Oksijen sensörü arızası .........

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Oksijen sensörü arızası .........

İleti aesimsek » 20 Arl 2009, 00:22

Araç: 2004 model Oc. Coll. Plus 1.6i
Arkadaşlar aracıma 1 ay önce BRCmarka LPG kiti taktırdım. Taktırdığım günden beri arıza lambasını söndüremiyorum. Fakir karışım hatası veriyor sürekli. Sndürtüyorum 30-40 km sonra yine yanıyor. 1 hafta benzinde ullandım bir sorun olmadı bende problem LPG gaz ayarlarında dedim. BRC yetkili servise gittim onlar makineye bağladılar ve oksijen sensörü değişmeli dediler. 2 hafta önce Skoda yetkili serviste değişmeli demişti ama ben busensörden kaynaklı olabiilecek fazla yakıt sarfiyatı ve çekişte azalma problemlerini yaşamadığımdan önemsememiştim. Bugün BRC Yetkili serviside değişecek deyince, Skoda Yetkili Servisini aradım 150TL-450TL arasında fiyatlar değişiyor dedi bana biraz fazla gibi geldi. Bir yerde okudum bu parça temizlenince problem çözülebiliyormuş. Birde BOSH CAR SERVİCEte değiştirsek nasıl olur. Bu konuda bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar  paylaşırlarsa sevinirim......

aesimsek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 20 Arl 2009, 00:57

Bende fabia var oksijen sensorü hatası veriyor araç sabah tam ısınmadan hareket ettiğimde titreme yapıyor havalar soğuğunca başladı bu sorun benim nedeni sensorun kirlenmesi dedi usta tamamen arızalı olsa araç ısındıktan sonra da yapardı diyor şuan aracı kullandığım için götüremiyorum zaten benim için sorun da teşkil etmiyor oksijen 150 lira eğer ikisi bozuksa 400 u geçiyor. Sonuç olarak aracımızda belirgin bir sorun yoksa lpg den kaynaklanıyor lamba..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti çakıroğlu » 20 Arl 2009, 01:19

Sorununuzun aynısı bende de birebir gerçekleşiyor.2004 Octi.Ambiente.Zavoli marka tüp var. Servis çekişte ve yakıtta sorun yoksa sensörde sorun yoktur,Gaz servisinin konfigrasyonu ( Aracın beyniyle gazın uyumu ) düzgün yapamamasından mütevellit oluştuğunu, değiştirsek bile bir süre sonra aynı hatayı vereceğini, Gaz servisi ise sensörün mutlaka değişmesi gerektiğini söylüyor. Anlıyacağınız topu biribrlerine atıp duruyorlar. Bana göre servis haklı.Çünkü fakir yakıt,zengin yakıt diyor.Yani sensörün yanış sebebi bunlar. Bunların sebebi ise gaz sistemi. Sistem aracın beyni ile mükemmel uyum ile ayarlanabilirse sorun kalkacak. Ama nerde bizde öyle gazcı. Bulursanız bize de haber verin.
Bu arada bana başka bir parçanın fiyatını mı verdiler bilemiyorum fakat servis 700 lira civarında bir maliyeti var demişti sensörün. 2,5 senedir aynı hatayla kullanıyorum hadi hayırlısı

çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aesimsek » 20 Arl 2009, 01:23

ben servisle bugün telefonla konuştum, birkaç markadan falan bahsetti en pahalısı 450 TL idi söylediklerinin içinde.... Bende çok kararsızım bilemiyorum ne yapayım. Eğer gerçekten arızalı ise katalitik i bozar diyorlar oda daha pahalı bir parçaymış........
aesimsek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 20 Arl 2009, 04:15

[quote="çakıroğlu"]Sorununuzun aynısı bende de birebir gerçekleşiyor.2004 Octi.Ambiente.Zavoli marka tüp var. Servis çekişte ve yakıtta sorun yoksa sensörde sorun yoktur,Gaz servisinin konfigrasyonu ( Aracın beyniyle gazın uyumu ) düzgün yapamamasından mütevellit oluştuğunu, değiştirsek bile bir süre sonra aynı hatayı vereceğini, Gaz servisi ise sensörün mutlaka değişmesi gerektiğini söylüyor. Anlıyacağınız topu biribrlerine atıp duruyorlar. Bana göre servis haklı.Çünkü fakir yakıt,zengin yakıt diyor.Yani sensörün yanış sebebi bunlar. Bunların sebebi ise gaz sistemi. Sistem aracın beyni ile mükemmel uyum ile ayarlanabilirse sorun kalkacak. Ama nerde bizde öyle gazcı. Bulursanız bize de haber verin.
Bu arada bana başka bir parçanın fiyatını mı verdiler bilemiyorum fakat servis 700 lira civarında bir maliyeti var demişti sensörün. 2,5 senedir aynı hatayla kullanıyorum hadi hayırlısı

[/QUOTE]
çorumda özençler oto gaz var brc bölge bayisi mustafa bey ve kardeşi ilgileniyor ustalarıda güzel 3 arkadaş taktırdık astra 1999 octi 2003 corolla 2006 hiç bir şikayet yok giderseniz memnun kalırsınız
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti AhmetH » 20 Arl 2009, 04:34

neden gaz  ayarı  yapmıyorlar  da   oksijen  sensörüne mazeret  arıyorlar   anlam  veremiyorum.

bence  ayar sorununuz var
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti aesimsek » 20 Arl 2009, 15:17

sayın yexplorer Özençler Otogaz agötürdüm ayar için, onlar önce oksijen sensörü değişmeli ondan sonra ayar yapabiliriz dediler. Dediğim giibi bir çıkarı varsa onu bulmaya çalışıyorum, şu aralar 500 TL civarında bir yükün altına girmek zor. Ancak illa gerekliyse mecburuz tabii. Çok kararsızım. 
aesimsek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 20 Arl 2009, 15:43

var boğaz kelebeğini temizlettim ve adaptasyon yaptırdım oksien sensörü arızası silindi bir süre sonra yine çıktı arada gidip geliyor..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti maozkan64 » 20 Arl 2009, 16:34

Ben aracıma Bosch car serviste oksijen sensörü taktırdım, memnunum. Aynı sensöre özel serviste 300 TL fiyat vermişlerdi.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti C@GL@R » 20 Arl 2009, 18:16

[quote="maozkan64"]Ben aracıma Bosch car serviste oksijen sensörü taktırdım, memnunum. Aynı sensöre özel serviste 300 TL fiyat vermişlerdi.[/QUOTE]

biraz detaya girermisiniz siz ne kadar verdiniz iki sensörmü değişti sorun düzeltimi vs..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aesimsek » 30 Arl 2009, 02:20

Arkadaşlar pazartesi günü BOSCH CAR SERVİCE te aracın oksijen sensörünü değiştirdim. 260 TL ve aracı salı  günü gaz ayarı yaptırtmak  için BRC Servisine götürdüm ancak sensörün yine bozuk olduğunu söyledi. BOSCH CAR SERVİCE tekrar götürdüm, servis araçta iki tane oksijen sensörü olduğunu ve ilk geldiğinde öndekinin arıza verdiğini, şimdi ise arkadaki sensörün arıza uyarısı verdiğini söylüyorlar. Şimdi bu aracınbeyni bu sensörler arızalı ise bunları sırası ilemi söylüyor, yoksa servis bir oyun mu çeviriyor....................

aesimsek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 30 Arl 2009, 02:26

motor arızasına göre tam olarak söyler mesala 1 kısım ikinci sensör diyor bende ama adaptasyon yaptırdım sorun ortadan kalktı sensör arızalı olmadığı halde boşa değiştirmiş olabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yigitalp1973 » 30 Nis 2010, 18:55

taktırdığın tüpün beyninden oluyor.arkadaşımda yaşadı sorun beyinden çıktı
yigitalp1973
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer yiğitalp
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: oktavia

İleti çakıroğlu » 30 Nis 2010, 23:29

[/QUOTE]

çorumda özençler oto gaz var brc bölge bayisi mustafa bey ve kardeşi ilgileniyor ustalarıda güzel 3 arkadaş taktırdık astra 1999 octi 2003 corolla 2006 hiç bir şikayet yok giderseniz memnun kalırsınız

Teşekkür ederim.Yolum düşerse uğrayacağım
çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti schwarzL&K » 02 May 2010, 13:36

lpg takılınca hepsinin lambda sensörü bozuluyor arkadaşlar. arkadaşımdaki ibiza da da aynı durum var.
schwarzL&K
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mustafa Gunyeli
Nereden: Niğde
Arabanız: Octavia 1.8T L&K

İleti quickcan » 02 May 2010, 18:10

bizim octavianında lambda sensörü arızalandı bi indirimde değiştircez.. 350tl tutuyo aklınızda bulunsun..

tüp yok araba 32.900km de nasıl bozuldu hala onu düşünüyorum...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

Octavia

Kimler çevrimiçi