Gamma teyp

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gamma teyp

İleti feyzahid » 26 Arl 2009, 00:15

Arkadaşlar GG den passat tan çıkma bir teyp (Gamma) ve Cd Changer aldım. Bizim arabadaki (2000 model octi) teybin bağlantı kabloları bu teybe uyar mı acaba. Bizim arabadaki de Blaupunkt yanılmıyorsam. Birde Changer i bagaja mı koysam yoksa koltuk altına sığarmı acaba 10 luk cd changer o da Blaupunkt.
Yorumlarınızı bekliyorum

feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MEGAN » 26 Arl 2009, 00:52

herhangi bir teknik bilgim yok ama uyar diye TAHMİN ediyorum..
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti quickcan » 26 Arl 2009, 02:36

[quote="MEGAN"]herhangi bir teknik bilgim yok ama uyar diye TAHMİN ediyorum..[/QUOTE]
+1

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti feyzahid » 01 Oca 2010, 00:26

Arkadaşlar GG den Passat tan çıkma bir GAMMA teyp almıştım. Aracım Octavia bağlantı fişleri aynı. Bağladığımda üzerinde küçük bir kırmızı ışık yanıp sönüyor. parkları yaktığımda teybin ışıklarıda yanıyor , içine kaset sürdüğümde aldı içine , oda orada kaldı şimdi. Teyp neden çalışmaz acaba. Açma kapama düğpmesine bastığımda ekran ışığı yanıp sönüyor . Bir fikri olan var mı acaba. Ekranda SAFE yazısı da çıkmadı
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 01 Oca 2010, 00:47

genelde uyum konusunda sorunlar yasanıyor vw çıkma teyplerde bende recd 4200 takmıştım bendede sorun olmuştu,
genel olarak sorun skodanın immobilizer şifrelemesiyle wv şifrelemesi uyuşmuyor buda sorun yaşatıyor.

ne alaka derseniz kontagı açtıgınızda aktif olması gerekiyor bu şekilde dizayn edilmiş bir teyp ve kontak immolizer şifrelemesine sahip ve skoda-wv uyumu sağlanamıyor..

benimde bu tip sorunum olmuştu ve teype guncellememidi neydi bişi yapmıştı teypci bi cihaza bağladı teyp çıkışlarından..

hiç gerek yoktu bole bişeye keşke almasaydınız..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti fıratt » 01 Oca 2010, 00:49

tada zonguldaktasın keşke burlarda olsaydın yardımcı olurduk..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feyzahid » 01 Oca 2010, 00:56

Samet kardeş teşekkürler,
işin kötüsü burada blaupunkt servis te yok. Bolu da varmış . bir gittiğimde baktırayım Unhappy
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 01 Oca 2010, 01:02

keşke almadan paylaşsaydınız bu urun var v.s deseydiniz..blakpunt servis olması lazım değil illa sağlam bi teypçi veya elektronikçi varsa halleder,teyp kodu açan teypçi varsa halledebilir benim hallettirdiğim bu tarz bir yerdi..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feyzahid » 01 Oca 2010, 01:42

Ereğli de vw servis var . Orada kodu açtırabilirim herhalde. Görüştüm araın ruhsat fotokopisiyle olur dediler. Bir deneyeceğim bakalım.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 01 Oca 2010, 12:57

Tek sorun kasetçalar mekaniğinde olan bir sorun.Yani teybiniz arızalı.Kapalıyken yanan lamba hırsız caydırıcı lambadır ve çalışma ile ilgisi yoktur.SAFE yazısı çıkmadığına göre kod ile ilgili bir sorun yaşamayacaksınız.
Sonuçta aldığınız cihazlar octavia'ya tam uyumludur.Seçim doğru, ama alet şansınıza biraz sorunlu çıkmış.Bir elektronikçi kolayca halledebilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fıratt » 01 Oca 2010, 14:21

[quote="hetepe"]Tek sorun kasetçalar mekaniğinde olan bir sorun.Yani teybiniz arızalı.Kapalıyken yanan lamba hırsız caydırıcı lambadır ve çalışma ile ilgisi yoktur.SAFE yazısı çıkmadığına göre kod ile ilgili bir sorun yaşamayacaksınız.
Sonuçta aldığınız cihazlar octavia'ya tam uyumludur.Seçim doğru, ama alet şansınıza biraz sorunlu çıkmış.Bir elektronikçi kolayca halledebilir.
[/QUOTE]
ustad immobilzier sorunu bu safe v.s alakası yok aynı sorunu ben yaşadım yukardada yazdım..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 01 Oca 2010, 19:15

Sizinki rcd 200, bu gamma.Gamma lar skodaya tam uyumludur ama rcd ler sadece ana hatlarıyla çalışır.Kontaksız çalışmaz, park lambalarına entegre tuş aydınlatmasaı çalışmaz, GALA çalışmaz, direksiyon kumanda, araç bilgi ekranı falan çalışmaz.Gamma da bu özellikler aracınızda varsa kullanabilirsiniz.Sadece tuş rengi mavi-kırmızıdır.O kadar.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti feyzahid » 21 Oca 2010, 00:55

Arkadaşlar teybimi bağlayabildim. Kodu Ereğli VW servisten alabildim. Eski teybin kızağına olmadı az büyük geldi. Kızağı çıkarıp öyle yerleştirdim. Tam oldu yerine. Şimdi sırada CD changeri bağlamak kaldı . Onu muhtemelen serviste bağlatacağım çünkü kabloda sorunum var.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir