İlk kez Skoda Octavia almak

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İlk kez Skoda Octavia almak

İleti tabipks » 14 Oca 2010, 18:52

Degerli forum uyeleri
ben Skoda Octavia almayi dusunuyorum Ancak araba alim satimi yapan arkadaslar Octavia'yi pek tercih etmiyorlar Herkesin dilinde bir Toyota var Ama ben Octavia'nin tipine ve ozellikle de genis bagajina hayranim. Kararsizim. Octavia'larda beklenmedik ve alisilmadik arizalar cikiyor diyorlar. Ne dersiniz? Bir de 2009 A5 MPI var satilik. Bu model hakkinda bilgisi olan var mı? Tavsiye eder misiniz?

Teşekkurler

tabipks
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 14 Oca 2010, 18:56

en doğru karar skoda oktavia Thumbs%20Up

OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 14 Oca 2010, 18:57

ben octavia dan herhangi bir sorunu olanı duymadım bizde de  2005 a4 var allaha şükür daha hiç bir problemle karşılaşmadık.. sonuçta o bir alman ve volkswagen audi gibi firmalarla beraber üretilen bir araba..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti iceman70 » 14 Oca 2010, 19:06

Bence fiyat performasn olarak skoda.Kalite olarak toyota.Ama türkiyede her denileni asla yapma :))

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti asdfghjk » 14 Oca 2010, 19:22

fiyat performans + kalite + sorunsuzluk : Skoda Octavia

2000 model Octavia'm daha "1" kere bile yolda bırakmadı desem yeterli herhalde...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti cnydn » 14 Oca 2010, 20:01

Tamamen şans işi desem..
2001 octaviamız birkaç sorun çıkardı.. bizden mi kaynaklandı hayır...şans işte
hiç sorun yaşamayanlar da varmış.. ne güzel
fiyat performans:kesinlikle octavia
kalite : kesinlikle octavia
sorunsuzluk: skoda demek komik olur..toyota varken

:)
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti WXW » 14 Oca 2010, 21:37

ilk alırken ben de ikilemde kalmıştım.henüz 6 aylık octavia cıyım ancak araçtan cok memnununm, 1 gün bile pişman olmadım, 1 gün bile neden toyota almadım demedim.Siteye ilk üye olduğum gün skoda ya hayatımda ilk defa araç bakmaya gitmiştim. o ana kadar toyota,hyundai,renault,honda,volvo,ford,opel in butun bu segmentteki araçlarını kullandım,test ettim, teknik personelleriyle konustum.Bu sitedeki arkadaşlarım teker teker aracın bana artılarını ve eksilerini anlattılar.Gerek kullanan arkadaşlarımla konuşmalarımda, gerekse yaptığım araştırmalarda edindiğim sonuç şudur:

Sağlamlık,sorunsuzluk (6 ay kullandım sadece ama araştırma ve kullanan arkadaşlarımında anlatması), güvenlik, konfor, yalıtım, donanım/fiyat oranı,özellik olarak octavia bence çok iyi bir araba.

Yakıt olarak benzer motorlarla başabaş hatta kasa olarak ağır olduğu için biraz daha fazla yakan bir araç

Yedek parça fiyatları, ithal bir araç olduğu için nispeten biraz daha fazla ancak sorunsuzlukla birleşince bu farkı zaten kapatıyorsun.

sıra geldi en buyuk sıkıntıya: ikinci eli.Skoda kullanıcıları araçlarını alırken bunu bilerek alırlar. Zaten araçlarından o kadar memnundurlar ki ellerinden gelmedikçe araçlarını satmazlar, satarlarsa bir üst veya daha yeni araçlar almak için satarlar

ust komsum şu ana kadar 4 araç kullanmış, hepside skoda, bundan sonra skodadan başka araba almam, gözüm seçer elim tutarsa elimdeki octavia yı yenilerim diyeceğim ama, ben ondan önce eskiyeceğim nasıl olsa diye gülerek anlatır ki ben bunu başka hiçbir araba kullanıcısından duymadım!!

Hayırlısı olsun.Ne alırsan al 2. el alacaksan önce bakımlısını al.sonradan başın ağrımasın.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti iceman70 » 14 Oca 2010, 21:41

bazı yorumları okuyunca skoda değilde bentley felan aldınız sanıyorum ya :D Bana mı kötü gelmiş yoksa abartıyormusunuz.Ben aldım allalı pek memnun değilim.Allah var sağlam iyi araba ama kaliteden yana şüpheliyim
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 14 Oca 2010, 21:47

skodanın kalitesinden şüphe etmek demek kal,te anlayışınızda kıyasladığınız sınıf farkı var demektir.
yani skodayı-bmw-merco-audi vb üst sınıf ile kıyaslarsanız kalitesi düşük kalır. ama honda-toyata-opel-reno-fiat-hyundai vb araçlarla kıyaslarsanız skoda her zaman bir adım öndedir.
bunu skoda kullanıyoruz diye soylemiyoruz. her şey ortada. aynı yaşta ve km de bu araçları yan yana getirin ne demek istediğimi anlayacaksınız.
benim fabia 2006 model herkes abi sıfır mı aldın diye belki 50 defa sormuştur. ama 4 yaşında araba . sonuç ortada....

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti WXW » 14 Oca 2010, 21:50

:)) aslında araç alırken 2 sey her daim ön plana cıkıyor
1- beğeni, görüntü
2 - ihtiyaç

yoksa herkes her araçtan memnun kalabilir, herkes her araçtan şikayetçi olabilir ama illa böyle bir kıyaslama yapınca insanlar kendi duygu ve düşüncelerini bu çerçevede yansıtmaya çalışıyor. bentley i bırakın passat a bile nefesimiz yetmiyor ancak elimizdeki parayla alabileceğimiz en iyi araçlardan başta geleni bu, değil mi?
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti iceman70 » 14 Oca 2010, 22:22

[quote="grey_wolf"]skodanın kalitesinden şüphe etmek demek kal,te anlayışınızda kıyasladığınız sınıf farkı var demektir.
yani skodayı-bmw-merco-audi vb üst sınıf ile kıyaslarsanız kalitesi düşük kalır. ama honda-toyata-opel-reno-fiat-hyundai vb araçlarla kıyaslarsanız skoda her zaman bir adım öndedir.
bunu skoda kullanıyoruz diye soylemiyoruz. her şey ortada. aynı yaşta ve km de bu araçları yan yana getirin ne demek istediğimi anlayacaksınız.
benim fabia 2006 model herkes abi sıfır mı aldın diye belki 50 defa sormuştur. ama 4 yaşında araba . sonuç ortada....[/QUOTE]

Ağbi çok haklısın o konuda benimki 2004,2008 modellere iç mekan olarak taş çıkarır.Ama işte kalite konusunda biraz şüphelerim var.Plastik aksamın takur tukur ötmesi.lastik sesini olduğu gibi alması çok sinir bozucu.Ve ben 1.5 yılda biraz fazla uğraştım 1 kez yolda kaldım.Camım indi kapılar müzik çalarkan cızırdıyordu.Arka kapılardan su alıyordu.Sonra motor rolantide iken tırrr diye bir zırlama sesi geliyor.Klima fanım bi ara delirdi motor gibi ses çıkarmaya başladı vs vs
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 14 Oca 2010, 22:26

[quote="tabipks"]Degerli forum uyeleri
ben Skoda Octavia almayi dusunuyorum Ancak araba alim satimi yapan arkadaslar Octavia'yi pek tercih etmiyorlar Herkesin dilinde bir Toyota var Ama ben Octavia'nin tipine ve ozellikle de genis bagajina hayranim. Kararsizim. Octavia'larda beklenmedik ve alisilmadik arizalar cikiyor diyorlar. Ne dersiniz? Bir de 2009 A5 MPI var satilik. Bu model hakkinda bilgisi olan var mı? Tavsiye eder misiniz?

Teşekkurler
[/QUOTE]

sana şöyle bir örnek versem;
yaklaşık bir ay önce bir arkadaşım beğenmediği için 2007 model yeni kasa DİZEL en fulu elegans toyotasını oktavia almak için sattı. ona 2008 model fsi oktavia aldık. şimdi araba buymuş diyor.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti dralita » 14 Oca 2010, 22:57

önceki aracım fabiaydı. ondan da memnundum. şu andaki arabam octavia tsi tiptronic. fabiaya göre sanki biraz fazla yol sesi alıyor. belki de benim kuruntum. ama onun dışında aracın hiçbir kusuru yok diyebilirim. işçiliği çok iyi. yol tutuşu. hızlanması. frenlemesi. sürüş keyfi. herşeyi güzel. itiraz eden olabilir ama hafta sonu otobanda 200 km hızla rampa çıktım. daha da giderdi belki ama araba yeni diye kıyamadım basmaya (gazı diplemedim). kesinlikle tavsiye ederim. bu fiyata bu sınıfta alabileceğin en iyi araç. Allah herkese nasip etsin inşallah...
dralita
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umitguven » 14 Oca 2010, 23:16

octi iyidir toyota da iyidir ama almanlar japonlardan daha iyi araba yaparlar düşüncesinden hareketle octi iyidir.
umitguven
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 15 Oca 2010, 00:07

Toyota tamam güzel araba ama Alman arabasına alışan farkı çabuk kavrıyor..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti y.emre » 15 Oca 2010, 00:14

alıp uzun süre binecem 7-8 yıl bana masraf çıkarmasın diyorsan octi ama alıp 1-2 sene içinde satarım düşüncesi varsa 2. eli düşünerekten toyota derim

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti tabipks » 15 Oca 2010, 00:56

Peki Octavia A5 MPI hakkinda bilgisi olan var mi?
tabipks
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 15 Oca 2010, 01:22

bende 2009 model makyajsız a5 var. 1.6 MPI motor.
motor VW'nin en sorunsuz motorlarından. kendini ispatlamış bir motor. tüketim oranı biraz yüksek, performansı az bişey düşük ama sorunsuz. LPG ile çok uyumlu.

ama sen nelerini merak ediyorsun? hangi donanım için yorum yapacağız bunları söylersen daha sağlıklı bilgi alırsın.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir