MERSİN 4K OTO (YETKİLİ SERVİS !!..)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MERSİN 4K OTO (YETKİLİ SERVİS !!..)

İleti inaneker » 03 Arl 2009, 13:27

Arkadaşlar,

Sizlere Mersin 4k skoda yetkili servisi ile alakalı bir takım bilgiler vermek, uyarılarda bulunmak istiyorum.

Aracımı 2008 yılında söz konusu şirketten aldım. Aldıktan kısa bir süre sonra Ağustos ayında anahtar teslimi aldığım sıfır  aldığım aracımın üzerinde vergi borcu çıktı. aAylar süren uğraşlardan ve sayısı 15 - 20'yi bulan söz konusu şirkete gidip gelmelerden sonra bu borç zorla ödendi.

Tüm bu olaylardan 2 - 3 ay sonra aracımın benzin kapağı yıkama esnasında yerinden çıktı. Hemen söz konusu servise götürdüm. Usta daha önce hiç benzin kapağı görmediği için aracımdan benzin kapağı iç çerçevesininde nasıl söküleceğini bilmiyordu (Halbuki bir pim ve düğmeyle işlem kolayca gerçekleştiriliyor) Usta tüm bunlardan habersiz tornavida ile işleme koyuldu ve koyulurken beraber parçayı kırdı. Ben de aracın yanında olduğumdan tüm işleme şahit oldum. Müdahale etmeme fırsat kalmadı bile. Ben yeni parçanın siparişini verin hemen derken kırılanın yerine. Onlar benim aracımla aynı modelle tesadüfen orada bulunan başka bir araçtan söz konusu parçayı aynı yöntemle sökmeye çalışırken o parçayı da kırdılar. Zavallı adamın hiç birşeyden haberi yok.

Daha buna benzer çok olay geldi başıma hele bir far ampülü değiştirme vakası var ki evlere şenlik. Usta kısa farın yerine uzun farı takmış farkına varmasam sonuç facia olacaktı. Düşünün yetkili serviste ustalar uzun far ile kısa farın ayrımını yapamıyor. Herhangi bir parçayı nasıl sökeceğini bilmiyor. Ve en önemlisi sizin aracınızdan sağlam parçayı alıp diğer araçtaki kırık parçayla değiştirebiliyorlar.

Aracımın bakımlarını artık Adana Özgen Oto da yaptırıyorum. Çok memnunum. En ufak bir sorun için dahi maalesef Adanadan Mersine gidiyorum. Ayrıca mersinde Merih oto da var. Onlarda çok iyiler

Bilgilerinize

inaneker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 03 Arl 2009, 15:14

arabayı yeni almıştık 2006 nın yazıydı. aldığımız fabia nın 4 lü flaşörü takılı kalıyordu. babamla özgen otoya gittik. adamlar önce anahtarın bozuk olduğunu söylediler. masrafının 30 tl olduğunu söylediler.daha sonra sevindik ve tamam dedik.anahtara birşeyler yaptılar. 5 dk bile sürmedi usta bize döndü ve dediki 5 dk oldu işçilik ücretim 2 katına çıktı dedi. babamla donduk kaldık.nediyosun sen dedik.öyle işinize gelirse dedi.sonra gerizekalı adam ne yaptığını bile bilmiyorum ama anahtara birşeyler yaptıktan sonra bizi yolladı. eve bir geldik.aşağı baktım dörlü flaşör yine takılı kalıyordu. servise yine gittik. sorunun comfort ünitesinden olduğunu söyledi ve 500 tl masrafının olduğunu söylediler. az önce geldiğimizde anahtardan demiştiniz dedim. şimdi bunu değiştirisek arıza düzelmezse başka birşey mi bulacaksınız dedim. tabi bu konuşmalar bize yapılırken son derece ukala ve müşteriyi hiç sallamayan bir tutum sergiliyorlardı...  bi arkadaşımında fabiasını geçen hafta özgene götürmüş arabanın hiçbirşeyi yok gönül rahatlığıyla binebilirsiniz demişler. araba 2 gün önce yolda kaldı... problemde akü bitmiş. halbuki akü yüde kontrol etmişler... hala özgen çok iyi diyorsanız birşey diyemem. buradan tüm SKODA SERVİSLERİNE SESLENİYORUM. BÖYLE DEVAM EDERLERSE ÇOK GEÇ OLMADAN HEPSİ KEPENK KAPATIR... ÖZGEN ZATEN UZATMALARI OYNUYOR...

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti inaneker » 03 Arl 2009, 16:10

Yanlış anlaşılmasın ben özgene iyi derken mersine göre iyi dedim. mersin 4k daha vahim. Skodanın servislerinden kaynaklanan sorunlar araç satışlarını bile etkiliyor. Ben bile benim arabayı görüp beğenen almak isteyen bir kaç kişiye mani oldum. Yüce oto ya duyrulur
inaneker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 03 Arl 2009, 16:22

inaneker yazdı:Yanlış anlaşılmasın ben özgene iyi derken mersine göre iyi dedim. mersin 4k daha vahim. Skodanın servislerinden kaynaklanan sorunlar araç satışlarını bile etkiliyor. Ben bile benim arabayı görüp beğenen almak isteyen bir kaç kişiye mani oldum. Yüce oto ya duyrulur
Aynı fikirdeyim. Koyunun olmadığı yerde keçi misali
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir