ARAÇ KIŞ BAKIM KONTROLÜ ÜCRETSİZ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARAÇ KIŞ BAKIM KONTROLÜ ÜCRETSİZ

İleti palowera17 » 24 Kas 2009, 11:55

Arkadaşlar istanbul sultangazide bulunan Volkswagen yetkili bayi olan Metal Oto 'ya bağlı bulunan Metal Boya Otom.Şti'nde aracın 15 nokta kontrolü ücretsiz olmak kaydıyla bir kampanya başlattı..Her marka aracın kış kontrolünü yapıyorlar..Ben aracın kontrolünü yaptırdım 45.dk sürdü..Aracımın 30,000 bakımı da yapılması gerekiyordu.Bu vesile ile 30.000 km bakımını da orada yaptırdım..Normalde biliyorsunuz ki yağ , polen , benzin , hava filtresi ve gerek duyulursa bujiler değişmekte..Benim araçtaki bujiler iyi durumda olduğundan sadece filtrelerin değişimi yapıldı..Ödediğim rakam ise bana makul geldi..KDV ve İŞÇİLİK dahil 238,40 tl ödedim...Güzel bir firma müşteri odaklı çalışan iyi bir yer.Aracımı dün öğlen 13,00 gibi bıraktım 17,00 de aracım hazırlanmış..Tavsiye edebilirim..Aracım 2008 octavia 1,6 mpI classic

palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti palowera17 » 24 Kas 2009, 11:58

238 uygun geldi dememe sebep ise...atik oto 400 tl , 4 levent sanayide arzel oto 260 tl , ikitelli öztaş oto 250-300 arası fiyat vermişti 30,000 bakımı için..
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti palowera17 » 24 Kas 2009, 12:03

ihtiyaç duyarsanız ilgili kişinin telefonlarını bilgilerini ve referans için plaka mı verebilirim...

saygılarımla..Clap
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feyzahid » 24 Kas 2009, 12:07

Mustafa bey , nasıl aracınızla anlaşabiliyor musunuz. Varsa yeni keşfettiğiniz özellikleri bizlerlede paylaşırsanız seviniriz. Smile
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti palowera17 » 24 Kas 2009, 12:18

[quote="feyzahid"]Mustafa bey , nasıl aracınızla anlaşabiliyor musunuz. Varsa yeni keşfettiğiniz özellikleri bizlerlede paylaşırsanız seviniriz. Smile[/QUOTE]

VALLA KARDEŞİM..ŞUAN İÇİN ****NTI YOK..KONFOR MÜKEMMEL..YARIN ÖĞLENDE İNŞALLAH MEMLEKETİME ÇANAKKALEYE GİDECEĞİM...UZUN YOL DURUMUNU DA SICAĞI SICAĞINA GÖRMÜŞ OLACAĞIM...YAKIT İÇİN DİYEBİLECEKLERİM TAMAMI Ş.İÇİ OLMAK KAYDI İLE ŞU ANA KADAR PARÇA PARÇA 140 TL LİK YAKIT KOYDUM 315 KM Yİ TAMAMLADIM ALDIĞIMDAN BERİ, TANK İÇERİSİNDE HALA ÇEYREKTEN AZ FAZLA YAKIT VAR...TAHMİNİ HESABA GÖRE Ş.İÇİ ŞUAN 0,300 - 0,310 gibi seyrediyor.. BU DA BENİM Ş.İÇİ 0,330 YAKAN 1,4 2005 MEGANE SEDANIMA GÖRE % 10 TASARRUF DEMEK......BU AÇIDAN DA SEVİNDİRİCİ....SESLİ , CM OLARAK MESAFE BİLDİREN PARK SENSÖRÜ SAYESİNDE HER NE KADAR PARK ETME KONUSUNDA USTA OLSAMDA DAHADA PROF OLDUM :) ...KASA 1330 KG OLMASINA VE ŞASİNİN UZUNLUĞUNA RAĞMEN GEÇEN GÜN MERTER - SULTANÇİFTLİĞİ ARASINDA ÇEVRE YOLUNDA  OPEL ASTRA HB 1,3 CDTİ TRİPTRONİC ARKADAŞIM İLE KAPIŞTIM İYİ DİRENDİ BANA AMA SON DÜZLÜKTEKİ SPRİNTİM İLE AVLADIM  :)...MOTOR SESİ , ÇUKUR DARBELERİNİ ÖN TAKIMDA DİREKSİYON DA HİSSETME GİBİ PROBLEMLER YAŞADIĞIM ESKİ ARACIMLA KARŞILAŞTIRIRSAK ESER YOK O ****NTIMDAN..ŞUAN 100 ÜZERİNDEN 95 PUAN VERİYORUM ARACIMA , MEMLEKET DÖNÜŞÜ TEKRAR BİR PUANLAMA YAPARIM.. :))
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti palowera17 » 24 Kas 2009, 12:22

[quote="feyzahid"]Mustafa bey , nasıl aracınızla anlaşabiliyor musunuz. Varsa yeni keşfettiğiniz özellikleri bizlerlede paylaşırsanız seviniriz. Smile[/QUOTE]

aracı çalıştığım yere ve mahalleme getirdiğimde bir anda etrafında 7-8 kişi  doluştu her defasında...araca hayran kaldılar..fiyat konusunda da hala 23,75 e aldığıma inanmayan ve octavia almayı kafasına koyanlar var..LOL
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feyzahid » 24 Kas 2009, 12:25

Aracınızdan memnun olmanıza sevindim. Ben 55 tl ye ş.içi 230 km. yaptım fazla diyordum ama sizinki benden de fazla. Neyse onu yol durumu ve sürat etkiler. Park sensörü bende taktıracağım. Konuşan sensörü sizmi taktırdınız , araçta var mıydı.
Hayırlı yolculuklar.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti palowera17 » 24 Kas 2009, 12:31

[quote="feyzahid"]Aracınızdan memnun olmanıza sevindim. Ben 55 tl ye ş.içi 230 km. yaptım fazla diyordum ama sizinki benden de fazla. Neyse onu yol durumu ve sürat etkiler. Park sensörü bende taktıracağım. Konuşan sensörü sizmi taktırdınız , araçta var mıydı.
Hayırlı yolculuklar.
[/QUOTE]

oo güzelmiş yakıt...ama 3-4 kez agrasif ve devirli kullandım..bayram üstü acele işlerim olduğu için ibrenin bir çok kez ş.içinde 130,150,160 larda gezdiği oldu..bundan dolayıdır..

park sensörü aldığımda vardı....ben  aracın 3.cü sahibiyim..fabrika çıkışlı sanırım..beyaz tamponda siyah duruyor..onları boyatacağım en kısa zamanda.sensörü şiddetle tavsiye ederim.....bir de öne bir çift michelin energy saver yada turanza er300 ile birlikte 4 tane jant aldımmı benim işim tamamdır..Tongue
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti palowera17 » 24 Kas 2009, 12:47

bu arada silecek baktım carrefourda uzun 19 kısa olan 16 idi...aynı marka yı 25 e e aldım muz tipi gayet güzel siliyor ses yok..

palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 25 Kas 2009, 00:20

Kardeş ben de 2006 elagance octaviamın bu hafta sonu 3. yıl bakımını yaptırdım. And Oto Ankara. Yetkili servistir. Araç 32 bin km de. Bujiye gerek yok dediler. Hava, polen, yağ filtresi, 4 litre yağ, cihazda arcı test, alt kontrol vs, hepsi, bir de ucuz olunca yedek polen filtresi de aldım. Hepsi dahil 213 TL tuttu. Kredi kartına 3 taksit de yapıyorlar ama ben yaptırmadım. Bir de aracı yıkayıverdiler. Bilginize.... 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 25 Kas 2009, 03:05

[quote="isnilgiz"]Kardeş ben de 2006 elagance octaviamın bu hafta sonu 3. yıl bakımını yaptırdım. And Oto Ankara. Yetkili servistir. Araç 32 bin km de. Bujiye gerek yok dediler. Hava, polen, yağ filtresi, 4 litre yağ, cihazda arcı test, alt kontrol vs, hepsi, bir de ucuz olunca yedek polen filtresi de aldım. Hepsi dahil 213 TL tuttu. Kredi kartına 3 taksit de yapıyorlar ama ben yaptırmadım. Bir de aracı yıkayıverdiler. Bilginize....  [/QUOTE]

Normalde 240-250 küsür TL arası birşey tutuyor da demek %20 indirim olunca 213 oldu.

Ben And'ta arabaya su tutturamadım bir seferinde. Oraya sırf bu olay için gitmeyeceğim ustalığının iyi olduğunu bildiğim Eyüp Usta da orada olmasına rağmen. Evim Demetevler'de, burnumun dibindeki Ata'ya gitmeyip And'a gidiyordum.

Araca su tutmamak için kaçısan ve arabayı yıkamak için gelen bir arkadaşa da servis yetkilisi bir arkadaşın "aptal mısın lan yürü dön" diye bıyık altından konuşmasını da görünce orada da böyle bayağı muhabbetlerin olduğunu gördüm :)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti isnilgiz » 25 Kas 2009, 13:30

[quote="RoadFighter"]

Normalde 240-250 küsür TL arası birşey tutuyor da demek %20 indirim olunca 213 oldu.

Ben And'ta arabaya su tutturamadım bir seferinde. Oraya sırf bu olay için gitmeyeceğim ustalığının iyi olduğunu bildiğim Eyüp Usta da orada olmasına rağmen. Evim Demetevler'de, burnumun dibindeki Ata'ya gitmeyip And'a gidiyordum.

Araca su tutmamak için kaçısan ve arabayı yıkamak için gelen bir arkadaşa da servis yetkilisi bir arkadaşın "aptal mısın lan yürü dön" diye bıyık altından konuşmasını da görünce orada da böyle bayağı muhabbetlerin olduğunu gördüm :)
[/QUOTE]
Haklısın Kardeş ne diyeyim. Her serviste insanlar hoşlanmadığı muamelelerle karşılaşabiliyor.  Ben hem And'ta hem de Ata'da tuhaf muamelerle karşılaşmadım değil. Ama bu son bakımda gördüğüm muemele de bu açıkçası.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 26 Kas 2009, 18:16

yıllık 15000 bakımı için samet skoda konyada bakıma girdik.
yağ 0/30

filtreler

benzin filtresi

boğaz kelebeği temizliği(bunu beğenmedim araba çok yakmaay başladı)

alt takım bakımı

gerekli kontrol ve makına ile son kontraol yıkama hariç 230 tl tuttu.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir