİM..TÜM SKODA CAMİASINA SELAMLAR..
[/QUOTE]

megane 2 de güzeldir aslında neden octavia aldınız..hayırlı olsun..
[/QUOTE]

hocam megane2 1,4 e 1150 kg kasa ağır geliyor 1,6 ları güzel ama megan kronik hastalığı bol olan bir araç...en basiti peynir ekmek gibi endiksiyon yani ateşleme bobini yiyor..14 ayda 5 tane bobin değiştirdim....aracım 81 bindeydi baskı balata triger filtreler 2,000 km sonra değişmesi gerekiyordu..(530 tl malzeme + 200 işçilik) artı direksiyonda problem oluştu onu hallettik neyse 100 tl ye...artı cam düğmeleri + kelebek kutusu artı ön takımlardan aşırı ses(direksiyondan hissediliyor) artık midem bulanmıştı....daha konforlu olduğna inandığım bu aracı tercih ettim..arkadaşımdada fabia classic var hiç masrafsız 40,000 km yaptı onunda etkisi oldu diyebilirim....megande ş.içi 0,330  şehirlerarası dolu bagaj 0,265 e gidiyordum...

[/QUOTE]

megane nin nasıl kronik sorunları varsa fabia nında bir okadar vardır şans meselesi kimi yıllarca sorunsuz biner kimi bu kronik sorunlar yüzünden aracını satmaya kadar gider...
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti palowera17 » 17 Kas 2009, 01:17

[quote="caglarkrbyk"] [quote="palowera17"][quote="SELİM_ANK"]hayırlı olsun fotoğrafları beklioruz beyaz octinin;) [/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

yok çağlar kardeş benimkinde o halka içindeki düğme...
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 17 Kas 2009, 01:25

alla alla ilginçSmile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti feyzahid » 17 Kas 2009, 01:37

YOL BİLGİSAYARI YOK HERHALDE BU ARAÇTA. SADECE SAAT, KM VE ISIYI GÖSTERİYORSA.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenc » 18 Kas 2009, 17:51

walla abi fiat ve renault grubundan sonra skoda mercedes gibi kalır... her ikinizede hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...
bende skoda ailesine yeni girdim ve çok memnunum iyiki almışım...http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=15712&PN=3
guvenc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SELİM_ANK » 18 Kas 2009, 21:16

[quote="palowera17"][quote="caglarkrbyk"] [quote="palowera17"][quote="SELİM_ANK"]hayırlı olsun fotoğrafları beklioruz beyaz octinin;) [/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

o işte bi gariplik var sanki yaSmile 4 airbag digital klima warsa yol bilgisayarı nası olmazSmile onceki sahibi kolu değiştirmiş olablir..
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti C@GL@R » 18 Kas 2009, 21:50

[quote="feyzahid"]YOL BİLGİSAYARI YOK HERHALDE BU ARAÇTA. SADECE SAAT, KM VE ISIYI GÖSTERİYORSA. [/QUOTE]

fabia da varsa octi dede vardır nedense octiciler bi yazamadı buraya nerdesinizzzz
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SELİM_ANK » 18 Kas 2009, 21:54

bende octi var yol bilgisayarıda war da olay garipSmile çağların resimde gösterdiği yani fabianın sisteminin aynısı octideki
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti C@GL@R » 18 Kas 2009, 22:03

audi seat vs..tüm araçlarda aynı kol varSmile galiba arkadaşın octide değiştirilmiş fatih bey bir resim koyunda görelim nasıl birsey neyin nesi bu sizdeki kol
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti feyzahid » 18 Kas 2009, 22:10

Benim kolda a-b düğmeleri var. Mustafa bey bana pm den yazmıştı ssaat ,ısı ve km olduğunu . Onun araçta yok sanırım. Benim kolda bu düğmeler var. Anlık yakıt tüketimi ve ortalamayı veriyor.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 18 Kas 2009, 22:13

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti C@GL@R » 19 Kas 2009, 11:46

[quote="feyzahid"]Benim kolda a-b düğmeleri var. Mustafa bey bana pm den yazmıştı ssaat ,ısı ve km olduğunu . Onun araçta yok sanırım. Benim kolda bu düğmeler var. Anlık yakıt tüketimi ve ortalamayı veriyor. [/QUOTE]

tamam işte yol bigisayarı bu daha teknolojik birsey beklemeyin..km anlık tüketim ortalama tükteim saat derece gidilen yol yapılan km ortalama hız şu bu..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti palowera17 » 19 Kas 2009, 11:57

[quote="isikayhan"]http://www.skoda.com.tr/new/Resimler/Si ... KLAVUZ.pdf

Sayfa 55

[/QUOTE]

anlık yakıt ve menzil zaten benim için önemli olan..anlaşılan benim classic modelinde yok:( napalım , böyle kullanacağız..
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti palowera17 » 19 Kas 2009, 12:01

[quote="SELİM_ANK"] [quote="palowera17"][quote="caglarkrbyk"] [quote="palowera17"][quote="SELİM_ANK"]hayırlı olsun fotoğrafları beklioruz beyaz octinin;) [/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

o işte bi gariplik var sanki yaSmile 4 airbag digital klima warsa yol bilgisayarı nası olmazSmile onceki sahibi kolu değiştirmiş olablir..
[/QUOTE]

klima dijital değil dostum manuel.....sadece hız kadranının orda ince çubuk düğme var..ordan saati ayarladım menzili anlık yakıtı ararken, birde yanlışlıkla trip ara mesafe kadranını sıfırladım yanlışlıkla..aradım bulamadım....2008 1,6 classic olan bir arkadaş olsa başka birde ona sorsak...?acaba sadece bana mı özel bu yoksa genel mi??..tşk ler arkadaşlar..
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feyzahid » 19 Kas 2009, 12:15

Arkadaşlar Mustafa beyle benim araç karıştı. 2000 model 4 airbag, digital klima ve yol bilgisayarı olan benim (FATİH) aracım. 2008 model classic olan da Mustafa beyin aracı. Yol bilgisayarı olmayan araç 2008 model olan. Smile
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir