Octavia 1.2 TSI motor 2010'da (DSG seçeneği ile)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia 1.2 TSI motor 2010'da (DSG seçeneği ile)

İleti asdfghjk » 21 Nis 2010, 22:01

Volvo S80'e bile 1.6 dizel motor (PSA Grubunun 1.6 TDCi-HDi motorunun hiçbir işlemden geçirilmemişi) konulup satıldıktan sonra Octi ye bu motor fazlasıyla yeter diyorum...

Ayrıca, bu motorun güç-tork zaman grafiği nasıldır bilmiyorum ama gene de 1.6 MPi motorumuza göre daha fazla ekonomi yapabileceğimizi düşünüyorum. Sonuçta TSi teknolojisi. Ancak, bu kadar küçük hacimden bu denli yüksek tork ve güç araca uzun vade de nasıl sonuçlar çıkarır onu da zaman gösterecek...

asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti Satli » 21 Nis 2010, 23:07

iceman70 yazdı:yakında 0.5 tsi felande çıkar heralde mobilet motoru gibi :))

çok iyi güzel espiri :)))):lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti isikayhan » 22 Nis 2010, 12:30

octaviaman yazdı:Ben Size olacağı söyleyim,piyasa sözkonusu motorlara doyunca,ikinci elde abi 1.4tsi dan altını almayın,kasa büyük muhabbetlerini şimdiden tahmin etmek pek zor olmasa gerek.

Bakın alim olmaya ,kahin olmaya gerek yok.Bana kızanlar olabilir.

Bu motor Skoda için konuşuyorum, fabia ve Roomster e uygulanması gereken bir motordur.Bu modeller için lokomotif olur işi patlatır.Mükemmel olur.

Fakat,Octavianın başlangıcı 1.4 TSI olmalıdır.

Octavia veya Passat bu motorla satamaz..Olmadı yakışmadı o arabaya.Birkaç adam ekonomik sebeple veya sırf farklılık olsun diye alabilir.Alır da onların halini çok konuşuruz forumlarda.Mpi bile mumla aranır.

Birkaç sene sonra isikayhan koyar satış istatistiğini nasıl olsa,:P

1.2 TSI motor, 1.6 MPI'ın yerini alacak. teknik veriler 1.2 TSI'ın daha iyi olduğunu gösteriyor
motora göre satış istatistikleri yayınlanmadığı için onu yapmak zor gibi görünüyor :D
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti ilgazdr » 24 Nis 2010, 09:40

OCTİ için 1,2 TSI ve DSG ikilisi benim aradığım ama bulamadığım evlilik tipi.Darısı Super-B de 1,4 TSI ve DSG birlikteliğine.Allah mesut etsin...
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 24 Nis 2010, 09:44

ilgazdr yazdı:OCTİ için 1,2 TSI ve DSG ikilisi benim aradığım ama bulamadığım evlilik tipi.Darısı Super-B de 1,4 TSI ve DSG birlikteliğine.Allah mesut etsin...

Amin :D
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 24 Nis 2010, 10:21

Bu zamanda teorik ve pratik değerleri karıştırmamak gerek bece.Fabrika verilerinden çok gerçek performans daha çok önemli.Mesela linea reklamında 300nm tork degerini vurgulanırken kullanalar bunun o kadar hızlanmada ve sürüşte hissedilmediğini sölüyolar.Esasen amaç düşük motordan yüksek güç üretmek mi ?yoksa araca ufak motor ile çıkarıp marka reklamı ve 2. dünya ülkelerine daha çok araç satmak mı ?bunu çözmek geren bence..
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 04 May 2010, 16:35

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti themarine » 09 Haz 2010, 09:41

12.tsi 18 gibi hissettiriyo arkdaşlar.zaten 1.4 tsi de 2.0den bile güzel.
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir