XENON VE ÇELİK JANT SEÇİMİ ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

XENON VE ÇELİK JANT SEÇİMİ ?

İleti palowera17 » 02 Arl 2009, 19:57

ARKADAŞLARIM..RESİMDEKİ ARACIM İÇİN ÇELİK JANT VE ZENON TAVSİYELERİNİZİ , BİLİYORSANIZ FİYATLARINI VE SATIŞ YERLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLERİ BEKLİYORUM..

palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 02 Arl 2009, 19:59

bence dandik xenon far almaktansa h7 beyaz ampul al daha iyi. ama yok ben xenon'un iyisini alacam dersen o başka. ben narva h7 beyaz ampul taktım herkes xenon zannediyor mis gibi oldu hemde kaliteli uzun ve kısalar toplam 100 tl civarı tutuyor.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti alpino » 02 Arl 2009, 20:02

bir kere illa xenon taktıracaksanız zaten aracınıza kalitesizini takmanız mümkün değil. zira sistem bilgisayarı direk olarak lamba arıza uyarısı veriyor. kalitelisini takmadığınız sürece bu arızanın önüne geçilemiyor. bunun yerine beyaz renkli kaliteli bir beyaz ampul bence de daha iyi olacaktır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti fıratt » 02 Arl 2009, 20:10

[quote="alpino"]bir kere illa xenon taktıracaksanız zaten aracınıza kalitesizini takmanız mümkün değil. zira sistem bilgisayarı direk olarak lamba arıza uyarısı veriyor. kalitelisini takmadığınız sürece bu arızanın önüne geçilemiyor. bunun yerine beyaz renkli kaliteli bir beyaz ampul bence de daha iyi olacaktır.[/QUOTE]

xenon yerini hiçbir ampul tutmaz kendimizi başkalrını kandırmayalım..

xenon daha şık bir hava veriyor araca.

benim aracımda sfx 8000k var maşallahı var tıkı çıkmadı ARIZA FALAN VERMEDİ..

xenonun arıza verdiğini ilk arkadaşımızdan duyuyorum skodam forumunda konu aratsak boyle bir şikayet çıkmaz,ancak 2006 yılında taktıranlar arıza ışıgı yandı gibi şeyler soyler ancak yeni xenon balastları kesinlikle arıza lambası yakmaz,biçok yer zaten soyler veya kutusu uzerinde yazar arıza ışıgı yakmaz diye..

sonuç olarak herhangi bir arızaya neden olmaz..

kalite istersenizde mercxekli olmadıgı surece ne marka oldu okadar onemli değil.ama servis ağı bakımından en iyi marka cyclone xenon kitleridir..fiyat olarakta 200-350 arasıdır..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti iceman70 » 02 Arl 2009, 21:34

Oz tavsiye ederim süper ötesidir ama parasıda öyle :)))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 02 Arl 2009, 22:13

[quote="samet"] [quote="alpino"]bir kere illa xenon taktıracaksanız zaten aracınıza kalitesizini takmanız mümkün değil. zira sistem bilgisayarı direk olarak lamba arıza uyarısı veriyor. kalitelisini takmadığınız sürece bu arızanın önüne geçilemiyor. bunun yerine beyaz renkli kaliteli bir beyaz ampul bence de daha iyi olacaktır.[/QUOTE]

xenon yerini hiçbir ampul tutmaz kendimizi başkalrını kandırmayalım..

xenon daha şık bir hava veriyor araca.

benim aracımda sfx 8000k var maşallahı var tıkı çıkmadı ARIZA FALAN VERMEDİ..

xenonun arıza verdiğini ilk arkadaşımızdan duyuyorum skodam forumunda konu aratsak boyle bir şikayet çıkmaz,ancak 2006 yılında taktıranlar arıza ışıgı yandı gibi şeyler soyler ancak yeni xenon balastları kesinlikle arıza lambası yakmaz,biçok yer zaten soyler veya kutusu uzerinde yazar arıza ışıgı yakmaz diye..

sonuç olarak herhangi bir arızaya neden olmaz..

kalite istersenizde mercxekli olmadıgı surece ne marka oldu okadar onemli değil.ama servis ağı bakımından en iyi marka cyclone xenon kitleridir..fiyat olarakta 200-350 arasıdır..
[/QUOTE]

samet dostum git aracına 100-150 tl lik bir xenon kit taktır bak ne oluyor. biz denedik. düşük voltajla çalışan ucuz xenon kitini taktılar. tamam git farları yak bakalım dediler. anında arıza uyarısı verdi octavia. söktüler pahalısını (yüksek voltajlı) taktılar şimdi yak dediler farları hata vermedi. gözümün önünde oldu. aldığım yer kuzenime ait. takan da kendisi. hatta türkiye ye kendisi getiriyor xenon kitlerini. daha önce de karşılaşmış. elektronik beyni çok hassas olan araçlarımızda adi xenon kitler lamba arızası hatası verdiriyor. bu dediğim olay geçen sene oldu.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fıratt » 02 Arl 2009, 22:30

alpino ustad sfx 100+kdvye aldım..balastlar artık arza lambasıyakmıyor ince ve fazla ısınmıyor..yeni nesil sorunsuz çunku tuvcert xenon konusunda standart getirdi
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti zurna1788 » 02 Arl 2009, 22:39

xenon a yorum yapamam ama JANT KONUSUNDA BBS den şaşma sayın abicim :)))

205/45/17 BBS JANT TAKTINMI AZCIKTA DÜŞÜRDÜNMÜ OHHHHHHHHH TADINDAN YENMEZ... :)))
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti palowera17 » 03 Arl 2009, 10:28

yaklaşık iki ay önce megan sedane ım vardı....h7 kamasonic marka xenon kiti aldım aksaraydan 100 tl ye , 20 tl de başka bir yerde montaj yaptırdım.....39.günde sol xenon patladı yani beyin gitti....başka bir yere gittim...bana beyin için 100 tl fiyat verdiler....dedim kalsın....orjin halojenlere dönmüştüm :(:))

palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 03 Arl 2009, 10:47

Mavi boyalı uyduruk aydınlatma yapan ampul takmaktansa standart halojeni kullanmaya devam etmek akıllıca olur, eğet amaç önünü daha iyi görmekse.

Ne kadar sarı (düşük K°) o kadar iyi aydınlatma, ne kadar mavi o kadar kötü aydınlatma, fizik kuralı...

Mercek varsa farda Xenon süper, ama merceksiz farda xenon yalan, kesilme çizgisi falan olmuyor...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti alpino » 03 Arl 2009, 11:37

[quote="irfant"] Mavi boyalı uyduruk aydınlatma yapan ampul takmaktansa standart halojeni kullanmaya devam etmek akıllıca olur, eğet amaç önünü daha iyi görmekse.

Ne kadar sarı (düşük K°) o kadar iyi aydınlatma, ne kadar mavi o kadar kötü aydınlatma, fizik kuralı...

Mercek varsa farda Xenon süper, ama merceksiz farda xenon yalan, kesilme çizgisi falan olmuyor...
[/QUOTE]

iyi ki mercekli farın var seninde napalım kardeş bizimkine uygun yan sanayi yok. orijinali 950 tl
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 03 Arl 2009, 11:49

İlla orijinal mercekli far olacak şartı yok, mercek montajı da yapılabilir (500 TL maliyetle bixenon mercek ve kit mümkün) Smile

Çok daha uzun süre merceksiz araç kullandım, Fabia aracımda ve merceksizken Roomster'a takmadım Xenon, karşı tarafı düşünerek. Ama gidip en iyi aydınlatan halojeni kullandım. Yani çaresiz değiliz, mavi boyalı ampul rezil bir aydınlatma sunuyor, bir şeyi göremeyip çarpmaktansa, Allah korusun.

Standart halojen ampuller hala aydınlatmada yeterli, yoksa testlerden geçemezlerdi.

Normal fara xenon kit alıp da memnun olmayan çok kişi var (Geceuçuşu forumunda çok örnek var), keza mavi boyalı ampul alıp da aydınlatmadığı için söküp atan. Paraya yazık olmasın diye yazıyorum, alıp da kullanamamak israf oluyor. Deneyenlerden feyz almak güzeldir...  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ayhani » 03 Arl 2009, 13:16

[quote="grey_wolf"]bence dandik xenon far almaktansa h7 beyaz ampul al daha iyi. ama yok ben xenon'un iyisini alacam dersen o başka. ben narva h7 beyaz ampul taktım herkes xenon zannediyor mis gibi oldu .[/QUOTE]
Hıııı, evet mis gibi oluyor!!!! Karşıdaki adamın gözüne ediyorsunuz ama.

Allahım bizi merceksiz fara xenon takan ve projektör gibi beyaz ampülleri takan, sis olmadığı halde sis farlarını yakan kırolardan trafikte koru.

Böyle krolar denk geldiğinde bende basıyorum uzunları görüyorlar merceğin odağını  Angry
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 03 Arl 2009, 13:20

[quote="ayhani"] [quote="grey_wolf"]bence dandik xenon far almaktansa h7 beyaz ampul al daha iyi. ama yok ben xenon'un iyisini alacam dersen o başka. ben narva h7 beyaz ampul taktım herkes xenon zannediyor mis gibi oldu .[/QUOTE]

Allahım bizi merceksiz fara xenon takan ve projektör gibi beyaz ampülleri takan, sis olmadığı halde sis farlarını yakan kırolardan trafikte koru.

Böyle krolar denk geldiğinde bende basıyorum uzunları görüyorlar merceğin odağını  Angry
[/QUOTE]

bahseden arkadasın taktıgı xenon degil sadece ampul ve bahsettigin gibi kimsenin gozunu de almıyor. sonucunda halojen.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 03 Arl 2009, 13:24

[quote="oguz"][quote="ayhani"] [quote="grey_wolf"]bence dandik xenon far almaktansa h7 beyaz ampul al daha iyi. ama yok ben xenon'un iyisini alacam dersen o başka. ben narva h7 beyaz ampul taktım herkes xenon zannediyor mis gibi oldu .[/QUOTE]

[/QUOTE]

bahseden arkadasın taktıgı xenon degil sadece ampul ve bahsettigin gibi kimsenin gozunu de almıyor. sonucunda halojen.
[/QUOTE]

Benim lafım zaten arkadaş değil.
Ama bazıları trafikte projektör gibi beyaz ışık yayan farlar ile geziyorlar lafım onlara. Artık merceksiz farda xenonmu kullanıyorlar, yoksa çok kuvvetli beyaz ampülmü kullanıyorlar tam bilgim yok, ama şu kesin trafiğin içine ediyorlar.

Bırakın merceksiz fara xenon takmayı, ben octi a5'in far ayarını en aşağıda tutuyorum, kendi önümü bile zor görüyorum. Hafif yükseltsem karşı taraftan sürekli sellektör yapıyorlar.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 03 Arl 2009, 13:27

bende merceksiz xenon var. marifetmiş gibi konusmuyorum. far ayarı yaptırıp aracın içindende en aşşagıya indirdim öyle kullanıyorum. öyle selektör felanda yemedim. yanlıs anlamayın bunu savunmuyorum ama en azından bi şekilde rahatsız etmiiyorum kimseyi. he trafikte var kısaları xenon sisler xenon hepsini acıp yanar döner gezenler. onlara tav olmamak mümkün degil

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 03 Arl 2009, 13:29

[quote="oguz"]bende merceksiz xenon var. marifetmiş gibi konusmuyorum. far ayarı yaptırıp aracın içindende en aşşagıya indirdim öyle kullanıyorum. öyle selektör felanda yemedim. yanlıs anlamayın bunu savunmuyorum ama en azından bi şekilde rahatsız etmiiyorum kimseyi. he trafikte var kısaları xenon sisler xenon hepsini acıp yanar döner gezenler. onlara tav olmamak mümkün degil[/QUOTE]

İlginç ben orjinal  halojen farları yükseklik ayarını hep en aşağıda tutuyorum, biraz yükseltsem sellektör yiyiyorum. Siz nasıl merceksiz xenonla sellektör yemiyorsunuz hayret?
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 03 Arl 2009, 13:30

far ayarınız düzgün olmayabilir. çünkü benimde halojenler varken far ayarı yoktu. en yukarı aldıgımda herkez selektor yapıyodu 2. konumda kullanıyodum. xenonları takınca en uste aldım far ayarı yaptık en ust konumda iken. sonra ben aracın içinden en aşşagı cektim 3. konuma

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir