Şu seslerde olmasa!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şu seslerde olmasa!

İleti ayhani » 21 Kas 2009, 11:45

Arkadaşlar 2008 octi sahibiyim. Arabamdan gayet memnunum ama bir iki ses benim canımı sıkıyor
1-Şoför tarafındaki emniyet kemerinin bağlantı yerinden plastik gıcırtısı
2-El freninde özellikle hafif bozuk yollardaki zırıltı.
3-Bozuk asfalltta ön cam civarından gelen cam sesine benzer zırıltı.

1.problemi serviste çözdürmüştüm ama yine nüksetti.

Sizdede böyle problemler varmı?

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 21 Kas 2009, 11:57

Garanti veriyim bunlar her arabada vardır heralde benim fabişde bunun çok daha fazlası var diyebilirim.2009 model şu fiat'ın kurbağa tipli aracına bindim o bile şangır şungur ediyor.Gerçi fiat ile karşılaştırdım ama yinede 2009 modeldi :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Kas 2009, 11:59

2008 model bır arabada olmaması lazım bence.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti alpino » 21 Kas 2009, 12:06

eğer aracınız elegance ise ön camdaki park bilet tutucu denen plastik parça bozuk yolda ses yapıyor olabilir. benim öncam çatladığında değiştirmek için ön camı sökerlerken o parçanın hakkından geldikleri için öyle bir derdim kalmadı. ama diğer sesler bende yok. ben daha çok yol gürültüsü ve 120 üzeri hızda içeri giren rüzgar sesinden dertliyim
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti iceman70 » 21 Kas 2009, 12:43

dikkatinizi yola verin sürekli takmayın o gıcırtıları yapacak bişey yok yoksa her ayı sanayide geçirmek zorunda kalırız :)))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 21 Kas 2009, 13:55

[quote="ayhani"]Arkadaşlar 2008 octi sahibiyim. Arabamdan gayet memnunum ama bir iki ses benim canımı sıkıyor
1-Şoför tarafındaki emniyet kemerinin bağlantı yerinden plastik gıcırtısı
2-El freninde özellikle hafif bozuk yollardaki zırıltı.

1.problemi serviste çözdürmüştüm ama yine nüksetti.

Sizdede böyle problemler varmı?
[/QUOTE]

1 numara hiç yaşamadım

2 numara oda yok

3 numara ya camdaki park tutucu plastik yada aynadaki yağmur sensörünün olduğu tarafta hafif oynama.bende hafif oynama var onu tutunca ses kasiliyor.bir deneyin.

bendeki problem ön göğüsten cama yakın yerde kasislerde yada bozuk yolda tıkırtı gelmesi.servis halledilir dedi ama ben bi türlü gidemedim....

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti skodaizm » 21 Kas 2009, 15:28

Bu ses benim Fabia da da var diyordum ki. Ön camdaki OGScihazının takma ayağından geldiğini keşfettim. Eğer sizde de OGSceya benzeri bir cihaz varsa bir kontrol edin.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti onurhan2006 » 21 Kas 2009, 16:36

arkadaşlar beni biraz bilgilendirin lütfen;
bende 93 favo lx var dünyanın kmsini yaptım ama arabamda sadece 4.viteste vites kolundaki şangırdama sesinden başka ses yok , sizler böyle konu açtıgınız zaman inanın arabamı değiştirmekten korkuyorum favo da duymadıgın sesi octi de yada fabia da duymak insanın çok zoruna gider, hadi fiatı geçtim ama japon arabalarında bu tür sesler hiç duymadım.
ilerde bir gün ki bu gün cok uzak değil yeni bir araba alacagım an bu yazdıgınız şikayetlerden dolayı skodayı direk eliyorum, dünyanın parasını verip kafamı agrıtmaya değmez gibi sanki...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti alpino » 21 Kas 2009, 17:09

onur bey öyle düşünmeyin. bu tamamen beklentilerin sonucudur. kendi sınıfındaki araçlara göre skoda ne yazık ki biraz fazla ses alıyor. ama tabiki sizin aracı kullandıktan sonra direk bi octavia ya binerseniz mutlaka ki octavia inanılmaz derecede sessiz gelecektir. ama zamanla kulak alıştıkça bu sınıf ve bu fiyata satılan bir araçta olmasını istemeyeceğiniz veya az da olsa size batan şeyler oluyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurhan2006 » 21 Kas 2009, 17:21

sorunda o işte üstad yoksa fabia yada octavia ya laf söylediğimizden değil, beklenti artıyor 2008 model araba yeni sayılır bir arabadan öyle cins cins sesler duymak herkesi rahatsız eder skoda ( " tamamen bu forumdaki octavia ve fabia kullanıcılarının yorumlarına göre yazıyorum") bence o kadar cok para verilip alınacak araba değil...
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 21 Kas 2009, 18:03

[quote="onurhan2006"] arkadaşlar beni biraz bilgilendirin lütfen;bende 93 favo lx var dünyanın kmsini yaptım ama arabamda sadece 4.viteste vites kolundaki şangırdama sesinden başka ses yok , sizler böyle konu açtıgınız zaman inanın arabamı değiştirmekten korkuyorum favo da duymadıgın sesi octi de yada fabia da duymak insanın çok zoruna gider, hadi fiatı geçtim ama japon arabalarında bu tür sesler hiç duymadım.ilerde bir gün ki bu gün cok uzak değil yeni bir araba alacagım an bu yazdıgınız şikayetlerden dolayı skodayı direk eliyorum, dünyanın parasını verip kafamı agrıtmaya değmez gibi sanki...
[/QUOTE]
arabamız yeni ya o sebepten çok dinliyoruz, kaba tabirle "batıyor" bu sesler.benim emektar renoya binince bende de 1-2 yer dışında ses gelmiyor:)
soğuma skodadan, dizayn sebebiyle rüzgar sesi dışında ses yok:))
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti onurhan2006 » 21 Kas 2009, 18:38

aslında daha önce hiç octaviya ya yada fabia ya binmedim bu yüzden sağlıklı yorum yapamıyorum belki de dediğiniz gibi çok üzerinde durulmayacak seslerdir ama batar arabaar yeni oldugundan Smile
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 21 Kas 2009, 19:48

kesinlikle yeni bir arabadan olan beklentilerden kaynaklanıyor bu sorunlar. başka bir marka ama ses çıkarmayan bir araba aldığınızda bu sefer skodada olup onda olmayan özellikler batmaya başlayacak. yani bu işin sonu yok. eksiksiz istediğinizde ise bu sefer çok çok yüksek meblağlara çıkmak gerekiyor.

örneğin octiye göre çok daha sessiz olan yeni kasa honda civic'in en üst donanımında dahil arka kol koyma yerinden bagaja erişim, sürücü ve yolcu koltuklarında bel destekleri, soğutmalı kol dayama ünitesi ve tüm camlarda tam otomatik elektrikli cam mevcut değil.

şimdi aynı fiyata octi alıp az bişey ses mi dinlemeli yoksa sessizlik olsun diye atıyorum honda alıp ufak da olsa bu özelliklerden fedakarlık yapmak mı?
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ayhani » 21 Kas 2009, 20:51

[quote="iceman70"]dikkatinizi yola verin sürekli takmayın o gıcırtıları yapacak bişey yok yoksa her ayı sanayide geçirmek zorunda kalırız :)))[/QUOTE]

Öncelikle cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Diğerleri değilde sol kulağımın dibinde olan emniyet kemeri bağlantı noktasından gelen plastik sesi beni deli ediyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 21 Kas 2009, 20:52

[quote="alpino"]kesinlikle yeni bir arabadan olan beklentilerden kaynaklanıyor bu sorunlar. başka bir marka ama ses çıkarmayan bir araba aldığınızda bu sefer skodada olup onda olmayan özellikler batmaya başlayacak. yani bu işin sonu yok. eksiksiz istediğinizde ise bu sefer çok çok yüksek meblağlara çıkmak gerekiyor.

örneğin octiye göre çok daha sessiz olan yeni kasa honda civic'in en üst donanımında dahil arka kol koyma yerinden bagaja erişim, sürücü ve yolcu koltuklarında bel destekleri, soğutmalı kol dayama ünitesi ve tüm camlarda tam otomatik elektrikli cam mevcut değil.

şimdi aynı fiyata octi alıp az bişey ses mi dinlemeli yoksa sessizlik olsun diye atıyorum honda alıp ufak da olsa bu özelliklerden fedakarlık yapmak mı?[/QUOTE]

Tamamen katılıyorum!.
Octi gibi ağır abi görünüşlü bir arabayı sürerken sol kulağıma sürekli plastik gıcırtısı gelince kendimi tofaşa biniyor gibi hissediyorum :)
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti coachoftheyear » 21 Kas 2009, 23:48

Son madde benim fabiştede oldu.komple ön torpido söküldü.Elektrik aksamından gelen bir sesmiş.Şu an sorun yok.
coachoftheyear
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 22 Kas 2009, 00:23

Bozuk yolda ön camdan gelen zrırıltı büyük ihtimal ön camın sol alt köşesindeki bilet tutacağı plastik bi aparat var onun arasında camla hafif boşluk vardır bozuk satıha girince cama çarpıp ses çıkartıyo.O plastik aparatı ya cama tam yaslayın eğer yine ses yaparsa camdan biraz daha ayırın ses kesilir.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 22 Kas 2009, 01:21

[quote="murat06"]Bozuk yolda ön camdan gelen zrırıltı büyük ihtimal ön camın sol alt köşesindeki bilet tutacağı plastik bi aparat var onun arasında camla hafif boşluk vardır bozuk satıha girince cama çarpıp ses çıkartıyo.O plastik aparatı ya cama tam yaslayın eğer yine ses yaparsa camdan biraz daha ayırın ses kesilir.
[/QUOTE]

O parçayı maalesef dikkatsiz bir araba yıkamacısı yerinden sökmüş şimdi yok ama ses var :)
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir