lastik alacam ama karar veremedim...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lastik alacam ama karar veremedim...

İleti cansezerbey » 21 Arl 2009, 17:29

savo diye bi marka dediler.good year garantisi altında ve fabrikasında üretiliyomuş.fiyatıda biraz uygun geldi ama bilmiyorum.tanesine 120 tl dediler 4 mevsimlik.

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti tivoli » 21 Arl 2009, 18:25

sava marka... eski aracımda kullanmıştım ama kış lastiğiydi.. taktırdığımın ertesi günü aniden duran trafikte ve ıslak zeminde sert fren yapmak zorunda kalmıştım.. kesin öndeki araca çarpıcam diye aklımdan geçiriyordum ama çarpmamıştım. çok şaşırmıştım ve iyiki almışım demiştim o gün.. fiyatta fena görünmüyor. son zamanlarda fiyatlar ne alemde haberim yok çünkü. alırsan şimdiden hayırlı olsun.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti ihsan » 21 Arl 2009, 18:29

kardes bence markadan saşma ben benım forman a petlas aldım mesela kuru zemınde guzel perfomans ı ama cuma gunu hava yagmurluydu normal kuru zemınde gıttıgım hızla gıderken donen kavsaga gırdım ama gırıs o gırıs yol kenarındakı az bı camur arabanın dengeyı bozdu ve bankete gırdım boya metalık oldugu ıcın 90 lıra masraf cıktı . yanı anlayacan yaz lastıgını cogu iyi yapıyo sorun yok ama kısın işler degişiyo:(
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti cansezerbey » 21 Arl 2009, 18:33

Benim kafam da karışık aslında good year da konuştuğum kişinin söyledikleri beni bu lastiğe yöneltti ama sanırım adamların işi bu.başka lastikçileri de dolaşacam ve fikrim yine değişecek.o yüzden kullanan kişilerden fikir almak daha iyi olur diye düşündüm.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti umitguven » 21 Arl 2009, 21:40

arkadaşım eğer 4 mevsimlik lastik alacaksan ben cumartesi günü aldım bridgestone turanza er 300 şahsi görüşüm şu ki 120 lira verip sava alacağıma 20 lira daha verip bridgestone almayı tercih ederim.
umitguven
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cansezerbey » 21 Arl 2009, 21:42

teşekkür ederim kardeşim. bu lastik işini yarın halledecem ama hala karar vermiş değilim.iskitlerdeki bütün lastikçilere soracam.muhakkak ki hepsi kendi lastiğini övecek ama artık birine inanıp taktıracam...
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti cansezerbey » 22 Arl 2009, 15:34

Arkadaşlar 4 adet lastik aldım.marshall marka 4 adet aldım tanesi 110 tl.ebatları 205*55 r16.satana kadar beni idare eder.bu lastiği kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti umitguven » 22 Arl 2009, 21:07

Hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan. Daha önce duymamıştım bu markayı fiyatı da gayet makul.

umitguven
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cansezerbey » 23 Arl 2009, 00:13

bende duymadım ama iyi lastik dediler.bunu söyleyen pirelli de bir arkadaş.kendisi bizi ona gönderdi.umarım sorunsuz binerim.modifiyeli araçların çoğunda bunu görürsünüz dediler.denk gelirse bi bakın:)
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti isikayhan » 23 Arl 2009, 00:46

marshall, kumho'yu üreten şirketin diğer markasıymış:

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti cansezerbey » 23 Arl 2009, 00:52

ewet doğru söylüyosun.kore malı olduğunu duydum.önümüzdeki günlerde lastikle ilgili yorumlarımı yaparım.bu arada aldığım lastik yazlık lastik.kışın çok ii performans beklemiyorum
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 23 Arl 2009, 01:02

kuru ve ıslak zeminde bridgestone turanza er300 bence en iyi lastik o fiyat aralığında :)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 23 Arl 2009, 01:13

2 yıldır marshall 195 50 15 kullanıyorum ses seviyesi bence makul ama fren performansı kötü, yerinde olsam lastiklere güvenipde fazla yakın takip de bulunmam. Frene sert bastığım hersefer ABS devreye giriyor buda lastiğin iyi tutnamadığını gösteriyor ama ilginçtir ıslak performansı makul, virajlarda yerler ıslakken bile yol tenha iken birkaç kere zorladım hiç kayma yapmadı. Frende kötüiken virajda iyi olmasına anlam veremedim ama neyse...
Bu arada bende değiştirmeyi düşünüyorum artık aylardır lastikleri inceliyorum, f/p olarak şuan için öne çıkan Lassa impetus revo. Liste fiyatı 165 tl ama pazarlıkla 130-140 tl ye alınır gibi geliyor. Siz ne dersiniz?
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

İleti cansezerbey » 23 Arl 2009, 01:22

bu lastikleri 4 sene kullanmak istiyorum.muhakkak michael gibi değil dir ama onun yerini doldurabilir diye tavsiye ettiler fiyatta makul olunca hayır diyemedim.ben size michael i tavsiye ederim ama onunda fiyatı 175 lira.lassayı araştır derim.bringston a baktın mı*

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 23 Arl 2009, 02:30

michelini de inceledim ama çabuk aşındığı çatladığı yönünde şikayetler var, iyi lastik , yumuşak lastik ama mıknatıs gibi herşeyi kendine çektiği söyleniyor, heryıl veya 2yılda bir lastik değiştirecek olsam alırım ama marshall ı ucuz diye aldım 2 yıl kullandım micheline 2 katından da fazla paraya alıp 2 yıl kullanmak zoruma gider doğrusu Confused Benim lastikler 195 50 15 en ucuz michelin 200 ün üstünde.Unhappy lassa ile aralarında enaz 60 tl fark var buda 60*4=240tl. Bridgeston er300 ile lassa impetus revo serisini bir tutuyorlar birde lassa alman tüv süd den onay almış bir lastik buda beni etkiliyor, biraz daha araştırıp karar vermeye çalışacağım.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: choice

İleti edoras » 23 Arl 2009, 13:53

[quote="cancanamca"]michelini de inceledim ama çabuk aşındığı çatladığı yönünde şikayetler var, iyi lastik , yumuşak lastik ama mıknatıs gibi herşeyi kendine çektiği söyleniyor, heryıl veya 2yılda bir lastik değiştirecek olsam alırım ama marshall ı ucuz diye aldım 2 yıl kullandım micheline 2 katından da fazla paraya alıp 2 yıl kullanmak zoruma gider doğrusu Confused Benim lastikler 195 50 15 en ucuz michelin 200 ün üstünde.Unhappy lassa ile aralarında enaz 60 tl fark var buda 60*4=240tl. Bridgeston er300 ile lassa impetus revo serisini bir tutuyorlar birde lassa alman tüv süd den onay almış bir lastik buda beni etkiliyor, biraz daha araştırıp karar vermeye çalışacağım.[/QUOTE]

bu durumdan müzdarip olarak 195 / 50 / 15 regal marka bir lastiğe 480 tl vererek 4 tane lastik taktım lastikler innanımaz kötü çıktı araba neredeyse en ufak çukurda direk içeri ses vermeye başladı yol tutuş eski çıkardığım bayat lastiklerden bile kötü idi yağmurda fren mesafesi lastiğin yeri tutması berbattı ve ucuz etin yahnisi 6.000 km sonra tel atarak çıktı aldığım yere direk iade ettim 4 lastiğide şimdi garantiye gönderip rapor tutacaklar ve paramı alacağım inşallah....

tabi bu arada bende michelin taktım ve araca yaklaşık 3 ay o lastikler ile eziyet çektirdiğimi ve eziyet çektiğimi gayet iyi anladım şimdi arabanın süratlenmesi yol tutuşu bozuk yollardaki konforu inanılmaz değişti ve büyük konuşmuyorum ama bir daha 3 lira ucuz olsun diye başka lastik kullanmam .....

ayrıca 2 lastik arasında 1 e 1 fiyat farkı varsa bu işte bir iş vardır diyorum ve deneyimle sabit olduğu için ucuz ve marka olmayan lastiklerden kaçınmanızı tavsiye ediyorum...
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia

İleti hetepe » 23 Arl 2009, 15:09

En kalite olanını alsan da sonuçta en fazla ömrü 3 yıl...o zaman en uygun fiyatlı olan en iyidir bence...Ararken kriterin ''yumuşak olması'' olsun...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir