octavia 30000 bakımı SHELL ve ÖZGEN oto

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia 30000 bakımı SHELL ve ÖZGEN oto

İleti ayhani » 01 Arl 2009, 11:54

Arkadaşlar kurban bayramında Adana'ya gittim gitmişken Skoda yetkili servisi Özgen otoya uğradım sağolsunlar garanti kapsamında A sütunundan gelen plastik sesi ile el freninin başlığından gelen zırıltıyı gider.

Aynı zamanda arabanın 30.000 bakımınıda yaptırdım. %20 indirimli çıkardıkları fatura 280 tl.

Bu arada arabanın filtrelerini değiştiren usta benzinin çok kötü koktuğunu kalitesiz benzinlerin kokusuna benzediğini ve benzin filtremin tamamen dolu olduğunu söyledi. Çok şaşırdım.
Ben tüm benzini sürekli SHELL istasyonlarından alırım. Yani SHELL'den soğudum.
Ustaya hangi benzini tavsiye edersiniz dedi. Önce bizim tavsiye edemeyiz dedi. Bende bırakın resmiyeti siz hangi istasyonu kullanıyorsunuz dedim. O da OPET dedi. Şimdi OPET kullanmayı düşünüyorum siz ne dersiniz?

Bu arada ÖZGEN oto yaklaşım olarak gayet iyiydi.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feyzahid » 01 Arl 2009, 12:14

Hayırlı olsun. A sütunu derken nereyi kastettiniz acaba.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 01 Arl 2009, 13:07

benim arkadan soldanda şıkı şıkır plastik sesi geliyor şeytan diyor sök her yeri 502 ile yapıştır geliyor mu ondan sonra ses görelim :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 01 Arl 2009, 13:22

ayhani abicim. özgene pek güvenmeni önermem... ama gidersen orada emin abi var. genç bir çocuk o iyidir.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti demir_01 » 01 Arl 2009, 14:04

garantın bıttıkten sonra tucel oto var hasan usta ona gıdınız.hem bu kadar malıyet cıkarmaz.hemde hakiki ustalardan bır tanesidir kendısı.ceyhan yolu üzerinde sol tarafta arac muayne ıstasyonuna varmadan 1 km beride
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 01 Arl 2009, 14:07

[quote="demir_01"]garantın bıttıkten sonra tucel oto var hasan usta ona gıdınız.hem bu kadar malıyet cıkarmaz.hemde hakiki ustalardan bır tanesidir kendısı.ceyhan yolu üzerinde sol tarafta arac muayne ıstasyonuna varmadan 1 km beride [/QUOTE] hasan abi benimde ustam ya... 10 numara insandır :) kesinlikle tavsiye ediyorum.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti ayhani » 01 Arl 2009, 15:04

[quote="feyzahid"]Hayırlı olsun. A sütunu derken nereyi kastettiniz acaba. [/QUOTE]

Şoför emniyet kemerinin olduğu bölüm.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feyzahid » 01 Arl 2009, 15:05

O sütundan bende de ses geliyor
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 01 Arl 2009, 15:19

[quote="feyzahid"]O sütundan bende de ses geliyor[/QUOTE]

Ustanın dediğine göre o sesler kapı plastiklerinin(Kapılaırn çevresinde olan siyah plastik) kurumasından kaynaklanıyormuş. Oraları yağlı bir sprey ile spreylediler geçti.
Tekrar ses olursa Philipsin yağlı temizleme spreyinden sıksam olurmu dedim, usta olur dedi.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 01 Arl 2009, 15:36

[quote="zurna1788"]ayhani abicim. özgene pek güvenmeni önermem... ama gidersen orada emin abi var. genç bir çocuk o iyidir. [/QUOTE]

Mersin 4K'dan sonra Özgen oto bana çok iyi geliyor, en azından yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Benim arabaya bakanda genç uzun boylu bir ustaydı belki aynı kişiden bahsediyoruz. Gerçekten ilgili ve bilgili biriydi.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 01 Arl 2009, 15:38

[quote="demir_01"]garantın bıttıkten sonra tucel oto var hasan usta ona gıdınız.hem bu kadar malıyet cıkarmaz.hemde hakiki ustalardan bır tanesidir kendısı.ceyhan yolu üzerinde sol tarafta arac muayne ıstasyonuna varmadan 1 km beride [/QUOTE]

Çok iyi oldu bu bilgiyi verdiğiniz teşekkür ederim. Smile
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 01 Arl 2009, 23:02

[quote="demir_01"]garantın bıttıkten sonra tucel oto var hasan usta ona gıdınız.hem bu kadar malıyet cıkarmaz.hemde hakiki ustalardan bır tanesidir kendısı.ceyhan yolu üzerinde sol tarafta arac muayne ıstasyonuna varmadan 1 km beride [/QUOTE]

kusura bakmayında adananın en yaramaz adamına arac goturmuşunuz ticari olarak imseyi karalamak değil amacım yanlış anlaşılmasın ama sağlam lambda sensorunu değiştirip benim aracımdan çıkanı benim arkadaşım oldugunu bilmediği birine itelemeye çalışan birini oneriyorsunuz..

dukkanlarını başlarına yıkıyorduk dukkan komşuları ayırdı,siz kimlere duşmusunuz yaa onerdiğiniz adamları bakın zavallı kardeşlerim benim,deneme yanılm yoluyla arıza giderir zatı muhterem,

arkadaşta yetkili servis giderek en iyisini yapmış çunk adanada aam akıllı yer yok skoda konusunda,wv servisleri zaten sahiplenmiyor skodayı yeterince adanada..

birde servis için verdikleri fiyat çok adil çunku benim 30000km bakımımada aynı fiyatı verdiler adil olmak namuslu olmak en onemlisi..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti fıratt » 01 Arl 2009, 23:03

[quote="zurna1788"]ayhani abicim. özgene pek güvenmeni önermem... ama gidersen orada emin abi var. genç bir çocuk o iyidir. [/QUOTE]

birde neden guvenmeyeceğiz..?
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti tivoli » 01 Arl 2009, 23:29

[quote="ayhani"] [quote="feyzahid"]Hayırlı olsun. A sütunu derken nereyi kastettiniz acaba. [/QUOTE]

Şoför emniyet kemerinin olduğu bölüm.
[/QUOTE]
şoför emniyet kemerinin olduğu bölüm B sütunudur.. A sütunu derken ön cam tarafındaki sütunu kastetmişler
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakan48 » 01 Arl 2009, 23:37

[quote="ayhani"]Arkadaşlar kurban bayramında Adana'ya gittim gitmişken Skoda yetkili servisi Özgen otoya uğradım sağolsunlar garanti kapsamında A sütunundan gelen plastik sesi ile el freninin başlığından gelen zırıltıyı gider.

Aynı zamanda arabanın 30.000 bakımınıda yaptırdım. %20 indirimli çıkardıkları fatura 280 tl.

Bu arada arabanın filtrelerini değiştiren usta benzinin çok kötü koktuğunu kalitesiz benzinlerin kokusuna benzediğini ve benzin filtremin tamamen dolu olduğunu söyledi. Çok şaşırdım.
Ben tüm benzini sürekli SHELL istasyonlarından alırım. Yani SHELL'den soğudum.
Ustaya hangi benzini tavsiye edersiniz dedi. Önce bizim tavsiye edemeyiz dedi. Bende bırakın resmiyeti siz hangi istasyonu kullanıyorsunuz dedim. O da OPET dedi. Şimdi OPET kullanmayı düşünüyorum siz ne dersiniz?

Bu arada ÖZGEN oto yaklaşım olarak gayet iyiydi.
[/QUOTE]

egerki sürekli benzininizi shelden alıyorsanız shell müşteri hizmetlerini arayarak akaryakıt kontrolü isteyiniz. türkiyede istasyonlarını düzenli kontrol eden firmaların başında shell gelir.

yani shelden benzin alıpta şikayetci olan bir skoda kullanıcısına ilk kez rastladım ve o yüzden cevap yazma gereği duydum.bende marmariste özel servisimizde kaç tane müşterimi özellikle shel e yönlendirdim çünkü en sorunsuz en az şikayet aldığım shell yakıtıdır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti quickcan » 03 Arl 2009, 19:02

ankarada hangi servise gidiyorsunuz bizde de a4 kasa var gerekirse die soruyorum...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti oguz » 03 Arl 2009, 23:48

bende shell den alıyordum hep. benzin filtresi değişimden filtrenin halini görünce bıraktım. şimdi nerden alacagımı bilmiyorum. opeti tercih ediyorum bende

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti demir_01 » 04 Arl 2009, 01:23

[quote="samet"][quote="demir_01"]garantın bıttıkten sonra tucel oto var hasan usta ona gıdınız.hem bu kadar malıyet cıkarmaz.hemde hakiki ustalardan bır tanesidir kendısı.ceyhan yolu üzerinde sol tarafta arac muayne ıstasyonuna varmadan 1 km beride [/QUOTE]

kusura bakmayında adananın en yaramaz adamına arac goturmuşunuz ticari olarak imseyi karalamak değil amacım yanlış anlaşılmasın ama sağlam lambda sensorunu değiştirip benim aracımdan çıkanı benim arkadaşım oldugunu bilmediği birine itelemeye çalışan birini oneriyorsunuz..

dukkanlarını başlarına yıkıyorduk dukkan komşuları ayırdı,siz kimlere duşmusunuz yaa onerdiğiniz adamları bakın zavallı kardeşlerim benim,deneme yanılm yoluyla arıza giderir zatı muhterem,

arkadaşta yetkili servis giderek en iyisini yapmış çunk adanada aam akıllı yer yok skoda konusunda,wv servisleri zaten sahiplenmiyor skodayı yeterince adanada..

birde servis için verdikleri fiyat çok adil çunku benim 30000km bakımımada aynı fiyatı verdiler adil olmak namuslu olmak en onemlisi..
[/QUOTE]

burdan emre ve benle beraber dısardan 4  kısının hasan ustada hakkında iyi düşüncelerle bahsediyorsak.olay bitmiştir.ben aracımızı ılk aldıgımızda abımın tavsıyesıyle yılmaz otoya götürdüm.adam resmen kendıne bagımlı yaptı.en son onun bana soyledıgı arızaları bı kagıda yazıp bastım erkek lısesının oralarda bahar otoya götürdüm.oda bi iki tur attı,kagıttakı arızaların oldugunu soyledı.sonra bastım tucel oto ya gittim.oda bunların hıc bırıne gerek yok sadece üst takozlar degısecek dedı bu kadar.aradakı fark burda işte.ayrıca ne zamandır aracımı onlara gotururum ne zamandırda bı sorun cıkmaz...
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir