Bu Fiyata Bu Araba Nasıl Olur???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu Fiyata Bu Araba Nasıl Olur???

İleti cansezerbey » 30 Oca 2010, 01:36

Linke tıklayın arkadaşlar bakalım siz neler söyleyeceksiniz?

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti derude » 30 Oca 2010, 02:11

Fotolar yetersiz, ama araç sahibinin söyledikleri tamamen doğruysa-fazlası yoksa fiyat uygun denebilir.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 30 Oca 2010, 16:44

O kadar parçalanmış boyanmış araba üstünede 175.000 kilometre yol yapmış ve 5 yaşında 1.6 benzinli (tüp bile yok, FSI) daha başka ne edecekti... Ben 18 bile vermem. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 30 Oca 2010, 16:46

uzun yolda yapıldıysa iyi benzinli araba bu 500 km ye kadar yolu var alınabilir..adam km ile de oynayabilirdi 3 kuruş verip milyar farkla satabilirdi dürüstmüş helal olsunSmile hakan senin o çamurlu yollarda az km aracını alacağımı asfaltda gitmiş bu aracı tercih ederimmSmile tabi bu araçta bayağı bi değişen var sadece km olsa neysede
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti zurna1788 » 30 Oca 2010, 17:23

ben bu araca 15000 bile verip canımı sıkamam... benim yavru azcık çizilse gece uyuyamıyorum. bu kadar boyalı arabaya binmek için aldırmaz olacan... ama adamı dürüstlüğünden ötürü tebrik ederim. böyle insanlar az sayıda çünkü...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hakanerdogan » 30 Oca 2010, 17:43

[quote="caglarkrbyk"]

uzun yolda yapıldıysa iyi benzinli araba bu 500 km ye kadar yolu var alınabilir..adam km ile de oynayabilirdi 3 kuruş verip milyar farkla satabilirdi dürüstmüş helal olsunSmile hakan senin o çamurlu yollarda az km aracını alacağımı asfaltda gitmiş bu aracı tercih ederimmSmile tabi bu araçta bayağı bi değişen var sadece km olsa neysede
[/QUOTE]

Sana arabamı sattığım falan yok, hangisini tercih edeceğinizide sorduk mu, benim arabam nerden girdi işin içine? Ne alacağınızda zerre umurumda değildir.

Kendinizi yazdığım şeylere yorum yapmak zorunda hissediyorsanız aynı hakkı kendimde görürüm. Ben aracımın yağını tam sentetik 5-40 Castrol ile 7.000 km bile beklemeden değişirim, filtresi ile tabi Hengst marka, hava filtremi 3 bin km bile beklemediğim olmuştur değişmek için. Şanzımanına koyduğum yağı anlayanlara bir sormak lazım, anlatmıyorum boşa gideceği için. Araba kullanmanın çoğu inceliğinide iyi bilirim.

50.000 kilometre odometrem var, fren balatalarım hala ciddi kalınlıkta, sertleşmesi sorun oldu, pek eritmemişim, baskı balatam aynı şekilde, lastiklerim ha keza öyle, 5 sene/50.000 km yolum var hala canavar gibi diş var üzerinde gel gör ki yıllanmadan sertleşti. En ufak bir ayar sorunu yaşamadım buradan ne kadar temiz kullanıcı olduğum anlaşılır. Daha iki kez marşa basmadım bir arıza lambası bile görmedim çok şükür.

Benim arabamdada kaza, boya ve değişen var. Satacağım zaman başıma ne geleceğini biliyorum ama Allahıma bin şükür hiç düşünmedim, gerek olacak bir şeyde olmaz Allahtan gelmezse durumumuz iyi. 

Gidip 5 parça yemiş 175.000 kilometre arabanın içine bi oturup yola çıkınca anlarsınız ne olduğunu ama iş işten çoktan geçmiş olur. Sanayilerdeyim her gün neler görüyorum. 500.000 km anahtar vurmadan sorunsuzca yapıncada haber ederisiniz. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 30 Oca 2010, 18:35

Bu durumda benim araç berbat durumda sayılır. 2005  47.000 km de  bayağı değişeni var.    
  İlk değişenleri yaklaşık  10 defadan fazla motor yağı ve filtreler( benzin filtresi hariç).   

Silecekler 5 defa değişti. 

Lastikleri geçen sene,

Aküyü de geçen gün değiştim. Lastikler diş derinliği  6-7 mm nin üstüydü aküyü de arkadaşa verdim arabasını  iki günden beri ilk marşta çalıştırması yüzünden bana enayi gözüyle bakıyor herhalde( lastikleride ona verdim bu arada. Hala kullanıyor) 

Bu arada hemen hemen hiç frenleri kullanmadığımdan 4 disk balatayı, bujiler hala  çok iyi olduklarından bujileri değiştirme yoluna gitmedim. ama mecburen 5. sene olduğundan aküdeki gibi riske girmemek için triger kayışını (set olarak)   değiştireceğiz.Oradan da orijinallik gidecek desenize.

1994 Forman'in de boyasız yeri yok gibi ama bir denyonun yanına vurması harici hiç kazasıda yok . Ammaa.. bir sürü motor ve yürüyen aksamda değişikliği var. Tampondaki çizikler yüzünden ön tamponu da değişmiştik bir ara

Kısacası satarsak iki aracın da orijinalliği kalmadı artık. Elimizde kaldı desenize bu araçlar.

Önemli Not:  Aracın değişeni ve boyası, hatta büyük değilse kazası bile önemli değildir. Önemli olan nasıl değiştiği ve boyandığı (işçilik) ve sahibinin arabayı nasıl baktığıdır ki bu da aracı gördüğünüzde diriliği ve görüntüsünden belli eder. Tabi anlayana... Yoksa macunla ayakta duran birçok araba millete yutturulmakta.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti kurunc » 30 Oca 2010, 18:58

Biz çok tuhaf bir milletiz ya ! 2. el araç alırken bile sıfır gibi orjinal olsun istiyoruz !
Boya ve değişen parça kavramlarına hala anlam veremiyorum, bir arabanın boyası solmuşsa çizilmişse sürttürmüşse ki 5-10 yaşındaki bir araçta bunlar muhtemeldir, o arabanın boyanması gerekir, ben şahsen solmuş paslanmış çizik kaportalı bir arabaya boyanmışı tercih ederim.

Yolda bir köpeğe çarptınız tampon gitti ! şehir içinde bir motosiklet kapıya çarptı ! balkondan saksı düştü ! gibi gibi birçok muhtemel olay sayesinde kaporta aksamlarının değişmesi normaldir, ama hayır o araba artık mundar olmuştur ! at çöpe gitsin !

Yine benim şahsi düşüncemdir, bir arabanın motoru çok fazla kilometre yapmadıysa, yürüyen aksam ve şasesi iyi durumdaysa vede bakımları aksatmadan yapılmışsa, kaputu, çamurluğu değişmiş boyanmış falan çok mühim değildir.

Aynı paraya hiç değişeni olmayan boyası olmayan 150-200 binde 9-10 yaşında bir araba almaktansa, kaportasında değişeni yada boyası olan 40-50 binde yeni bir arabayı tercih ederim.

Bu ilandaki araba içinse kilometresi çok yüksek olduğu için, fiyatı uygun bulmuyorum.

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti hakanerdogan » 30 Oca 2010, 19:20

[quote="kurunc"]Biz çok tuhaf bir milletiz ya ! 2. el araç alırken bile sıfır gibi orjinal olsun istiyoruz !
Boya ve değişen parça kavramlarına hala anlam veremiyorum, bir arabanın boyası solmuşsa çizilmişse sürttürmüşse ki 5-10 yaşındaki bir araçta bunlar muhtemeldir, o arabanın boyanması gerekir, ben şahsen solmuş paslanmış çizik kaportalı bir arabaya boyanmışı tercih ederim.

Yolda bir köpeğe çarptınız tampon gitti ! şehir içinde bir motosiklet kapıya çarptı ! balkondan saksı düştü ! gibi gibi birçok muhtemel olay sayesinde kaporta aksamlarının değişmesi normaldir, ama hayır o araba artık mundar olmuştur ! at çöpe gitsin !

Yine benim şahsi düşüncemdir, bir arabanın motoru çok fazla kilometre yapmadıysa, yürüyen aksam ve şasesi iyi durumdaysa vede bakımları aksatmadan yapılmışsa, kaputu, çamurluğu değişmiş boyanmış falan çok mühim değildir.

Aynı paraya hiç değişeni olmayan boyası olmayan 150-200 binde 9-10 yaşında bir araba almaktansa, kaportasında değişeni yada boyası olan 40-50 binde yeni bir arabayı tercih ederim.

Bu ilandaki araba içinse kilometresi çok yüksek olduğu için, fiyatı uygun bulmuyorum.
[/QUOTE]

Bu yazdıklarınızla zaten . el araç alıp satan herkes hemfikirdir. olmaktan boyanmış araca kimse bişiy demez. Asıl garip olan 2. el araba alırken "boyalı" veya "değişen" var diyen alıcı değil, piyasada yer etmiş dolandırıcılardır. Emin olun herkes bilir sizin bildiklerinizi ama asıl problem kapının gerçekten motorsiklet sürtmesi sonucu mu yoksa kamyon girmesi sonucumu değiştiği muammasıdır.

Tavana saksı düşmüş boyanmış aaa almam, heralde almam kardeşim %90 takla atmıştır o araba beni kekliyorlardır. Şeref yoksununun yanında dürüstte yanar bu işler böyledir. Bunca kazalı araba toplayıp satanı dayayanı varken ne kadar dürüst olursan ol, araban %100 orjinal değilse hakkına satamazsın. Düzen böyle işler.

Ben arabamı biliyorum, yürürü mekaniği 10 numaradır çoğu işlemini ellerimle yaparım ki basit modifikasyonları öylede yaptım 10 numara işçilikle belki dışarıya göre ama kapım değişti, çamurluk boyalı, dingil değişti. Plakayı değiştirip satmadığım sürece arabam hakkını bulmaz. Ben olsam kendi arabamı yine almam.

Risktir nihayetinde, iyi niyetlileri tenzih ederim ama genelde hep kötüsünü gördük nedense...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tivoli » 30 Oca 2010, 20:23

perte çıkmış bile olsa fiyat çok iyi fiyat üstelik fsi motor.. sahibinide dürüst açıklaması için bende tebrik ederim.. birde pazarlık payıda var demiş.. kesin acil bir ihtiyacından satıyor çünkü kimsenin büyük arabadan küçüğüne geçmek isteyeceğini sanmam mecbur kalmadıkça.. birde dizel araç arıyor
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir