Kapı açık ikaz sesi ve paspas

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kapı açık ikaz sesi ve paspas

İleti DYLAN » 14 Kas 2009, 23:45

Selam arkadaşlar,

2010 octavia elagance (1,4 TSI)  aracın hareket halindeyken kapı açıldığında sesli uyarısı yok. Sadece görsel olarak var bu donanım özeelliği konusunda konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de iç döşeme renginde  (bej renk) paspas bulamadım. Serviste (ATA) orjinal paspaslar siyah renkli o da çok çirkin duruyor. Nerelerde bulabilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.  şimdiden teşekkürler. 

DYLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 15 Kas 2009, 00:04

[quote="DYLAN"]Selam arkadaşlar,

2010 octavia elagance (1,4 TSI)  aracın hareket halindeyken kapı açıldığında sesli uyarısı yok. Sadece görsel olarak var bu donanım özeelliği konusunda konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de iç döşeme renginde  (bej renk) paspas bulamadım. Serviste (ATA) orjinal paspaslar siyah renkli o da çok çirkin duruyor. Nerelerde bulabilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.  şimdiden teşekkürler. 
[/QUOTE]
kapı sesli ikaz çok düşük hızlarda olmuyor birde 30-40 km/hıza çıkınca  dikkatlice deneyin sesin gelmesi gerek bej rengi paspas demişsinzi birde ben geçen hafta aldım 45 lira gibi bir paraya koçtaş tan, ama bir çok büyük alışveriş merkezinin (migros real vs.) otomobil aksesuar bölümünde bu paspaslar var iyisi 40-50 lira birşey
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti WXW » 15 Kas 2009, 00:18

ya da benim gibi bir halıcıya gider, altı su geçirmeyen, üstü deve tüyü renginde halı parçalarından alıp, uygun ölçülerde kestirip etrafına overlock yaptırırsınız.miss gibi halı paspaslarınız olur.maaliyeti 25-30 tl yi geçmez. hatta az daha masrafa girip 2 takım yaptırırsınız, eskiyince diğerini kullanırsınız:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti sucan » 15 Kas 2009, 00:30

[quote="WXW"]ya da benim gibi bir halıcıya gider, altı su geçirmeyen, üstü deve tüyü renginde halı parçalarından alıp, uygun ölçülerde kestirip etrafına overlock yaptırırsınız.miss gibi halı paspaslarınız olur.maaliyeti 25-30 tl yi geçmez. hatta az daha masrafa girip 2 takım yaptırırsınız, eskiyince diğerini kullanırsınız:)[/QUOTE]

ben her tabana üçer paspas yaptım orjinal paspas onun üstüne altı pilastik üstü bej rengine yakın kumaş bir halı kestirdim onunda üstüne bej rengi plastikleri koydum çokmu titizim ne octavia mın canı sağolsun Big%20smileBig%20smile
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti RoadFighter » 15 Kas 2009, 00:55

Merhaba,

Hoşgeldiniz.

Bej renk paspası tavsiye etmem. Arabaya bine çıka zaten o bej renk paspasın ortaları çirkin bir siyaha dönüyor. Siyah paspas da tozu belli ediyor diyebilirsiniz. Siyah paspası yıkayınca toz izi geçiyor da bej renkteki kirler yıkanma ile geçmiyor.

Siyah paspaslarınız kauçuk ise bırakın onlar dursun.

Yok kauçuk değil de halı paspas ise hemen kurtulmanızı tavsiye ederim. (halı paspas kadar lanet;toz kaldıran,ortalığı kokutan,koltukları toz rengine çeviren başka birşey yok)

Kapı açık uyarısı park lambalarını açtıktan sonra oluyor bildiğim kadarıyla. Onun dışında maxi-dot ekrandan anlayabilirsiniz kapıların açık olduğunu.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 15 Kas 2009, 01:26

[quote="sucan"] [quote="WXW"]ya da benim gibi bir halıcıya gider, altı su geçirmeyen, üstü deve tüyü renginde halı parçalarından alıp, uygun ölçülerde kestirip etrafına overlock yaptırırsınız.miss gibi halı paspaslarınız olur.maaliyeti 25-30 tl yi geçmez. hatta az daha masrafa girip 2 takım yaptırırsınız, eskiyince diğerini kullanırsınız:)[/QUOTE]

ben her tabana üçer paspas yaptım orjinal paspas onun üstüne altı pilastik üstü bej rengine yakın kumaş bir halı kestirdim onunda üstüne bej rengi plastikleri koydum çokmu titizim ne octavia mın canı sağolsun Big%20smileBig%20smile
[/QUOTE]

sen ayakkabıları çıkar evinde gibi kullan arabayı kanımca. misafir odasından konforlu olmuş bence...:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti C@GL@R » 15 Kas 2009, 18:52

hepsiburada.com da var sanırım ordan alabilirsiniz
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti tivoli » 15 Kas 2009, 22:15

oha diyorum artık.. sıfır araç satıyorlar paspasınıda müşteriye arattırıyorlar yazıklar olsun derim
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti umitguven » 16 Kas 2009, 01:29

ya o ses farları, sinyalleri açık unuttuğun için çalmıyor mu yani kapı açık sinyali değil diye biliyorum. Ama yüksek model araçlarda vardır belki o ayrı. Benim ki 2001 octi...

umitguven
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 16 Kas 2009, 03:56

benim bildiğim kadarıyla kapı açık uyarısı ekranda ikaz verir birde tavan lambası yanar,ses  ikazı parklaraçık kaldığında kapıyı açtığınızda veya kontak anahtarını çektiğinizde öter ...

kazasız belasız...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir