emission workshop arızası veriyoor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

emission workshop arızası veriyoor

İleti abdullahosak » 10 Arl 2009, 23:56

slm arkadaşlar buğün zavoli marka lpğ takdırdım yol bilgisayrında 25. km yi yaptığımda emission workshop arızası verdi bu nedir??? lpğ takımından mı kaynaklanmıştır
*** hep bu arıza gösterecekmidir?????? yoksa bir çözümü varmıdır???

abdullahosak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 11 Arl 2009, 00:00

egzos sistemi arızası demek.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti C@GL@R » 11 Arl 2009, 00:01

lpg den sonra bendede arıza lambası bazen yanıyor bazen yanmıyor bugun çalıştırdığımda yanmadı yandığı zamanda eksoz sensörü hatası veriyor lpg takılınca böyle oldu..kimisinde yanıyor kimisinde yanmıyor biraz şans işi artık..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti abdullahosak » 11 Arl 2009, 00:27

aracı benzine aldım yaklaşık 5 km yaptım ama sönmedi benzindeyken de sönmez mi artık? çözümü eksoz gazı ölçen sensörü iptal etmek mi yoksa serviste bilgisayara bağlayarak çözümlenebilirmi?

abdullahosak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 11 Arl 2009, 11:51

benim araçta sadece birkez yandı oda bilmediğim bir yerden gaz aldıktan sonra oldu gaz bitip tekrar her zaman gaz aldığım yerden depoyu doldurunca ikaz söndü ikaz ilk yandığında servisi aradım sarı renkte ve sabit bir şekilde yandığını söyledim ikazın problem olmadığını yanıp sönme yapmadığı veya ikaz kırmızıya dönmediği sürece servise gelmeniz gerekmez isterseniz gelin ışığı söndürelim dediler.

2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti C@GL@R » 11 Arl 2009, 12:30

belli aralıklarla yanar ne zaman söneceğide belli olmuyorSmile servisde sildirseniz yine yanacaktır yapacağınız o lambayı görmezden gelmek..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti armagan » 11 Arl 2009, 15:51

Zavollide öyle bir hata vermesi zor. İşinin ehli bir zavolli servisine gidip ileri ayar  yaptırınız. Aracı bilgisayara bağlatıp sensördeki  değerlerini görerek lpg ayarını yapmasını sağlayınız. Bu işlem sonunda lpg sistemine laptop bağlatıp yola çıkıp kalibrasyonunuda yaptırınız.

armagan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 11 Arl 2009, 15:57

[quote="armagan"]

Zavollide öyle bir hata vermesi zor. İşinin ehli bir zavolli servisine gidip ileri ayar  yaptırınız. Aracı bilgisayara bağlatıp sensördeki  değerlerini görerek lpg ayarını yapmasını sağlayınız. Bu işlem sonunda lpg sistemine laptop bağlatıp yola çıkıp kalibrasyonunuda yaptırınız.

[/QUOTE]

bu sensörlerin sigortası bulunuyormu araçda bilginiz varmı
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fıratt » 11 Arl 2009, 16:52

[quote="caglarkrbyk"] [quote="armagan"]

[/QUOTE]

bu sensörlerin sigortası bulunuyormu araçda bilginiz varmı
[/QUOTE]

ne sigortası usta ne algılıyorsa sensor değerlerini ona baglıdır yani ecuya aracın beynine sigortası osu busu olmaz.Wink
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti C@GL@R » 11 Arl 2009, 17:01

abs asr vs..nin sigortası varsa elbet bu sensöründe vardır sigortası belki arkadaşımSmile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fıratt » 11 Arl 2009, 17:18

nayır malesef yok..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 11 Arl 2009, 17:31

[quote="aaosak"]

aracı benzine aldım yaklaşık 5 km yaptım ama sönmedi benzindeyken de sönmez mi artık? çözümü eksoz gazı ölçen sensörü iptal etmek mi yoksa serviste bilgisayara bağlayarak çözümlenebilirmi?

[/QUOTE]

çok riskli emisyon ayarlarıyla oynamak,bunu serviste yapabilecek kabileyette kimse olacagını sanmıyorum,yani lpg emisyonunu eşdeğer yapacak kişi,kaş yapayım derken gozde kesin çıkar..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yexplorer » 11 Arl 2009, 17:51

yüksek devirde 30 40 km gidince kendiliğinden söner
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti fmaka » 11 Arl 2009, 18:07

bilgisayara baglatıp bi naktırın derim lpg sorun olabilir.
bi kesin sonuca varın ki çözüm yolu net olsun.
Not:bende aynı uyarı ışıgı ve yazısı motor devır sensoru hatasından kaynakklıydı...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ozgurteksan » 14 Arl 2009, 22:28

öncelikle herkese selamlar olay tamamiyle lpg ayarının benzinle birebir eşit olmamasından kaynaklanır aracınızın.genelde lpg sistemi montajı yapıldıktan sonra  aracın benzindeki yakıt haritası cıkartılır ve bunun üzerine lpg haritası düzenlenir ama malesef bu olay bu şekilde olmuyor lpg yi takan arkadaşlara gittiğinizde size yok lambda sensörü yok boğaz kelebeği yok buji yok yağ gibi türlü türlü bahaneler uyduruyorlar.bende 2004 octavia var otomatik 40000km de lpg taktırdım ilk üç ay isyan ettim emisyon arızasından dolayı sonunda işin ehli bir arkadaşa ayar yaptırdım maşşalahı var 2,5 senedir ne arıza lambası ne sorun araç şu an 95000 km.
lpg yi takan yere gittiğinizde tekrar ayar yapacaklardır fakat aracınızın yakıt ayarları bozulduğundan dolayı ayar tutmayacaktır.tekrar gideceğiniz zaman 200-300 km benzinde kullanıp öyle gidin birde servisi değişitirin derim sıkıntı kalkar .
lambda sensörü iptal edilirmi edilir.ama gerek yoktur .fişini sökmeye kalkmayın ziyadesiyle
10lt yakıyorsanız 14 yakmaya başlarsınız.
aracı tam gaz kullanmanın anlamı olmaz lambda sensörünün çalışma devir aralığı 3000 d/dk kadardır. zaten 3000 devirden sonra emisyon hak getire.
not : aractaki herşey bir birine bağlantılı olup gelişi güzel birşeylerin sigortalarını cıkarmak geri dönüşü olmayan olaylara neden olabilir .
saygılarımla

ozgurteksan
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir