EDERMİ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EDERMİ?

İleti tezerozen » 07 Arl 2009, 14:03

[quote="delidolu"]
Öncelikle bu ne biçim bir elegance anlamış değilim.
Araçta; sunroff yok, xenon yok, direksiyondan kumanda yok, hız sabitleme yok, yağmur sensörü yok, park sensörü yok, deri paketini pas geçiyorum zaten, asr var demiş ama o da yok (teyp üzerinde solda rezistans, orta iki alan boş, sağ benzin deposu)... Sadece çelik jant ile elegance oluyorsa artık ne söylenir bilmiyorum...
Ayrıca 2003-04 model üst donanımlıları 21 civarı gittiğini düşünürsek bu adam sanırım kaza yapmamasına ve km'sinin düşük olmasına güveniyor... Ama ben olsam bu parayı daha üst modeline veriridim. Ya da bu satıcı satmak istiyorsa 1-2 bin tl inmeli...

Örnek ilan: http://www.sahibinden.com/donanim_muciz ... isplayitem

[/QUOTE]

Örnek ilanınızdaki araç collection , 2001 elegance sahibiyim ve ilk ilandaki aracın özllikleri aynen aracımda mevcut...

2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti akfırtına » 08 Arl 2009, 16:17

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=277976 arkadaşlar merhaba Atik'deki bu Octavia DSG şanzımanlı ve TDI. Sizce alınabilir mi? DSG şanzımanla ilgili şüphelerim var siz ne dersiniz?
akfırtına
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mayham85 » 08 Arl 2009, 18:39

dsg den ne şüpneniz var. dsg şu ana kadar en yaygın kullanılan en iyi şanzıman sayılabilir.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akfırtına » 08 Arl 2009, 18:58

Şüphe derken bakım maliyeti veya arıza durumunda  belki de 20.000 .TL 'yi bulabilen maliyetinden bahsediliyor internetteki bazı forumlarda. İlandaki araç 130 bin kilometreyi devirmiş. Tamam tdi ölümsüz bir motor denebilir. bendeki fabia da tdi ama yine de DSG hakkında çok tatmin edici bilgim yok. bilen veya kullanan arkadaşlar varsa tavsiyelerine ihtiyacım var.
akfırtına
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mayham85 » 08 Arl 2009, 19:33

dsg kolay kolay dağılan bir şanzıman değil düzgün kullanılmışsa içiniz rahat olsn. araç için bir şey diyemem ama gidip komple inceletmek gerek resimlerden nasıl kullanmışlar birşey diyemeyiz. ama ben olsam düşünürdüm.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xXx » 08 Arl 2009, 22:07

Heyt be cevaplara bak sağolun dostlar! Ama tam olarak cevabımı alamadım o kadar para verilirmi? ilk ilana?

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara

İleti AhmetH » 08 Arl 2009, 22:11

onu demeye  çalışıyorum ya  bunu  tartışmak  etik  değil..

olay böyle dönüyor

faraza  oto pazarında  yada  galerilerde biri  şu arabaya  bu fiyat  verilmez diyor  ve  Türkiye geneline   yayılan bir  süreç başlıyor.. bir  fiyat aralığı oluşuyor..

olan aracını  temiz  tutan  araç sahibine  oluyor  böylece.

bu yüzden  araç  temizse  söyleyecek bişey olmamalı..  gidip  aynı aracın  ucuzunu  arayın..

şimdi  hem  temizliğini  göze  kestirip  sonra  gidipte  sahibine  senin araba bu kadar para etmiyor  biraz  fiyat  kıralım  derseniz  bence   yanlış bir mantık  olur.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti drys » 14 Arl 2009, 14:32

[quote="cancanamca"]ya arkadaşlar 10 yaşına yaklaşmış bir aracı alırken bazı konulara dikkat etmek lazım;
örnek, kasko şirketleri 10 yaş üstü aracı kasko yapmaya yanaşmıyor veya extra yüksek prim uyguluyor,  airbaglar için 10 yıl çalışma garantisi veriliyor yani 2 yıl sonra bu aracın airbagları çalışmıyabilir ve siz bunu bilmiyorsanız bir kaza anında yandınız. Bu yaştaki bir aracın cam otomatikleri ve merkezi kilit beyni arıza çıkartmaya çok müsaittir (tecrübe ile sabit benim önceki aracımda çıkarttı), Emniyet kemeri için ömür 15 yıl belirtilmiş akılda tumak lazım bunun +- birkaç yılı muhakkak vardır allah muhafaza... kaporta ve boyada yılların verdiği yorgunluğa istinaden çıkabilecek kusurlara dikkate almak lazım.

Şimdi 10 yaş civarı araç almayın demiyorum ama bunlarıda göz önünde bulundurun araç 20.000 bu fiyat az değil bu paraya daha genç çok fazla model var, bunlar değerlendirilebilir veya alacaksanızda yazdığım handikapları kabullenecekseniz alın sonradan üzülmeyin. 
[/QUOTE]mrb,verdiğiniz bilgiler dikkatimi çekti,bu istatistiklerin kaynağı varmı?Yoksa sadece tecrübeleremi dayanıyor?Yani herhangi bir yetkili servis veya skoda fabrikasının açıklaması varmı bu konuda,varsa kaynağını verirmisiniz?Sadece araştırmak istiyorum! 
drys
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Octavia 2011 1.6 TDI Elegance DSG Tipt.

İleti cancanamca » 14 Arl 2009, 21:41

[quote="drys"][quote="cancanamca"]ya arkadaşlar 10 yaşına yaklaşmış bir aracı alırken bazı konulara dikkat etmek lazım;
örnek, kasko şirketleri 10 yaş üstü aracı kasko yapmaya yanaşmıyor veya extra yüksek prim uyguluyor,  airbaglar için 10 yıl çalışma garantisi veriliyor yani 2 yıl sonra bu aracın airbagları çalışmıyabilir ve siz bunu bilmiyorsanız bir kaza anında yandınız. Bu yaştaki bir aracın cam otomatikleri ve merkezi kilit beyni arıza çıkartmaya çok müsaittir (tecrübe ile sabit benim önceki aracımda çıkarttı), Emniyet kemeri için ömür 15 yıl belirtilmiş akılda tumak lazım bunun +- birkaç yılı muhakkak vardır allah muhafaza... kaporta ve boyada yılların verdiği yorgunluğa istinaden çıkabilecek kusurlara dikkate almak lazım.

Şimdi 10 yaş civarı araç almayın demiyorum ama bunlarıda göz önünde bulundurun araç 20.000 bu fiyat az değil bu paraya daha genç çok fazla model var, bunlar değerlendirilebilir veya alacaksanızda yazdığım handikapları kabullenecekseniz alın sonradan üzülmeyin. 
[/QUOTE]mrb,verdiğiniz bilgiler dikkatimi çekti,bu istatistiklerin kaynağı varmı?Yoksa sadece tecrübeleremi dayanıyor?Yani herhangi bir yetkili servis veya skoda fabrikasının açıklaması varmı bu konuda,varsa kaynağını verirmisiniz?Sadece araştırmak istiyorum! [/QUOTE]

Eğer sorduğunuz koyu siyah ile belirttiğiniz bölgeler ise kaynak kullanma klavuzu, önceki 2001 model aracımın kullanım klavuzundan aklımda kalanlar idi.
Şimdiki kullanma klavuzunada teyit için tekrar baktım, emniyet kemerleri teknolojsi aynı kaldığı için halen 15 yıl belirtmekde ama airbag teknolojisi gelişmiş olacak ki şimdi onlara araç üretim tarihinden itibaren 15 yıl verilmiş.  
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

İleti drys » 14 Arl 2009, 22:57

peki teşekkürler,şimdiki kullanma kılavuzu webte varmı?
drys
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 14 Arl 2009, 23:00

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti drys » 14 Arl 2009, 23:02

verdiğiniz linkleri önceden indirdim ve inceledim ama airbag ve emniyet kemerleri son kullanma tarihi hakkında bir bilgiye rastlayamadım!
drys
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 14 Arl 2009, 23:28

arkadaşım güvenlik ile ilgili bölümde emniyet kemeri ve airbag başlıklarındaki kutu içerisindeki koyu siyahla yazılmış yerlere dikkatli bak orda yazıyor Thumbs%20Up
Ama unutma 2001 model bir araçla şimdikiler arasında teknolojik fark var,
senin 2001 kullanma klavuzundan teyit etmen daha doğru sonuç verir.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir