BENZİN KATKISI - TASARRUF/GÜÇ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BENZİN KATKISI - TASARRUF/GÜÇ

İleti palowera17 » 04 Arl 2009, 01:36

MERHABA ARKADAŞLAR...250 LT LİTRE BENZİN KADAR KULLANIMLIK NANO-TECH İSİMLİ KATKI MALZEMESİ ALDIM...50 LT BENZİN İÇİN 20 ML İLAVE EDİLİYOR...FİYATI 15 TL...YANİ 5 DEPO BENZİN İÇİN KULLANILABİLİYOR....DAHA 2.GÜNÜ FAKAT PERFORMANSI HEMEN ETKİLEDİ...KALKIŞLARDA VE DEVİRLİ KULLANIMLARDA ARAÇ DAHA SERİ OLDU DİYEBİLİRİM...102 HP LİK MOTOR SANKİ 115 HP LİK ARAÇ İLE EŞDEĞER DESEM YALAN SÖYLEMİŞ OLMAM HERHALDE.....YAKIT TASARRUFU KONUSUNDA İLE HENÜZ TAM ÖLÇÜM YAPAMADIM , İLERLEYEN GÜNLERDE ONUDA PAYLAŞIRIM..AMA İBRE DAHA UZUN SÜREDE AŞAĞI DÜŞMEYE BAŞLADI GİBİME GELİYOR...NANO TEKNOLOJİ SAYESİNDE MOTORU KORUYORMUŞ , ATEŞLEME ANINDA YANMAMIŞ OLAN YAKITIN DAHİ YANARAK KULLANILMASI DOLAYISIYLA PERFORMANS VE TASARRUF OLARAK SİZE GERİ DÖNÜYORMUŞ...SÖYLENİLEN BU...

palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feyzahid » 04 Arl 2009, 02:03

Gelişmeleri bekliyoruzWink
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 04 Arl 2009, 13:32

İlginçmiş. Bekleyim görelim.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti palowera17 » 04 Arl 2009, 14:01

AMBALAJINDA SÜREKLİ KULLANIMDA VE DİĞER BİR KATKI İLE KULLANIMDA %25 GÜÇ ARTIŞI %20 YAKIT TASARRUFU DİYOR ŞİDDETLE :)
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 04 Arl 2009, 14:02

Biliyorum bana asla inanmayacaksınız, hatta yalan mı konuşuyoruz diyeceksiniz belki, ama eğer o zamazingo %25 güç artırıp, %20 de eş koşullarda tasarruf sağlıyorsa ben kıçımı keserim. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mbarman » 04 Arl 2009, 14:03

yürübre mustafa. bundan sonrakim tutar seniLOL hakan bak kıçından olacan haa. otur yerine
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti palowera17 » 04 Arl 2009, 14:05

ya bende eminim o rakamlara ulaşamayacağını ama illaki bir faydası olur diye düşünüyordum aldım...arabanın gerçekten performansı değişti.....istersen tek kullanımlık bir depo için kullanılan 5 tl lik katkıyı al depona ilave et..üzerine 4-5 lt daha yakıt al...bir depo benzini test et...eminim performans konusunda bana hak vereceksin...birşey kaybetmezsin 5 tl ile..denemekte fayda var...
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 04 Arl 2009, 14:08

arkadaşlar elbette birşey kaybetmezsiniz. altı üstü 5tl. ama o 5tl lik yakıtla +25-30km yol katettiğini unutma. ayrıca sen 5 tl ye bişey kaybetmezsin ama can damarından giren satıcı iyi para kazanır
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti palowera17 » 04 Arl 2009, 14:10

hem kesme niye kesiyorsun ki , lazım olur...değmez bir katkı için LOL
mutluluk paylaşıldıkça çoğalır , acı paylaşıldıkça hafiler.....
palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 04 Arl 2009, 14:20

[quote="palowera17"]ya bende eminim o rakamlara ulaşamayacağını ama illaki bir faydası olur diye düşünüyordum aldım...arabanın gerçekten performansı değişti.....istersen tek kullanımlık bir depo için kullanılan 5 tl lik katkıyı al depona ilave et..üzerine 4-5 lt daha yakıt al...bir depo benzini test et...eminim performans konusunda bana hak vereceksin...birşey kaybetmezsin 5 tl ile..denemekte fayda var...[/QUOTE]

Öneri için teşekkürler. TDI aracım. Asla katkı karıştırmam. Bu olay birazda psikolojik, gaza daha çok basıyorda olabilirsiniz, daha az yaktığını düşünüyorda. Asla kesin konuşmuyorum haklı olma ihtimaliniz olduğu gibi, benimde var.

Bahsettiğiniz durum direksiyon başında anlaşılır/anlaşılmaz tartışılır, ama kesin veri değildir. Aracınızı hem katkılı hemde katkısız olarak dinamometreye çıkarıp ölçüm yapmadığınız müddetçe lafta kalır.

Bu katkılar yakıtı genelde daha yanıcı hale getirir ki buda oktanda değişim demektir, ama çoğu kullanıcı bilmez ki motoru üreticinin tavsiye ettiği oktanda yanma, sıkıştırma oranlarına sahiptir. Yani yakıtın yanma direncini artırıyor. Ve buda basit yapılı motorlarımızda genelde daha düşük yanma verimine yol açar. Piston tam ÜON seviyesindeyken değilde, bir kaç milisaniyelik farkla geç yanma gerçekleşse, her ne kadar oktanı yükselmiş yakıtın patlama şiddeti yüksek olsada, sizin strok kaybetmenize yol açabilir.

Hatta aşağıdaki linkte test edilmiş onaylanmış halini izleyebilirsiniz. Güzel bir noktadan bahsetmişler ayrıca, normal kullanımda genelde -%2 kayba yol açmasına mukabil, tam gazda yakıt-hava karışımı ile boğulan motorda bahsettiğim durum dahada fazla gerçekleşmiş ve kaybı -%6 ya kadar çıkartmıştır.

Ayrıca kullandıkları ürünler dünyanın en prestijli katkıları, ciddi pahadalar.

http://www.youtube.com/watch?v=VG3j0g88kXs

Demem o ki, bizim basit motorlarımızda değilde, daha kalın sıkıştırma oranları olan baba makinelerde olur bu iş. Yada modifiye edilmiş makinelerde oktan yetmez, artırma yoluna gidilir bu gibi katıklarla.

Siz bilirsiniz yinede, asla artırmıyor demiyorum tabi ki.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti palowera17 » 04 Arl 2009, 19:30

katkılı ve katkısız şekilde tam km verilerini yakın zamanda paylaşırım....bilgilendirdiğin için teşekkürler...bende ısrarla tasvip eden birisi değilim , sadece az da olsa neden faydası olmasın diyenlerdenim....

palowera17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 04 Arl 2009, 20:25

[quote="hakanerdogan"]Biliyorum bana asla inanmayacaksınız, hatta yalan mı konuşuyoruz diyeceksiniz belki, ama eğer o zamazingo %25 güç artırıp, %20 de eş koşullarda tasarruf sağlıyorsa ben kıçımı keserim.  [/QUOTE]
aynen bende kesecem totomuLOL enjeksiyon temizleyici döktüm araçta küçük bi kıpranma oldu ama öyle belli değil pek
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 05 Arl 2009, 00:21

arkadaşlar satıcı firma bile bukadar reklam yapmıyor. yazık mıçınıza.LOL bize lazımsınız.
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 05 Arl 2009, 00:46

BOR POWER ı deneyin.Tabiki yeni yağ değişiminde..Farkı göreceksiniz.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti C@GL@R » 05 Arl 2009, 11:44

onun yerine motor yağı katkısı ekleyin  devamlı depoya onu ekleye ekleyede uğtaşılmazki motor yağı katkısıda birkaç beygirlik artış sağlıyor ve yağ değiştirmeyle vs..de kaybolmuyor
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hdoner » 05 Arl 2009, 14:51

3-5 beygir alacam diye bütün beygirleri hepten yitirirseniz sonuçta kendınızı çok kotu hıssedeceksınız.Kafanıza göre sakın iş yapmayın emektar bi tunnigci ile gousun ole işe basalyın derım.Pıyasada bırak araç için ınsan saglıgını hiçe sayan okadar ilaç varkı gıdıp metal pistonunumu öenmsiyecek bunlar????Olumsuz durumda hiç bir şekılde dava açamazsın buunalrıda dusun..aracının garantısı varsa oda biter ...)/(=)(=%&&/%+%
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 05 Arl 2009, 14:55

Bor power= hüsran sakın kullanmayın arkadaşlar hele motorunuz yenı ise sakın ha sakın.Kullanacagınız en ıyı power bakımlı aracınızın performansıdır .Kulaktan dolma sakın hareket etmeyın bilenlere sorun,nette araştırın zaten aynı fikre geelceksınız
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 05 Arl 2009, 16:15

Arkadaşlar bor mor boşverin tmm biraz faydası var ama onun yerine 55tl ye mobil 1 yağ alın 10binde dğiştireceğinize 7000 de değiştirin.Şuan mobil kullanıyorum eskiden kalkarken zorlanırdım birazcık vede çok ses ve titreşim vardı şimdi debriyajı hafif salıyım pati atıyor araç sanki değişmiş gibi gelmeye başladı bana ve ses azaldı + soguk çalıştırmada bile o kadar fazla titremiyor motor ve ses çıkarmıyor kesinlikle katkı maddesi ile uğraşacağınıza yağı değiştirin daha iyi :)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir