lastik satıcıları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lastik satıcıları

İleti umitguven » 19 Arl 2009, 15:52

arkadaşlar herkese merhaba biraz önce ostimde bulunan aydın lastikten Angry (ostim metronun tam karşısında) bridgestone turanza er300 lastik aldım 4 adet tanesi 140tl toplam 560tl sağolsun arkadaşlar ilgilendiler hemen lastikleri taktılar ama çıkarken sürpriiiiz 20 lira subap parası dedim ki bunu alıyor muydunuz? evet abi alıyorduk dediler. ben böyle durumları hiç sevmem tabi çıkardım verdim hemen hiç müşteri odaklılıkları yok gördüğüm kadarı ile gittim orada 4 adet lastik aldım tamam 4 tane lastik onlara göre önemli bir şey değildir tabiiki ama 800-900 lira maaşla çalışan birisi için oldukça önemli bir rakam bundan sonra lastik alacak arkadaşların dikkatine. İnanın 560 lira verdim hiç üzülmedim ama o ufak subaplara verdiğim 20 lira moralimi çok bozdu bunu sizlerle paylaşmak istedim herkese hayırlı günler. 

umitguven
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 19 Arl 2009, 16:40

sokun hemen lastiklii deyecektin..uste 20tl verirlerdi.
insanların boyle pisliklere taviz vermesi bunları bukadar yuzsuz yapıyor.çıkartıp vermekten bahsediyorum
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti zengin_47 » 19 Arl 2009, 17:15

Ben herhalde çekinirim söyleyemem ama bunlara verilecek en iyi cevap "sökün lastikleri müsait bir yere... bırakın" olacaktır.

Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 19 Arl 2009, 20:36

aslında servis doğru birşey yapmış.. subap değişimi çok önemlidir.. ama insan değişmeden önce yinede müşteriye mutlaka sormalıydı. görüntü olarak servis, fırsatçılık yapmış gibi görünüyor hal böyle olunca.. kafana takma bence 2 sene önce eski aracımın dört adet subabı için aynı parayı vermiştim servise Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti fmaka » 19 Arl 2009, 20:43

ben cede sökün diyecektiniz.
benm lastıkçide hiç duymadım abi sibopları değiştirdik parası...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti mygokhan » 19 Arl 2009, 20:44

Subap parası fiyatın içinde olmalı...Benim hep öyleydi..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti umitguven » 20 Arl 2009, 13:21

[quote="tivoli"]aslında servis doğru birşey yapmış.. subap değişimi çok önemlidir.. ama insan değişmeden önce yinede müşteriye mutlaka sormalıydı. görüntü olarak servis, fırsatçılık yapmış gibi görünüyor hal böyle olunca.. kafana takma bence 2 sene önce eski aracımın dört adet subabı için aynı parayı vermiştim servise Smile[/QUOTE]

Arkadaşlar yorumlarınız teşekkür ederim. servisin subapları değiştirmesi tabii ki iyi bir şey yalnız ben orada lastik değişimi yaptırmadım ben onlardan lastik aldım ve 1000 lira maaşla çalışan birisi olarak 560 lira lastik parası verdim ve onlar benden subap parası aldılar ve bunu tam teşekkür edip servisten ayrılırken yaptılar. bir daha o servise gitmem açıkcası arkadaşlarıma da tavsiye etmem ayrıca bunu eski lastiklerimi istediğim sırada yapması canımı sıktı. İnşallah sizin başınıza böyle bir şey gelmez benim demek istediğim 20 lira değil ne beni fakirleştirir ne onları zengin eder benim sinirlendiğim nokta onların fırsatçılığı.
umitguven
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti WXW » 20 Arl 2009, 13:56

İzmir de geçen ay lastiklerimi değiştirdiğimde, daha değiştirmeden önce 10 TL tutacağını söylemişlerdi, ben de kabul etmiştim, zaten faturasına da yazmışlardı.20 TL de olsa kimsenin ekmeğinden çalmamalılar.Çoğu zaman 20 TL için sırtımızdan ne ter akıyor, bu şekilde de gitmemeli.Katılıyorum.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir