Elegance Octi mi Comfort Superb mi?(Octi Alındı :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Elegance Octi mi Comfort Superb mi?(Octi Alındı :)

İleti cnydn » 14 Arl 2009, 01:50

Merhaba,

Sıfır araç almak üzereyim..Soru çok açık.. Full bir octi mi ? Yoksa esp si dahi olmayan bir superb mi?

Ayrıca.. Ambiente octi alsam veya comfort superb.. ESP taktırabilir miyim ? Sipariş versem çok mu beklerim.

Tşkler

edit: octi elegance alındı :=)

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti mygokhan » 14 Arl 2009, 02:07

Tamamen ihtiyaçlara göre..Geniş bir araç isteniyorsa teretdütsüz superB..

Ama hem donanım yönünden zengin, hemde performans isteniyorsa octavia..

Ben olsam superB alırdım..Zira daha havalı..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti WXW » 14 Arl 2009, 02:09

ben octavia aldım, elegans, keyfini sürüyorum, superb bana göre çok büyük. bir de eğer uzun yıllar kullanmak istiyorsan bence her zaman donanımlı araç daha avantajlıdır. sonucta octi de küçük bir araba değil, süperb e göre küçük:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti MEGAN » 14 Arl 2009, 02:12

abim diyosunki param var huzurum yok.. sözün özü '' param var huzurum var '' olacak demekki paranız var octavianız yok. elegance yakışır size..
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti epelek » 14 Arl 2009, 02:14

kardeş TSI motor alacaksın galiba.. bence git ikisini de test et. octi 1.4 motor 122 hp superb de ise 1.4 motor 125 hp. yani güç olarak aynı. ancak superbin kasası daha ağır olduğundan bu motorlar octi de daha iyi.
bence paran varsa git Octi TSI elegance otomatik al, rahat et. eğer deri koltuk ve navigasyonda taktırırsan ful+ful olur. harika bir tercih yapmış olursun.

Önce git ikisini de test et, anlayacaksın zaten.
SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

İleti mayham85 » 14 Arl 2009, 02:18

bence espye o kadar takılmayın. sert kullanan birisi değilseniz kolay kolay devreye girme ihtiyacı bile duymayan bir ssitem zira iki araçta oldukça iyi yol tutuşa ve esp harici bir sürü ek elektronik desteğe sahip.  bende leon tsi ve passat tsi var. passat daha hantal ama hantal dediysek de leona göre zira (arada 100 - 150 kg ağırlık farkı var). tüketim ise 0,5 lt kadar farklı hemen hemen fark yok sayılır bence. leonu octi olarak passatı superb olarak düşünürsek tsi motor her ikisindede sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum. ama ben olsam superb alırım. segment farkı 3 5 donanıma taklmaz :)

not: esp sonradan takılması mümkün değil.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 14 Arl 2009, 02:35

donanımı dolu bir octavia uzun yıllar işinizi görür.
kaslı ama içi kofti süperb ise ileride bazı donanım eksiklikleri sebebiyle sizi üzebilir.
takılma ihtimali olsa bile espde sonradan taktırma işi sağlıklı olmaz.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti cancanamca » 14 Arl 2009, 02:49

Şanzıman olarak fark etmiyorsa (octinin dsg si) C sınıfı bir araç almak yerine D sınıfı bir araç alamayı tercih ederdim.

cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

İleti cnydn » 14 Arl 2009, 02:53

Şanzıman kesinlikle DSG düşünmüyorum nette okuduklarımdan sonra..
Arızalanmalar..değişen şanzumanlar..ses problemi..bla bla
Düz istiyorum
Bu arada gecenin bu saatinde bu kadar çok cevap geldiği için de bu forumu çok sevmeye başladım :))

Teşekkürler

edit: Bu arada araç Allah kaza bela vermezse 8 seneden önce değiştirilmeyecektir..

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 14 Arl 2009, 15:31

[quote="cnydn"]Merhaba,

Sıfır araç almak üzereyim..Soru çok açık.. Full bir octi mi ? Yoksa esp si dahi olmayan bir superb mi?

Ayrıca.. Ambiente octi alsam veya comfort superb.. ESP taktırabilir miyim ? Sipariş versem çok mu beklerim.

Tşkler

[/QUOTE]

Seçenekler arasında yok ama Passat giriş seviyesini inceleyin. Bildiğim kadarı ile Süper B giriş seviyesine göre daha donanımlı biliyorum.

Elegance octi alacak birine ambiante tavsiye etmem. ESP ilk satın aldığınızda bildiğim kadarı ile opsiyon olarak istenebiliyor diye biliyorum. Ama ESP isteyince zaten amibantenin fiyatı nerdeyse elegance kadar olur.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 14 Arl 2009, 19:14

dsg mükemmel bi şanzıman bence...özellikler gaza sert nasınca 2 vites küçültüp deviri fırlatıyo ya mükemmel bişi... full octavia daha iyi..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti alpino » 14 Arl 2009, 21:05

bence sırf superb'e biniyorum demek için superb alacaksan sen bilirsin ama git octi'ye bak. ikisi ile de deneme sürüşüne çık. octi'nin iç genişliği seni tatmin ederse (ne de olsa superb'den küçük ama piyasadaki çoğu arabadan büyüktür) ful donanım octi bence de daha mantıklı seçim olacaktır.
benden de sana ayrı bir seçenek baz model passat al. baz modeli yaklaşık olarak elegance octi seviyesinde (birkaç ufak eksiği var).
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti cancanamca » 14 Arl 2009, 22:17

[quote="alpino"]bence sırf superb'e biniyorum demek için superb alacaksan sen bilirsin ama git octi'ye bak. ikisi ile de deneme sürüşüne çık. octi'nin iç genişliği seni tatmin ederse (ne de olsa superb'den küçük ama piyasadaki çoğu arabadan büyüktür) ful donanım octi bence de daha mantıklı seçim olacaktır.
benden de sana ayrı bir seçenek baz model passat al. baz modeli yaklaşık olarak elegance octi seviyesinde (birkaç ufak eksiği var).[/QUOTE]
octi nin 1.4 tsi elegance ı şuan 43.490 tl (arkadaş dsg istemediğini belirtmiş)
superB nin 1.4 tsi baz modeli 43.900 tl

sizin önerdiğiniz passatın 1.4 tsi baz modeli 53.600 tl

superB nin 1.4 tsi elegance ı 54.900 tl

şimdi arkadaşın parası demekki 44.000 seviyesinde ki o iki modeli seçiyor 53.600 e passat almak yerine 1.300 daha verip elegance superB almak daha mantıklı olmazmı sizce?
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 14 Arl 2009, 22:53

herhalde passat'ın en ucuz modeli yani tsi değil mpi motorlu olandan bahsetmiş:

Passat 1.6 102 hp  Trendline  41.600,00
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti cancanamca » 14 Arl 2009, 23:13

[quote="isikayhan"]

herhalde passat'ın en ucuz modeli yani tsi değil mpi motorlu olandan bahsetmiş:

Passat 1.6 102 hp Trendline 41.600,00
[/QUOTE]
tabii mesajı yazan ilk arkadaş motor seçeneğini belirtmemiş, ama mantık 1.4 tsi li benzer fiyatlı 2 araç kıyaslanıyor der. Eğer octi mpi ile superb tsi motor farkını hiçe sayıp kriter olarak sadece donanım farkına göre görüş istemişse dediğiniz ve arkadaşın önerisi doğru, yoksa 1.4 tsi li benzer fiyatlı araçların arasına mpi sokmanın mantığını anlıyamadım ?
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cnydn » 15 Arl 2009, 00:55

Herkese yanıtları için teşekkürler
9 sene boyunca 1.6mpi 102bg motorlu octi kullandık zaten. .Yeter tsi istiyoruz :)
Bugün showrooma gittik. Octavia'ya elegance a baktık önce. Tamam hoş güzel.. ama sanki içi A4 e göre daralmış gibi geldi..herneyse
sonra bi de superb.. tamam donanımı az ama o ne araç arkadaş öyle!
 Yayla gibi :))
Tek düşüncem, superb çok mu büyük acaba? Dönüşlerde fln limuzin kullanıyomuş gibi olmayalım :)) dar sokaklarda kasmasın..
Yarın bu iş biticek sanırım.. Her an kafa kısa devre yapıp ambiente superbe de kayabilir limitleri zorlayarak da olsa..
sonucu yazarım.. Sanırım son kararı yarın vericez
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 15 Arl 2009, 01:13

suberb olsun siyah olsun çamurdan olsun octavia makyajlı kasa tam anlamıyla bu izi taşıyor ama suberb için bambaşka bir arac yaratıldı eskisi gibi yok passat şasisi uzerine passat hatlarıyla oturtulmuş havası yok goren skoda suberb bu diyebiliyor...
suberb almazsan kavga ederiz haEvil%20Smile
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti cancanamca » 15 Arl 2009, 01:13

[quote="cnydn"]Herkese yanıtları için teşekkürler
9 sene boyunca 1.6mpi 102bg motorlu octi kullandık zaten. .Yeter tsi istiyoruz :)
Bugün showrooma gittik. Octavia'ya elegance a baktık önce. Tamam hoş güzel.. ama sanki içi A4 e göre daralmış gibi geldi..herneyse
sonra bi de superb.. tamam donanımı az ama o ne araç arkadaş öyle!
 Yayla gibi :))
Tek düşüncem, superb çok mu büyük acaba? Dönüşlerde fln limuzin kullanıyomuş gibi olmayalım :)) dar sokaklarda kasmasın..
Yarın bu iş biticek sanırım.. Her an kafa kısa devre yapıp ambiente superbe de kayabilir limitleri zorlayarak da olsa..
sonucu yazarım.. Sanırım son kararı yarın vericez
[/QUOTE]
yok canım limuzin kadar da değil, merak etmeyin octi ile arasında 40cm kadar bir fark var, çabuk alışırsınız, ama ambiante alabilirseniz pişman olmazsınız.Sonuçda octiden octiye geçerseniz mevcut aracınızı yenilemiş olacaksınız ama superB alırsanız bir üst segmentin lüksüne terfi edeceksiniz. Hele 8 seneden önce değiştirmeyi düşünmüyorsanız bence en doğru seçim ambiante superB.
Seçiminiz ne olursa olsun kazasız belasız güzel sürüşler dilerim.

Şimdiden hayırlı olsun.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir