Octavia Facelift 2009-2010 FL hakkında sorular

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Facelift 2009-2010 FL hakkında sorular

İleti hakanerdogan » 21 Şub 2010, 22:07

Kaputun ısınması hatta üzerine su gelince cossszz edip buharlaştırması kaputun abartı ötesi ısındığını gösterir. Kaput boyanız kısa sürede tahrip olup Renault-Palio kaputları gibi yanıklar yapabilir.

Eğer ki servis normal dediyse şaşırırım, bu mevsimde zordur kaputun tava gibi olması öyle 5-10 dakikada. Kendi aracımdan örnek vermek gerekirse ciddi ısındığına bile rastlamadım, gerçi kaput altında keçe var.

Koku, aşırı kaput ısınması vb... aklıma motordan çıkan yanmış gazın bi yerlerden kaçarak yapabileceğini getiriyor.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dogmatik » 18 Mar 2010, 12:22

viraj-corner özelliği ile ilgili gelişme varmıdır?
dogmatik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xMEGANx » 18 Mar 2010, 20:10

[quote="cnydn"]Ya çıldırıcam ya..
Bahçeliden ümitköye kadar gittim bugün.. tam parkederken yine malum yanık kokusu..
Hava yağmurluydu bugün..ön kaputtan da yükselen buharlar..yine ısınmış kaput belli..
Burnumu ızgaraya yaklaştırdım..iğrenç kokuyor.. zaten arabanın içine de girdi..
Sonra kaputu açtım baktım .. hiçbişey görünmüyorr. evt koku var ama nereden geliyor belli değil.
Yağmur yağıyordu.. kaput açıkken damlalar düştükçe her yerde cosss cosss cosss...
Ya acaba hala fabrikasyon boya,  kimyasal vb. bişeyler mi yanıyor arada sırada?
Dönüşte yine park ettim. Daha hafif de olsa aynı koku..
Tırsmaya başladım..Servis de sallamadı götürdüğümde ocak ayında..

Arkadaşlar neden kaynaklanıyor olabilir? Her seferinde kaputu açıyorum hemen, ama birşey de göremiyorum.

Korkuyorum bir gün birşey olacak diye.. 500 kmde araç henüz.

tşkler
[/QUOTE]
Sana bişi diyim abi :D gülüyorum kusura bakma şimdi sizin aracın garantisi bitene kadar sizi böyle sallıcaklar :D garanti bittikten sonra size araba bi sorun vereceeeekk !! cebinizi delmeyi bırakın pantolonunza kadar alacaklar :D Özür dilerim ama bu böyle abi :D
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti cnydn » 18 Mar 2010, 22:48

Ağzından bal damlıyo kardeş saolasın
:D
Töbe de yaaaaaa Allah korusun

Yan koltuğa alıcam bi yangın söndürücü.. Çıkıcam otobana basıcam  Antepe kadar 120 140 .. Daha da yanmazsa ne ala bi daha bişey olmaz, yanarsa da hemen müdahale ederim :D
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti dogmatik » 19 Mar 2010, 13:40

ilk 1000km zorlamadan kullanıyorsun değil mi cnydn kardeş.Bir sefer golf almıştım sıfır ondada koku geliyordu başta.Ama kaputtaki ısınma olayını bilemiyorum.Bendede yağmurlu havada kaputtan buhar çıktığı gözüküyor fakat öyle coz edecek kadar bir durum söz konusu değil.ilk 1000km neredeyse 2000 devir altında yokuşlarda hiç zorlamadan kullandım.1000km den sonra ise 5bin devirlere getirerek bas çek yaprak motoru açmaya çalıştım.
dogmatik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cnydn » 11 Ağu 2010, 15:48

Arkadaşlar aracımn motorundaki koku artık tamamen sona erdi. Ama kaputun aşırı ısınması devam ediyor..
Yarın fırsat bulursam servise götürüp göstereceğim normal mi diye.. umarım başka bir tsi octavia da olur da onda bakarım.

Yahu İstanbul-Ankara yapıyorum aynı sıcaklık(yanıyor).. Hadi diyelim o uzun yol.. Bahçeli - Dikmen yapıyorum 10 dk yine aynı sıcaklık.

Güneş altında neyse diyelim, akşam da aynı sıcaklık. Elimi tutamıyorum kaputta birkaç sn.

Abiler ne olabilir ya? Aracın performansında falan hiçbir sıkıntı yok.

Bu arada motor soğutma sıvısı min ve max göstergeleri arasında olması gerekirken, max ın baya üstünde.. Alakası olmaz di mi? Sıvının az olması sıkıntı ama max tan fazla olması durumunda kılavuzda yazdığına göre genleşince fazlalığı püskürtüp atarmış.

Bununla alakalı olabilir mi dicem ama yok ya..
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti isikayhan » 12 Ağu 2010, 14:32

yan aynların geri viteste aşağı doğru bakması için hafızalı koltuklara sahip olması gerekmiyormuş ama golf için 2007'de byu durum değişmiş (octavia için de herhalde aynıdır):

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4935733-Mirror-Down-Function-on-reverse-gear-for-Golf-VI-With-Vcds

The change happened in 2007 already, back in the day the positions were only stored in the seat memory controllers but at some point VW finally enabled the function in the door control modules - so since then (except if you had seat memory) the passenger door control module stored the positions.
To enable the function you need a door control module that actually supports this, as usual VW doesn't equip all vehicles with modules supporting all functions. To same money they only get what is needed. In addition to the actual module which stores the data you also need a mirror motor that gives feedback on the positions.

bu da vcds (vag-com) ekranı:

kaynak:
http://www.golfmk5.com/forums/showthread.php?t=37724
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir