octavia gaz pedalı sorunları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia gaz pedalı sorunları

İleti alptek32 » 30 Kas 2009, 12:23

selam arkadaslar.
öncelikle arabam octava glxi 1.6 2000 model

sorunum ise

2 gündür ara ara ki bu toplam 5 defa oldu araba kendi kendine yolda giderken gaz takılması oluyor.

frene bastığımda bile hala araba öne asılıyor vitesi boşa aldığımda sanki birisi gaza basıyormuş gibi devir saati 5000-6000 e o doğru ilerliyor.

zoraki frenle yavaşlıyorum sonra kontak kapatıyorum.tekrar çalıştırdığımda ise normale dönüyor.

sizce bunun nedeni nedir. bilenler varsa bi yardımcı olursa sevinirim.

alptek32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 30 Kas 2009, 14:54

buna benzer sorunları 1-2 kez yaşadım ne oldugu hakkında kımseden yorum alamdım ama şimdi motor devir sensörüm arızalı belkı bunun habercısıydı bılemedık.bi makıneye baglatın derım.kafadan uydurma teşhis koymayalım.
ne oldugunu tekrar burdan bılgılendırırsenız bızımde tecrubemız olur.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti hakanerdogan » 30 Kas 2009, 15:14

Eğer gaz pedalı basılı, yani derinlikte kalıyorsa sorunu pedalda aramak lazım biraz daha mekanik bir olay, mekanizmaya bakar, biraz kafa yorunca halledilebilir. Ama yok pedalı bırakınca pedal yukarı kalkıyorda araba gaz vermeye devam ediyorsa olay tamamen elektronik bir sorundur, kendimizce yapacak pek bir şey yok gibi, götürmek lazım. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti isikayhan » 30 Kas 2009, 16:55

gaz kelebeği kirlenmiş olabilir
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti alptek32 » 01 Arl 2009, 18:17

arkadaslar sorun için ustaya götürdüm.
bana önce gaz kelebeğinden dolayı sorun olabileceğnii söyledi.

fakat makineye bağladığında arabanın ısı müşüründen dolayı arıza verdiğini bu nedenlede araba istenilen rolantide çalışmadığını arabayı sıkıştırdığını söyledi.

pahalı bi olay değilmiş yaklaşık 75 tl civarında felan değişeceğini söyledi.

fakat sorun şu.

parça konyadaki hiçbir skoda servisinde yada yetkili satıcısında yok:(

1-2 hafta böyle idare edeceğimi söylediler.

bakalım hayırlısı.
alptek32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 04 Arl 2009, 00:30

[quote="alptek32"] arkadaslar sorun için ustaya götürdüm.
bana önce gaz kelebeğinden dolayı sorun olabileceğnii söyledi.

fakat makineye bağladığında arabanın ısı müşüründen dolayı arıza verdiğini bu nedenlede araba istenilen rolantide çalışmadığını arabayı sıkıştırdığını söyledi.

pahalı bi olay değilmiş yaklaşık 75 tl civarında felan değişeceğini söyledi.

fakat sorun şu.

parça konyadaki hiçbir skoda servisinde yada yetkili satıcısında yok:(

1-2 hafta böyle idare edeceğimi söylediler.

bakalım hayırlısı.
[/QUOTE]

inşallah sorunu sıkıntı yaşamadan halledersın.
olumlu haberlerini iletirsin bizlere hemşerim.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti murtymul » 08 Arl 2009, 17:40

Paspas takılıyo olmasın???::))

murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cnydn » 14 Arl 2009, 01:10

Size önce başınıza gelecekleri sonra da %1000 çözümü söylüyorum. İyi dinleyin :))
Şimdi önce yetkili servise gideceksiniz.. AAaaa diyecekler boğaz kelebengi gaz kelebengi şoolmuş.. Temizleyelim..temizleyecekler..çıkacaksınız yola hoop 2. gün aynı şey..
Sonra bir daha gidiceksiniz..bak bilader böyle böyle diceksiniz.. Bağlıcaklar cihaza.. Aaa abi sizin kelebeng komple ....  değiştirecez bunu.. ee ne kadar ? 750 abi (2 sene evvelin parasıylaa) Siz de de hayde ordan diyip özel servisleri aşındıracaksınız.. 3-4 yeri gezdikten sonra aracım tamir oldu sanıp bayramın 1.günü ankaradan akçaya giderken balıkesir civarında aracınız elde olmadan gaz vermeye sonra da kendini stop etmeye başlayacak.. Bunu en tehlikeli yollarda yapmayıp da şehre gelince yaptığı için Allah'a dua edeceksiniz(120 ile giderken stop etse nolur düşünmek dahi istemiyorum) Bayramın 1.günü araya aracı sokarak yalvar yakar gariban bir servisçiyi işe getirirsiniz.. 20 km öteden köyde aanasıyla bayramlaşırken motosikletine atlar gelir.. balıkesir OSB de bir vw servisidir.. çocuk alır aracı.. takar cihaza.. bizi de dinledikten sonra.. nokta atışı
(hararet müşürü - yağ müşürü(hangisi hatırlamıyorum) arızalanmış abi ..) Çocuk yenisiyle değiştirir parçayı.. ve 4 aylık zulüm sonra erer.. 75 tl
Sonra eve dönünce 750 lira isteyen yetkili servise gidilir.. güzelce kalay basılır..

O müşür denilen zıkkım efendim sıkıntınız...o çok donanımlı servisler anlayana kadar...
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir